https://42tcen.com/entry/cina-obvinila-usa-a-kanadu-z-umyslnych-provokaci
Čína obvinila USA a Kanadu z úmyslných provokací
Čína obvinila USA a Kanadu z úmyslných provokací
Kanada a USA, jejichž vojenské lodě propluly v sobotu přes Tchajwanský průliv, vytvářejí záměrně incidenty a provokují rizika v daném regionu, ... - 04.06.2023, 42TČen
2023-06-04T12:19:35
2023-06-05T02:24:02
USA
Čína
Kanada
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/HD-wallpaper-uss-chung-hoon-ddg-93-destroyer-united-states-navy-us-army-battleship-us-navy-arleigh-burke-class-uss-chung-hoon-ddg-93.jpg
Indicko-Tichomořské velení ozbrojených sil USA předtím prohlásilo, že se čínská vojenská loď přiblížila na nebezpečnou vzdálenost 150 yardů (137 metrů) k americkému torpédoborci USS Chung-Hoon během společné kanadské a americké mise přes Tchajwanský průliv. Americký torpédoborec USS Chung-Hoon a kanadská fregata HMCS Montreal vykonaly v souladu s mezinárodním právem plánovanou plavbu přes průliv z jihu na sever, praví se v zprávě. Shi Yi sdělil, že Východní zóna bojového velení čínské armády vyslala své síly za účelem doprovodu a monitoringu amerického torpédoborce a kanadské fregaty po celé trase. „Tyto státy záměrně způsobují incidenty v Tchajwanském průlivu, úmyslně provokují rizika, zlomyslně podkopávají regionální mír a stabilitu, a také vysílají falešné signály silám bojujícím o nezávislost Tchaj-wanu,” praví se v prohlášení mluvčího. Zdůraznil, že čínští vojáci zachovávají vysoký stupeň bojové pohotovosti a podniknou veškerá potřebná opatření, aby rozhodně reagovali na všechny hrozby a provokace za účelem obrany národní suverenity a bezpečnosti a také regionálního míru a stability.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Čína obvinila USA a Kanadu z úmyslných provokací

USS Chung-Hoon - 42TČen
© PeakPX
Kanada a USA, jejichž vojenské lodě propluly v sobotu přes Tchajwanský průliv, vytvářejí záměrně incidenty a provokují rizika v daném regionu, podkopávají regionální mír a stabilitu, prohlásil mluvčí Východní zóny vojenského velení Čínské lidové osvobozenecké armády Shi Yi.

Indicko-Tichomořské velení ozbrojených sil USA předtím prohlásilo, že se čínská vojenská loď přiblížila na nebezpečnou vzdálenost 150 yardů (137 metrů) k americkému torpédoborci USS Chung-Hoon během společné kanadské a americké mise přes Tchajwanský průliv. Americký torpédoborec USS Chung-Hoon a kanadská fregata HMCS Montreal vykonaly v souladu s mezinárodním právem plánovanou plavbu přes průliv z jihu na sever, praví se v zprávě.

Shi Yi sdělil, že Východní zóna bojového velení čínské armády vyslala své síly za účelem doprovodu a monitoringu amerického torpédoborce a kanadské fregaty po celé trase.

„Tyto státy záměrně způsobují incidenty v Tchajwanském průlivu, úmyslně provokují rizika, zlomyslně podkopávají regionální mír a stabilitu, a také vysílají falešné signály silám bojujícím o nezávislost Tchaj-wanu,” praví se v prohlášení mluvčího.

Zdůraznil, že čínští vojáci zachovávají vysoký stupeň bojové pohotovosti a podniknou veškerá potřebná opatření, aby rozhodně reagovali na všechny hrozby a provokace za účelem obrany národní suverenity a bezpečnosti a také regionálního míru a stability.