<
https://42tcen.com/entry/harabin-nenormalizace-vztahu-mezi-slovenskem-a-ceskou-republikou-je-diktovana-usa
Harabin: Nenormalizace vztahů mezi Slovenskem a Českou republikou je diktována USA
Harabin: Nenormalizace vztahů mezi Slovenskem a Českou republikou je diktována USA
První zahraniční cesta prezidenta Petera Pellegriniho do Prahy normalizaci vztahů mezi oběma zeměmi nepřinesla. Proč Fialova vláda nemá zájem o na... - 29.06.2024, 42TČen
2024-06-29T10:29:13
2024-07-03T05:21:31
Názory
Štefan Harabin
Slovensko
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Stefan-Harabin.jpg
Česká policie před návštěvou prezidenta Pellegriniho v Praze odmítla stíhat autory příspěvků na sociálních sítích schvalující atentát na premiéra Fica. Jak vnímáte tento krok? Co tím podle vás Fialova vláda chtěla říct? Štefan Harabin: Politika České republiky, zejména pokud jde o její aktivity ve směru dodávek zbraní banderovskému režimu na Ukrajině, a to i za účelem teroristických útoků na civilní obyvatelstvo na území Ruska, jasně ukazuje, že česká vláda a český prezident jsou nesporně lokajskými realizátory agresivní zahraniční politiky USA vůči Rusku. Neznám obsah konkrétních trestních spisů týkajících se odmítnutí české policie stíhat autory příspěvků na sociálních sítích, kteří schvalovali atentát na slovenského premiéra Fica. Proto se jako trestní soudce nemohu v tomto ohledu informovaně vyjádřit. Lze se pouze důvodně domnívat, že proukrajinská zahraniční politika české exekutivy mohla mít na konečné rozhodnutí české policie politický vliv. Poslanecký klub SMERu včera na brífinku označil takové jednání ČR za neochotu vrátit se k normalizaci vztahů. Vidíte to stejně? Normalizace či nenormalizace vztahů mezi Slovenskem a Českou republikou je bez nejmenších pochyb diktována Spojenými státy americkými. Není nesporně určována ani závislá na vůli České republiky. Co bude dál se vztahy mezi oběma zeměmi? Návštěva Pellegriniho moc k ukončení roztržky nepřispěla. Máme očekávat spíše další ochlazení? Formální rozdílnost názorů probanderovských politiků na obou stranách je irelevantní. Důležitá je nálada obyvatelstva v České republice a na Slovensku, které se jednoznačně staví proti válce mezi Slovany a dodávkám zbraní fašistickému režimu v Kyjevě.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Harabin: Nenormalizace vztahů mezi Slovenskem a Českou republikou je diktována USA

Stefan-Harabin.jpg - 42TČen
© JUDr. Štefan Harabin
První zahraniční cesta prezidenta Petera Pellegriniho do Prahy normalizaci vztahů mezi oběma zeměmi nepřinesla. Proč Fialova vláda nemá zájem o narovnání vztahů a kdo z této roztržky skutečně těží? NeČT24 se ptal bývalého ministra spravedlnosti SR JUDr. Štefana Harabina.

Česká policie před návštěvou prezidenta Pellegriniho v Praze odmítla stíhat autory příspěvků na sociálních sítích schvalující atentát na premiéra Fica. Jak vnímáte tento krok? Co tím podle vás Fialova vláda chtěla říct?

Štefan Harabin: Politika České republiky, zejména pokud jde o její aktivity ve směru dodávek zbraní banderovskému režimu na Ukrajině, a to i za účelem teroristických útoků na civilní obyvatelstvo na území Ruska, jasně ukazuje, že česká vláda a český prezident jsou nesporně lokajskými realizátory agresivní zahraniční politiky USA vůči Rusku.

Neznám obsah konkrétních trestních spisů týkajících se odmítnutí české policie stíhat autory příspěvků na sociálních sítích, kteří schvalovali atentát na slovenského premiéra Fica. Proto se jako trestní soudce nemohu v tomto ohledu informovaně vyjádřit. Lze se pouze důvodně domnívat, že proukrajinská zahraniční politika české exekutivy mohla mít na konečné rozhodnutí české policie politický vliv.

Poslanecký klub SMERu včera na brífinku označil takové jednání ČR za neochotu vrátit se k normalizaci vztahů. Vidíte to stejně?

Normalizace či nenormalizace vztahů mezi Slovenskem a Českou republikou je bez nejmenších pochyb diktována Spojenými státy americkými. Není nesporně určována ani závislá na vůli České republiky.

Co bude dál se vztahy mezi oběma zeměmi? Návštěva Pellegriniho moc k ukončení roztržky nepřispěla. Máme očekávat spíše další ochlazení?

Formální rozdílnost názorů probanderovských politiků na obou stranách je irelevantní. Důležitá je nálada obyvatelstva v České republice a na Slovensku, které se jednoznačně staví proti válce mezi Slovany a dodávkám zbraní fašistickému režimu v Kyjevě.