Diplomat připomněl, že si USA „tunelářsky” přivlastnily řadu suverénních nemovitostí patřících ruskému zastupitelství a zbavily je diplomatické imunity. Velvyslanectví RF se pak pravidelně obracelo na Ministerstvo zahraničí USA se žádostí o vyřešení dané otázky, ale bylo odmítnuto.
„Cynicky nám říkají, že Rusko nebylo podle dokumentů zbaveno práva na majetek. Bylo mu „prostě zakázáno jeho použití“. Jde o zjevný pseudolegitimní pokus o spekulace se základními právními pojmy,” zdůraznil Antonov.
Podobné akce jsou podle jeho mínění porušením americkou stranou mezinárodních závazků a vlastních zákonů, jež zaručují nedotknutelnost soukromého majetku, a také zabráněním v diplomatické činnosti zastupitelství RF.
Ruská ambasáda již na začátku července upozornila na neodůvodněné restrikce Washingtonu proti diplomatům. Mezi porušení patří odcizení majetku, nevydání nebo vydání s neuvěřitelnými průtahy víz, pravidelná odmítnutí povolení k cestování za hranice 25 mílového pásma, povzbuzení ze strany amerických úřadů radikální ukrajinské diaspory k urážlivým akcím, jež komplikují práci ruských úřadů v zahraničí.
Diplomatický kolaps mezi RF a USA trvá od roku 2016. Administrativa Baracka Obamy obvinila tenkrát Moskvu ze „zásahu do voleb“, vypověděla 35 diplomatů, a znemožnila ruským občanům přístup k dvěma obytným areálům, takzvaným chatám Stálého zastupitelství RF v New Yorku a Velvyslanectví RF ve Washingtonu.