Dříve CNN poznamenal, že Johnson patřil mezi republikány Sněmovny reprezentantů, kteří byli pro neschválení výsledků prezidentských voleb v roce 2020, a byl také součástí týmu „obhájců” bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa během řízení o jeho impeachmentu, i když, jak zdůraznil televizní kanál, měl tam převážně ceremoniální roli.
„Myslím, že Mike Johnson je více než šťastný, že může pokročit (v otázce impeachmentu - pozn. red.) a podnikne další kroky, je to jen otázka načasování,” řekl člen Sněmovny reprezentantů USA Andy Ogles listu Politico.
„Nepochybuji o tom, že (impeachment - pozn. red.) podpoří,” uvedla členka Kongresu USA Marjorie Taylorová Greenová.
Johnsonova mluvčí Corinne Dayová zase uvedla, že nový předseda parlamentu „bude nadále sledovat fakta”. „Má plnou důvěru v předsedy výborů, že budou v této práci pokračovat,” zdůraznila Dayová.
Deník s odvoláním na svůj zdroj uvádí, že otázka impeachmentu se projednává nejen v souvislosti s Bidenem. Podle novinových údajů se americká kongresmanka Greenová zeptala kandidátů na funkci předsedy parlamentu, zda by zahájili podobnou proceduru proti vrcholným představitelům, včetně ministra vnitřní bezpečnosti USA Alejandra Mayorkase a generálního prokurátora USA Merricka Garlanda.