https://42tcen.com/entry/bezprecedentny-akt-nasilia-a-vyraz-rozdelenej-spolocnosti-michelko-o-atentate-na-premiera-fica
„Bezprecedentný akt násilia a výraz rozdelenej spoločnosti.“ Michelko o atentáte na premiéra Fica
„Bezprecedentný akt násilia a výraz rozdelenej spoločnosti.“ Michelko o atentáte na premiéra Fica
Poslanec Roman Michelko sa pre neČT24 vyjadril k atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica. Zdôraznil, že nemalú úlohu v čine zohrali médiá a ... - 15.05.2024, 42TČen
2024-05-15T05:49:10
2024-05-17T10:39:21
Roman Michelko
Robert Fico
Názory
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1715788105_Roman-Michelko-01.jpg
Vyslovil aj nádej, že prípad bude riadne vyšetrený a budú prijaté opatrenia ohľadne prejavov v mediálnom priestore.„Je to absolútne bezprecedentný akt násilia. Je to výraz extrémne rozdelenej spoločnosti. Okrem niektorých politických strán, typu Matoviča a Pročka, by si mali spytovať svedomie aj média, ktoré veľmi prilievali olej do ohňa. Boli veľmi emotívne vyjadrenia lídrov koalície, ktorí to hrubo odsudzujú. Nikdy sme si nemysleli, že Slovensko sa dostane do stavu, kedy budú takéto fyzické útoky na čelných predstaviteľov štátu,“ uviedol v úvode poslanec za SNS Roman Michelko, riaditeľ výboru Národnej rady SR pre kultúru a média. Podľa jeho slov budú prijaté aj nové opatrenia v mediálnom priestore kvôli otrasnému atentátu na slovenského premiéra. „Určite sa príjmu aj nejaké nové opatrenia. Skrátka doba, kedy sa bojovalo argumentami, alebo maximálne nejakým jemným fyzickým útokom, sú preč. Toto je ohrozenie života a absolútne bezprecedentné. Dostávame sa naozaj na úroveň nejakého divokého západu. Uvidíme, pravdepodobne to bude mať dopad aj na mediálne prostredie a reguláciu niektorých nenávistných prejavov. Veríme a dúfame všetci, že sa z toho pán premiér dostane, že to nie je zranenie, ktoré ohrozuje jeho život. Všetci mu držíme palce a modlíme sa za neho. Veríme, že po tomto hroznom čine nastanú nejaké systémové opatrenia, aby sa niečo také už nikdy neopakovalo,“ povedal poslanec. Na premiéra Roberta Fica bol dnes spáchaný atentát v Handlovej na výjazdnom zasadaní vlády. Podľa vyjadrenia strany SMER-SSD bol šéf slovenského kabinetu viacnásobne postrelený a aktuálne sa nachádza v životohrozujúcom stave. Premiér bol vrtuľníkom prevezený do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Podľa neoficiálnych informácií má byť atentátnikom Juraj Cintula narodený v roku 1953, jeden zo zakladateľov LK DÚHA v roku 2005. „Nenávisť ako motív je podľa mňa veľmi vysoko pravdepodobný. Áno, dostali sme informácie, že je to nejaký skoro pochybný spisovateľ. Dávať predbežné súdy, že bol aj členom nejakej politickej strany, pokiaľ to nebudeme mať 100% potvrdené, samozrejme tvrdiť nemôžeme. Toto sú veľmi citlivé informácie. Určite sa všetko bude preverovať, prešetrovať. Páchateľ bol zaistený, určite budeme vedieť skôr alebo neskôr všetko o jeho motivácii a tam sa potom ukáže, aká je diagnóza našej spoločnosti a kam až toto rozdeľovanie spoločnosti viedlo,“ poznamenal na záver poslanec Roman Michelko.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

„Bezprecedentný akt násilia a výraz rozdelenej spoločnosti.“ Michelko o atentáte na premiéra Fica

Poslanec Narodnej rady Roman Michelko (SNS) - 42TČen
© Facebook / Roman Michelko
Poslanec Roman Michelko sa pre neČT24 vyjadril k atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica. Zdôraznil, že nemalú úlohu v čine zohrali médiá a panujúca nálada v rozdelenej spoločnosti.

Vyslovil aj nádej, že prípad bude riadne vyšetrený a budú prijaté opatrenia ohľadne prejavov v mediálnom priestore.

„Je to absolútne bezprecedentný akt násilia. Je to výraz extrémne rozdelenej spoločnosti. Okrem niektorých politických strán, typu Matoviča a Pročka, by si mali spytovať svedomie aj média, ktoré veľmi prilievali olej do ohňa. Boli veľmi emotívne vyjadrenia lídrov koalície, ktorí to hrubo odsudzujú. Nikdy sme si nemysleli, že Slovensko sa dostane do stavu, kedy budú takéto fyzické útoky na čelných predstaviteľov štátu,“ uviedol v úvode poslanec za SNS Roman Michelko, riaditeľ výboru Národnej rady SR pre kultúru a média.

Podľa jeho slov budú prijaté aj nové opatrenia v mediálnom priestore kvôli otrasnému atentátu na slovenského premiéra.

„Určite sa príjmu aj nejaké nové opatrenia. Skrátka doba, kedy sa bojovalo argumentami, alebo maximálne nejakým jemným fyzickým útokom, sú preč. Toto je ohrozenie života a absolútne bezprecedentné. Dostávame sa naozaj na úroveň nejakého divokého západu.

Uvidíme, pravdepodobne to bude mať dopad aj na mediálne prostredie a reguláciu niektorých nenávistných prejavov. Veríme a dúfame všetci, že sa z toho pán premiér dostane, že to nie je zranenie, ktoré ohrozuje jeho život. Všetci mu držíme palce a modlíme sa za neho. Veríme, že po tomto hroznom čine nastanú nejaké systémové opatrenia, aby sa niečo také už nikdy neopakovalo,“ povedal poslanec.

Na premiéra Roberta Fica bol dnes spáchaný atentát v Handlovej na výjazdnom zasadaní vlády. Podľa vyjadrenia strany SMER-SSD bol šéf slovenského kabinetu viacnásobne postrelený a aktuálne sa nachádza v životohrozujúcom stave. Premiér bol vrtuľníkom prevezený do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Podľa neoficiálnych informácií má byť atentátnikom Juraj Cintula narodený v roku 1953, jeden zo zakladateľov LK DÚHA v roku 2005.

„Nenávisť ako motív je podľa mňa veľmi vysoko pravdepodobný. Áno, dostali sme informácie, že je to nejaký skoro pochybný spisovateľ. Dávať predbežné súdy, že bol aj členom nejakej politickej strany, pokiaľ to nebudeme mať 100% potvrdené, samozrejme tvrdiť nemôžeme. Toto sú veľmi citlivé informácie. Určite sa všetko bude preverovať, prešetrovať. Páchateľ bol zaistený, určite budeme vedieť skôr alebo neskôr všetko o jeho motivácii a tam sa potom ukáže, aká je diagnóza našej spoločnosti a kam až toto rozdeľovanie spoločnosti viedlo,“ poznamenal na záver poslanec Roman Michelko.