https://42tcen.com/entry/orban-podnikl-necekany-krok-proti-von-der-leyenove
Orbán podnikl nečekaný krok proti von der Leyenové
Orbán podnikl nečekaný krok proti von der Leyenové
V ulicích Maďarska se objevily billboardy vládnoucí strany Fidesz premiéra Viktora Orbána, které vyzývají lidi, aby se nepodřizovali požadavkům p... - 20.11.2023, 42TČen
2023-11-20T02:53:01
2023-11-20T04:54:05
Evropská unie
VIKTOR ORBÁN
Ursula von der Leyenová
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1700489224_sssssss.gif
,,Na billboardech instalovaných během noci na počest zahájení kampaně ohledně voleb do Evropského parlamentu v červnu příštího roku se von der Leyenová nachází vedle Alexe Sorose, syna liberálního finančníka maďarského původu George Sorose. <...> Slogan zní: Nebudeme skákat, jak oni pískají," uvádí se v materiálu. Strana Fidesz vyvěsila podobné billboardy již v roce 2019. Tehdy se na nich nacházel Jean-Claude Juncker - předchůdce von der Leynové, a George Soros. Maďarsko se pravděpodobně stane ústředním tématem příštího summitu EU v polovině prosince, a to kvůli kontaktům s Ruskem a neskrývané skepsi ohledně Ukrajiny, zdůrazňuje agentura. Orbán nejednou prohlašoval, že Evropská komise blokuje prostředky z fondů EU pro Maďarsko, protože chce ovlivnit postoj země k otázkám migrace, sexuální výchovy a sankcí, ale Budapešť nehodlá měnit svůj názor, protože považuje tato témata za základní. Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó upozornil, že země musí být připravena na vážné útoky ze strany EU, protože „Brusel a liberální propagandistická mašinérie“ jsou nevybíravé ve svých prostředcích a používají proti Budapešti všechny druhy vydírání.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Orbán podnikl nečekaný krok proti von der Leyenové

Viktor Orbán - 42TČen
© Foto: Orbán/Facebook
V ulicích Maďarska se objevily billboardy vládnoucí strany Fidesz premiéra Viktora Orbána, které vyzývají lidi, aby se nepodřizovali požadavkům předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, uvádí agentura Reuters.

,,Na billboardech instalovaných během noci na počest zahájení kampaně ohledně voleb do Evropského parlamentu v červnu příštího roku se von der Leyenová nachází vedle Alexe Sorose, syna liberálního finančníka maďarského původu George Sorose. <...> Slogan zní: Nebudeme skákat, jak oni pískají," uvádí se v materiálu.

Strana Fidesz vyvěsila podobné billboardy již v roce 2019. Tehdy se na nich nacházel Jean-Claude Juncker - předchůdce von der Leynové, a George Soros.

Maďarsko se pravděpodobně stane ústředním tématem příštího summitu EU v polovině prosince, a to kvůli kontaktům s Ruskem a neskrývané skepsi ohledně Ukrajiny, zdůrazňuje agentura.

Orbán nejednou prohlašoval, že Evropská komise blokuje prostředky z fondů EU pro Maďarsko, protože chce ovlivnit postoj země k otázkám migrace, sexuální výchovy a sankcí, ale Budapešť nehodlá měnit svůj názor, protože považuje tato témata za základní.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó upozornil, že země musí být připravena na vážné útoky ze strany EU, protože „Brusel a liberální propagandistická mašinérie“ jsou nevybíravé ve svých prostředcích a používají proti Budapešti všechny druhy vydírání.