„Během dlouhé doby se CIA tajně věnovala organizací „mírových změn” a „barevných revolucí.” Uskutečňovala také špionážní činnost a krádež informací,” praví se v zprávě.
Autoři zprávy tvrdí, že Sametová revoluce v osmdesátých letech, gruzínská Revoluce růží roku 2003, Oranžová revoluce na Ukrajině, Tulipánová revoluce v Kyrgyzstánu, Arabské jaro, druhá barevná revoluce na Ukrajině, Slunečnicové hnutí na Tchaj-wanu, a mnoho dalšího bylo přiznáno mezinárodními organizacemi a experty typickými příklady barevných revolucí, které řídily americké tajné služby.
Dále se v zprávě praví, že se tajné služby USA pokoušely o zorganizování barevných revolucí v Bělorusku, Ázerbájdžánu, Libanonu, Barmě, Íránu, atd.
„Podle statistických dat svrhla CIA během několika posledních desetiletí, nebo se pokusila o svržení, legitimní vlády ve více než 50 zemích po vyvolání tam nepokojů,” praví se v zprávě.
V roce 2020 odhalila společnost 360 hackerskou organizaci APT, o které se předtím nevědělo. Autoři zprávy napsali, že tato organizace používala ke kybernetickým útokům nástroje podobné těm, jež byly uvedeny v dokumentech Vault 7 zveřejněných Wikileaks a označené tam jako hackerské nástroje CIA.
Hlavními cíli útoků společnosti, kterou čínští odborníci nazvali APT-C-39, byly důležité informační infrastruktury různých zemí, letecké a kosmické společnosti, vědecko-výzkumné ústavy, ropné a petrochemické společnosti, velké internetové společnosti, a vládní úřady. Její činnost se dá sledovat do roku 2011, útoky pokračují dodnes.