Vnuk Charlese de Gaulle hovořil o diskriminaci ruské kultury na Západě

© Profimedia
Ruská kultura na Západě se často podřizuje diskriminaci, jsou činěny pokusy omezit její přítomnost, což brání vytvoření základny pro dialog, řekl vnuk prvního prezidenta páté republiky Charlese de Gaulle, veřejný činitel Pierre de Gaulle.

„Často se mě ptají na ruskou kulturu. A velmi často ruská kultura podléhá diskriminaci. Je vymazána, její přítomnost na Západě je redukována. To vše vede k jednostrannému pohledu. Díváme se na ostatní vlastníma očima, západníma očima, bez pochopení podstaty, bez pochopení základu. A to brání vytvoření základny pro mírový dialog a prosperitu národů,“

„Je velmi důležité vrátit se ke kořenům... Poznat lidi, poznat kulturu, poznat historii, pochopit tento lid. A jen na tomto základě lze začít chápat a začít dialog,“ přidal.

Pierre de Gaulle poznamenal, že k interakci v multipolárním světě je nutné znát kulturu cizích národů.

„Jsou tři otázky, které si člověk klade: kdo jsme, odkud pocházíme a kam jdeme. Je potřeba se pokaždé vrátit k podstatě, k tomu, co je základem, co tvoří naši historii a naši kulturu. A abychom mohli v tomto „multipolárním světě“ komunikovat a rozumět tomu druhému, je nutné znát a uznávat cizí kultury. Jen tak můžeme dosáhnout vzájemného porozumění mezi národy,“ shrnul.