https://42tcen.com/entry/konecna-kraje-musi-resit-problemy-obcanu-fanaticka-linka-eu-je-schopna-obetovat-vsechno
Konečná: Kraje musí řešit problémy občanů. Fanatická linka EU je schopná obětovat všechno
Konečná: Kraje musí řešit problémy občanů. Fanatická linka EU je schopná obětovat všechno
Ve volbách do Evropského parlamentu koalice Stačilo! (kterou tvoří KSČM, Spojení demokraté - Sdružení nezávislých a ČSNS) uspěla. Získala 9,56... - 12.06.2024, 42TČen
2024-06-12T01:16:46
2024-06-14T06:37:32
Názory
Kateřina Konečná
Volby do Evropského parlamentu
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/KKonecna.jpg
Jak hodnotíte celoevropské výsledky voleb? Jsou podle Vás vysvědčením militaristickým vládám Evropy? Vnímám fakt, že v rámci celé EU oslabila fanatická linka, která byla schopná obětovat všechno - naši životní úroveň, náš průmysl, naše peněženky - pro své tažení za „zelenou“ politikou. Zelenou píšu v uvozovkách, protože podle mě životnímu prostředí ve výsledku nijak nepomohou. Na druhou stranu – zřejmě bude pokračovat stávající evropská koalice lidovců, sociálních demokratů a liberálů – tedy stran KDU-ČSL, TOP09, STANu, které bohužel zřejmě doplní zástupci ANO2011. Koalice Stačilo! úspěšně obhájila dva mandáty v Evropském parlamentu. Čeho byste chtěla dosáhnut v novém volebním období? Jak jsem říkala před volbami – jsou tady tři oblasti, které jsou pro nás prioritní. Za prvé je to mírová politika. Za druhé oblast suverenity, což souvisí jak s právem veta, tak například i s otázkou přijetí eura či migračním paktem. A v neposlední řadě je to sociální oblast, protože Green Deal se svými emisními povolenkami de facto na všechno vezme útokem peněženky občanů, zatímco z Evropy utíkají desítky miliard eur do daňových rájů. Na to všechno se zaměříme! Ministryně obrany Černochová prohlásila, že Česko nebude posílat své vojáky na Ukrajinu. Plánuje však zajistit výcvik kolem čtyř tisíc ukrajinských vojáků na území ČR. Jak hodnotíte toto rozhodnutí ministerstva obrany? Lze hovořit o tom, že se rétorika vlády ohledně pomoci Ukrajině zmírnila? Obávám se – když pozoruji pana Lipavského, který nadšeně vítá iniciativu NATO založit pro Ukrajinu fond ve výši 100 mld. dolarů, jak podporuje další a další zbrojení, tak se žádná zásadní změna nekoná. Ostatně pirátští kandidáti do Europarlamentu chtěli jako svůj první krok prosadit na evropské půdě neomezené prostředky – finanční i muniční – pro Ukrajinu. Naštěstí dopadli, jak dopadli… Mohla byste zhodnotit šance zástupců koalice Stačilo! hájit národní zájmy České republiky vzhledem k tomu, že Vaše názory na bezpečnost se liší od názorů členů strany ANO? Naše koalice se nyní bude maximálně soustředit na krajské volby tak, abychom řekli vládním stranám STAČILO! i na úrovni krajů. Tam mimochodem vládnou někde i za asistence ANO. Je potřeba opět kraje posunout směrem k tomu, aby řešily problémy občanů, a ne různé partikulární zájmy zainteresovaných stran a těch, kteří stojí v jejich pozadí.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Konečná: Kraje musí řešit problémy občanů. Fanatická linka EU je schopná obětovat všechno

Europoslankyně a předsedkyně KSČM - 42TČen
© Facebook / Kateřina Konečná
Ve volbách do Evropského parlamentu koalice Stačilo! (kterou tvoří KSČM, Spojení demokraté - Sdružení nezávislých a ČSNS) uspěla. Získala 9,56 procenta hlasů a dva mandáty. Znovuzvolená europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) pro neČT24 komentovala výsledky voleb a iniciativy současné vlády.

Jak hodnotíte celoevropské výsledky voleb? Jsou podle Vás vysvědčením militaristickým vládám Evropy?

Vnímám fakt, že v rámci celé EU oslabila fanatická linka, která byla schopná obětovat všechno - naši životní úroveň, náš průmysl, naše peněženky - pro své tažení za „zelenou“ politikou. Zelenou píšu v uvozovkách, protože podle mě životnímu prostředí ve výsledku nijak nepomohou. Na druhou stranu – zřejmě bude pokračovat stávající evropská koalice lidovců, sociálních demokratů a liberálů – tedy stran KDU-ČSL, TOP09, STANu, které bohužel zřejmě doplní zástupci ANO2011.

Koalice Stačilo! úspěšně obhájila dva mandáty v Evropském parlamentu. Čeho byste chtěla dosáhnut v novém volebním období?

Jak jsem říkala před volbami – jsou tady tři oblasti, které jsou pro nás prioritní. Za prvé je to mírová politika. Za druhé oblast suverenity, což souvisí jak s právem veta, tak například i s otázkou přijetí eura či migračním paktem. A v neposlední řadě je to sociální oblast, protože Green Deal se svými emisními povolenkami de facto na všechno vezme útokem peněženky občanů, zatímco z Evropy utíkají desítky miliard eur do daňových rájů. Na to všechno se zaměříme!

Ministryně obrany Černochová prohlásila, že Česko nebude posílat své vojáky na Ukrajinu. Plánuje však zajistit výcvik kolem čtyř tisíc ukrajinských vojáků na území ČR. Jak hodnotíte toto rozhodnutí ministerstva obrany? Lze hovořit o tom, že se rétorika vlády ohledně pomoci Ukrajině zmírnila?

Obávám se – když pozoruji pana Lipavského, který nadšeně vítá iniciativu NATO založit pro Ukrajinu fond ve výši 100 mld. dolarů, jak podporuje další a další zbrojení, tak se žádná zásadní změna nekoná. Ostatně pirátští kandidáti do Europarlamentu chtěli jako svůj první krok prosadit na evropské půdě neomezené prostředky – finanční i muniční – pro Ukrajinu. Naštěstí dopadli, jak dopadli…

Mohla byste zhodnotit šance zástupců koalice Stačilo! hájit národní zájmy České republiky vzhledem k tomu, že Vaše názory na bezpečnost se liší od názorů členů strany ANO?

Naše koalice se nyní bude maximálně soustředit na krajské volby tak, abychom řekli vládním stranám STAČILO! i na úrovni krajů. Tam mimochodem vládnou někde i za asistence ANO. Je potřeba opět kraje posunout směrem k tomu, aby řešily problémy občanů, a ne různé partikulární zájmy zainteresovaných stran a těch, kteří stojí v jejich pozadí.