„Lidé (zahraniční novináři) teď jedou pracovat na Donbas, pracují ale osamoceně, každý sám o sobě. Nepracujeme nyní jako jeden tým. Pracujeme bez pomoci střihačů videa, překladatelů, a tak dále. Děláme všechno sami: natáčení, zpracování videa, překlad, titulky,“ vysvětlila podstatu problému.
Kvůli tomu nezávislí západní novináři pracující na Donbasu vydávají mnohem méně kontentu, než by mohli, soudí Néantová. O tento projekt už projevilo zájem šest nebo sedm zahraničních novinářů z Francie, Kanady, Velké Británie, USA a Nizozemska.
„Většina z nich už žije v Rusku a navštěvuje pravidelně Donbas, takže musíme se podívat, jak to všechno zorganizujeme. Někteří z nich chtějí bydlet stále na Donbasu, jako já. Jiní by chtěli tam pravidelně cestovat,“ vysvětlila.
Podle slov novinářky, informace z ruské strany je velmi vyžádaná na Západě, protože prakticky chybí ve velkých masmédiích, a lidé to chtějí vědět.
Hlavní západní média cenzurují veškerou informaci týkající se konfliktu na Ukrajině.
„Neuvádějí fakta, která svědčí o tom, že ukrajinská armáda zavraždila civilisty. Anebo oznamují, že civilisté zahynuli, tvrdí však, že to udělala ruská armáda. Takže buď mlčí, nebo lžou,“ podotkla Christelle Néantová.