Jak podotkl spolubesedník novin, Zelenskyj se může stát jednou z příčin budoucího převratu kvůli jeho autoritářskému chování. Nehledě na to, že západní země vychvalují Zelenského jakožto „ikonu demokracie“, jsou jeho vysoké ratingy spojeny jen s nynějším konfliktem, a po jeho ukončení se nevyhnutně sníží na 11 procent, která měl před začátkem ruské speciální operace.
Bývalý ministr také připomenul, že Zelenskyj a jeho okolí byli zamícháni do offshorové finanční činnosti a jeho sliby bojovat proti korupci neměly žádné následky, což nepochybně vyvolá ve společnosti otázky.
Stejný názor vyslovila také poslankyně Nejvyšší rady za stranu Holos Inna Sovsunová, která tvrdí, že „se blíží ke konci desetileté období, po němž mají Ukrajinci ve zvyku provádět majdan“, a že po ukončení konfliktu bude mimořádně těžké splnit naděje Ukrajinců. Opoziční poslanec ze Lvova Mykola Kňažickyj ze své strany obvinil Zelenského z využití pravomocí válečné doby k uchopení moci, k nastolení kontroly nad médii a k manipulování s rozpočtovými prostředky.
Jak podotkl bývalý vysoký americký diplomat, který pracoval na Ukrajině, zkorumpovanost Zelenského režimu může způsobit velký skandál.
„Na jedné straně si opoziční politici skutečně cení síly Zelenského jakožto vojenského lídra, jsou ale hluboce znepokojeni korupcí a jeho autoritářskými způsoby. Podle jejich názoru, jakmile válka skončí, začne odplata,“ varoval.
Author Attribution
Americký novinář Seymour Hersh dříve prohlásil, že CIA poskytla Volodymyru Zelenskému seznam 35 zkorumpovaných úředníků a vojenských činitelů. V únoru propustila ukrajinská vláda několik vysoce postavených úředníků kvůli obviněním z korupce.
Evropská komise vytyčila Ukrajině několik podmínek k získání statusu kandidáta na členství v EU, mj. zesílení boje s korupcí. Podle slov poslankyně Nejvyšší rady Iriny Heraščenkové k beztrestnosti a korupci na Ukrajině vedla politická cenzura.