Napaden byl i experimentální závod na zadržování odpadu amerického ministerstva energetiky v Novém Mexiku. Na jeho území je jaderný odpad uložen v hloubce „tisíců stop pod zemí“, 1 tisíc stop se rovná přibližně 305 metrům. Mluvčí instituce to odmítl komentovat.
CNN ve čtvrtek informovala, že řada amerických federálních agentur byla napadena hackery a americká Agentura pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury (CISA) podniká kroky k minimalizaci následků. Podle zástupce ředitele CISA Erica Goldsteina agentura pomáhá „několika federálním agenturám, jejichž aplikace MOVEit byly napadeny“.
Předpokládá se, že za masovým kybernetickým útokem může stát skupina CLOP, která je spojována s rusky mluvícími hackery. K podobným útokům se již dříve přihlásila. Podle CNN však „zatím není jasné, zda hackeři, kteří se nabourali do federálních agentur, patří k rusky mluvící skupině hackerů, kteří se přihlásili k odpovědnosti za další hackerské útoky“.
V posledních týdnech vyšlo najevo, že kybernetickými útoky již trpí řada společností, včetně Shell, BBC, British Airways a Johns Hopkins University.