https://42tcen.com/entry/stepanek-manasku-cizich-zajmu-se-musime-zbavit-driv-nez-nas-zatahnou-do-treti-svetove-valky
Štěpánek: Maňásků cizích zájmů se musíme zbavit dřív, než nás zatáhnou do třetí světové války
Štěpánek: Maňásků cizích zájmů se musíme zbavit dřív, než nás zatáhnou do třetí světové války
Petr Fiala označil období vládnutí svého kabinetu za náročné. Krizi ve více oblastech vláda překonala, tvrdí. K sebehodnocení premiéra se vyslo... - 21.03.2024, 42TČen
2024-03-21T10:17:42
2024-03-24T02:22:40
Petr Fiala
Petr Štěpánek
Názory
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1711012790_Petr-Stepanek.jpg
Premiér poskytl rozhovor Čestmíru Strakatému v podcastu Crunch. Jaký máte celkový dojem z tohoto rozhovoru? Ten rozhovor s předsedou vlády je k nepřečkání. Považuji za absolutní neštěstí pro naši zemi, pro naše občany a pro naši budoucnost, že matematika minulých voleb, konkrétně víc než milion propadlých hlasů, vynesla do premiérského křesla něco takového, jako je Petr Fiala. Moc se omlouvám, ale ten člověk je dokonalý mimoň bez špetky sociální inteligence. Tlučhuba převléknutý za intelektuála. Fiala je přímo ztělesnění bonmotu: „To je tak blbé, že to mohl vymyslet pouze intelektuál!“ Fiala prohlásil, že jeho vláda „čelila výzvám, zvládala krize“. Podle jeho slov to nebylo vůbec jednoduché. Je to tak? Takřka všechny problémy, v souvislosti se kterými se Fiala kasá, jak jim vláda čelila a jak je vyřešila, by nenastaly, kdyby je jeho vláda svými ideologickými, respektive válečnickými postoji sama nezpůsobila. Zároveň je to vláda, která se s opozicí o skutečně důležitých věcech odmítá bavit. Každou žádost o mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny, byť to namnoze byly opravdu zásadní problémy, strany pětikoalice zamázly, zatímco aktuálně nyní Fiala a spol. svolali mimořádnou schůzi kvůli naprosté – s prominutím – pitomosti, marginálii, nesmyslu, totiž jednomu Babišovu vulgárnímu slovu a dotazu v soukromém mailu, zda bejby-ministr zahraničí Lipavský má nějaké děti, když ty ostatní by tak rád šturmoval na ukrajinskou frontu. Prý bezpečnostní riziko. To prostě nevymyslíš. Na to tu musí vládnout pětikoaliční slepenec v čele s mimoněm Fialou. Předseda vlády znovu zdůraznil, že slovenský premiér Robert Fico „nahrává zájmu Putina“. Co si o tomto prohlášení vůči premiérovi sousedního bratrského státu myslíte? Jedna z nejstrašnějších věcí, která se může politikovi stát, je, že opravdu uvěří své vlastní propagandě, v tomto případě importované propagandě ukrajinské. Fiala je přímo etalonem této teze. Lidé, kteří by mezinárodní konflikty chtěli vyřešit diplomacií, jednáním, zastavením palby, příměřím, hledáním kompromisu a nalezením mezinárodních garancí, jsou podle něho nebezpečím, zatímco ze řetězu utržení válečníci, kteří nemají žádný jiný program, než do ohně ukrajinské války přilévat další a další olej v podobě peněz a zbraní, v důsledku čehož pouze umřou další desetitisíce lidí a ke kýženému výsledku to vzhledem k situaci na frontě stejně nemůže vést, zřejmě mají být řešením. A nedosti na tom, už také vypouštějí kontrolní balónky, že by na Ukrajinu poslali vlastní vojáky, ba dokonce jsou v důsledku své zvrácené lokajské politiky ochotni pohřbít dlouholeté nadstandardní česko-slovenské vztahy. Fico nenahrává Putinovi, nýbrž zdravému rozumu. Trikolora zastává v této věci totožný názor jako Fico, Orbán, Trump, papež František a mnozí další. Mír není sprosté slovo. Politiků jako je Fiala, maňásek cizích velmocenských a ekonomických zájmů, se musíme zbavit dřív, než nás zatáhnou do třetí světové války.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Štěpánek: Maňásků cizích zájmů se musíme zbavit dřív, než nás zatáhnou do třetí světové války

První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek - 42TČen
© https://volimtrikoloru.cz/
Petr Fiala označil období vládnutí svého kabinetu za náročné. Krizi ve více oblastech vláda překonala, tvrdí. K sebehodnocení premiéra se vyslovil první místopředseda Trikolory Petr Štěpánek. Politik podle něho podlehl cizí propagandě, je ochotný kvůli ní pohřbít nadstandartní vztahy se Slovenskem.

Premiér poskytl rozhovor Čestmíru Strakatému v podcastu Crunch. Jaký máte celkový dojem z tohoto rozhovoru?

Ten rozhovor s předsedou vlády je k nepřečkání. Považuji za absolutní neštěstí pro naši zemi, pro naše občany a pro naši budoucnost, že matematika minulých voleb, konkrétně víc než milion propadlých hlasů, vynesla do premiérského křesla něco takového, jako je Petr Fiala. Moc se omlouvám, ale ten člověk je dokonalý mimoň bez špetky sociální inteligence.

Tlučhuba převléknutý za intelektuála. Fiala je přímo ztělesnění bonmotu: „To je tak blbé, že to mohl vymyslet pouze intelektuál!“

Fiala prohlásil, že jeho vláda „čelila výzvám, zvládala krize“. Podle jeho slov to nebylo vůbec jednoduché. Je to tak?

Takřka všechny problémy, v souvislosti se kterými se Fiala kasá, jak jim vláda čelila a jak je vyřešila, by nenastaly, kdyby je jeho vláda svými ideologickými, respektive válečnickými postoji sama nezpůsobila. Zároveň je to vláda, která se s opozicí o skutečně důležitých věcech odmítá bavit. Každou žádost o mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny, byť to namnoze byly opravdu zásadní problémy, strany pětikoalice zamázly, zatímco aktuálně nyní Fiala a spol. svolali mimořádnou schůzi kvůli naprosté – s prominutím – pitomosti, marginálii, nesmyslu, totiž jednomu Babišovu vulgárnímu slovu a dotazu v soukromém mailu, zda bejby-ministr zahraničí Lipavský má nějaké děti, když ty ostatní by tak rád šturmoval na ukrajinskou frontu. Prý bezpečnostní riziko. To prostě nevymyslíš. Na to tu musí vládnout pětikoaliční slepenec v čele s mimoněm Fialou.

Předseda vlády znovu zdůraznil, že slovenský premiér Robert Fico „nahrává zájmu Putina“. Co si o tomto prohlášení vůči premiérovi sousedního bratrského státu myslíte?

Jedna z nejstrašnějších věcí, která se může politikovi stát, je, že opravdu uvěří své vlastní propagandě, v tomto případě importované propagandě ukrajinské. Fiala je přímo etalonem této teze. Lidé, kteří by mezinárodní konflikty chtěli vyřešit diplomacií, jednáním, zastavením palby, příměřím, hledáním kompromisu a nalezením mezinárodních garancí, jsou podle něho nebezpečím, zatímco ze řetězu utržení válečníci, kteří nemají žádný jiný program, než do ohně ukrajinské války přilévat další a další olej v podobě peněz a zbraní, v důsledku čehož pouze umřou další desetitisíce lidí a ke kýženému výsledku to vzhledem k situaci na frontě stejně nemůže vést, zřejmě mají být řešením.

A nedosti na tom, už také vypouštějí kontrolní balónky, že by na Ukrajinu poslali vlastní vojáky, ba dokonce jsou v důsledku své zvrácené lokajské politiky ochotni pohřbít dlouholeté nadstandardní česko-slovenské vztahy. Fico nenahrává Putinovi, nýbrž zdravému rozumu. Trikolora zastává v této věci totožný názor jako Fico, Orbán, Trump, papež František a mnozí další. Mír není sprosté slovo. Politiků jako je Fiala, maňásek cizích velmocenských a ekonomických zájmů, se musíme zbavit dřív, než nás zatáhnou do třetí světové války.