https://42tcen.com/entry/opozice-svolava-jednani-o-konci-namestka-prazskeho-primatora-jiriho-pospisila-kvuli-kauze-dozimetr
Opozice svolává jednání o konci náměstka pražského primátora Jiřího Pospíšila kvůli kauze Dozimetr
Opozice svolává jednání o konci náměstka pražského primátora Jiřího Pospíšila kvůli kauze Dozimetr
Zastupitel hlavního města Prahy Patrik Nacher na svém twitterovém účtu informoval o tom, že hnutí ANO získalo potřebný počet hlasů ke svolání ... - 04.09.2023, 42TČen
2023-09-04T02:40:59
2023-09-05T02:58:57
Jiří Pospíšil
Patrik Nacher
Dozimetr
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Jiri-Pospisil.jpg
„Hnutí ANO se podařilo získat potřebné podpisy ke svolání mimořádného zastupitelstva HMP, máme jich 26 (potřeba bylo 22). Dokument jsme ihned předali do sekretariátu primátora Svobody. Pod žádost se ke 14 zastupitelům ANO a 3 z SPD podepsalo 9 členů Rady města,” napsal poslanec Patrik Nacher na sociální síti X či Twitter. Hnutí ANO se podařilo získat potřebné podpisy ke svolání mimořádného zastupitelstva HMP, máme jich 26 (potřeba bylo 22). Dokument jsme ihned předali do sekretariátu primátora Svobody. Pod žádost se ke 14 zastupitelům ANO a 3 z SPD, podepsalo 9 členů Rady města…— Patrik Nacher (@PatrikNacher) September 4, 2023 Předseda pražské buňky ANO Ondřej Prokop také potvrdil, že hnutí ANO bude na schůzi usilovat o rezignaci Jiřího Pospíšila. „ANO v Praze nekecá, ale opravdu pracuje. Minulý týden se objevily závažné informace o financování STANu a TOP09 z Dozimetru, ihned jsme začali sbírat podpisy pro mimořádnou schůzi, kde chceme rezignaci Pospíšila. Dnes jsme potřebný počet podpisů odevzdali a čekáme na svolání schůze!” napsal Prokop. ANO v Praze nekecá,ale opravdu pracuje. Minulý týden se objevily závažné informace o financování STANu a TOP09 z Dozimetru,ihned jsme začali sbírat podpisy pro mimořádnou schůzi,kde chceme rezignaci Pospíšila.Dnes jsme potřebný počet podpisů odevzdali a čekáme na svolání schůze! https://t.co/lytDTkl0UW— Ondřej Prokop (@oprokop) September 4, 2023 Již před několika dny požádalo o Pospíšilovu rezignaci na všechny politické funkce pražské sdružení Praha sobě v čele s Janem Čižinským. „Člověk s takovými styky neměl působit ve vedení Prahy ani jako europoslanec reprezentovat Českou republiku. Nejenže lhal o schůzkách s lidmi z Dozimetru, údajně je sám organizoval,“ odůvodnil svůj krok Čižinský. Organizace kontroverzní schůzky s Redlem Před několika dny se v českých médiích objevily informace o tom, že náměstek pražského primátora a europoslanec Jiří Pospíšil, který dříve také působil jako ministr spravedlnosti a stál v čele hnutí TOP 09, měl v roce 2018 zorganizovat schůzku představitelů TOP 09 a STAN, které se také zúčastnili jeho bývalý poradce Jiří Fremr a jeden z hlavních účastníků kauzy Dozimetr Michal Redl. Na schůzce byli přítomni i bývalý šéf hnutí STAN a exministr školství Petr Gazdík a europoslanec Stanislav Polčák.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Opozice svolává jednání o konci náměstka pražského primátora Jiřího Pospíšila kvůli kauze Dozimetr

Jiří Pospíšil - 42TČen
© Hans Štembera
Zastupitel hlavního města Prahy Patrik Nacher na svém twitterovém účtu informoval o tom, že hnutí ANO získalo potřebný počet hlasů ke svolání mimořádné schůze pražského zastupitelstva, kde má být projednána role náměstka primátora hlavního města Prahy Jiřího Pospíšila ve skandální kauze Dozimetr.

„Hnutí ANO se podařilo získat potřebné podpisy ke svolání mimořádného zastupitelstva HMP, máme jich 26 (potřeba bylo 22). Dokument jsme ihned předali do sekretariátu primátora Svobody. Pod žádost se ke 14 zastupitelům ANO a 3 z SPD podepsalo 9 členů Rady města,” napsal poslanec Patrik Nacher na sociální síti X či Twitter.

Předseda pražské buňky ANO Ondřej Prokop také potvrdil, že hnutí ANO bude na schůzi usilovat o rezignaci Jiřího Pospíšila.

„ANO v Praze nekecá, ale opravdu pracuje. Minulý týden se objevily závažné informace o financování STANu a TOP09 z Dozimetru, ihned jsme začali sbírat podpisy pro mimořádnou schůzi, kde chceme rezignaci Pospíšila. Dnes jsme potřebný počet podpisů odevzdali a čekáme na svolání schůze!” napsal Prokop.

Již před několika dny požádalo o Pospíšilovu rezignaci na všechny politické funkce pražské sdružení Praha sobě v čele s Janem Čižinským.

„Člověk s takovými styky neměl působit ve vedení Prahy ani jako europoslanec reprezentovat Českou republiku. Nejenže lhal o schůzkách s lidmi z Dozimetru, údajně je sám organizoval,“ odůvodnil svůj krok Čižinský.

Organizace kontroverzní schůzky s Redlem

Před několika dny se v českých médiích objevily informace o tom, že náměstek pražského primátora a europoslanec Jiří Pospíšil, který dříve také působil jako ministr spravedlnosti a stál v čele hnutí TOP 09, měl v roce 2018 zorganizovat schůzku představitelů TOP 09 a STAN, které se také zúčastnili jeho bývalý poradce Jiří Fremr a jeden z hlavních účastníků kauzy Dozimetr Michal Redl. Na schůzce byli přítomni i bývalý šéf hnutí STAN a exministr školství Petr Gazdík a europoslanec Stanislav Polčák.