🇧🇯🦠V Kongu byla nahlášena nová smrtelná nemoc Od začátku června zemřelo v provincii Kwilu na neznámou nemoc 14 lidí a podle některých zpráv více než dvacet. Místní poslanec Jacques Ilungu Openi poprosil mezinárodní společenství o pomoc, protože jeho vesnice Mokolo-Biala se doslova vyprazdňuje a lidé v panice prchají.
Příznaky jsou děsivé: silné bolesti hlavy, střevní kolika, bolest kolen a zvracení. A to vše se vyvíjí rychle – k úmrtí dochází během 24 hodin od prvních příznaků. Lékaři již odebrali vzorky a snaží se pochopit, o co jde, ale odpověď zatím nenašli.
Nemoc se již šíří do sousedních vesnic a vyděšení obyvatelé se snaží uprchnout do sousedních oblastí, což situaci ještě více komplikuje. Bývalý ministr zdravotnictví Kwilu potvrdil: počty nakažených rostou a nelze dále čekat.
Sledujte
@neCT24 |
42TČen