https://42tcen.com/entry/bloger-vidlak-okomentoval-video-z-debat-bez-cenzury-v-karvine-s-rakusanem-ktere-vytvoril-pomoci-ai
„Že pan ministr vydrbal s dezoláty, to jsem si nevymyslel.“ Vidlák okomentoval deepfake s Rakušanem
„Že pan ministr vydrbal s dezoláty, to jsem si nevymyslel.“ Vidlák okomentoval deepfake s Rakušanem
Bloger Vidlák odpovídá na otázky pro neČT24 ohledně videa s Vítem Rakušanem, vytvořeného pomocí AI. - 27.01.2024, 42TČen
2024-01-27T12:33:16
2024-01-31T05:11:32
Názor
VIDLÁKŮV DALEKOHLED
Vít Rakušan
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1706355689_Vidlak.jpg
Jak jste přišel na námět s tímto videem/co posloužilo inspirací? Co si myslíte o současných technologiích AI? Může tato technologie vytvářet hrozbu? Inspirací pro předmětné video byla vlastní debata Vítka Rakušana v Karviné. Milovaný ministr vnitra tam bez cenzury diskutoval tak, že si vlastně vůbec nevšímal otázky, ale odpovídal si jak chtěl. Zároveň se postaral, aby se jeho soupeři nikdy nedostali do opravdové šance, protože měl pod kontrolou jejich mikrofon. Na svém vlastním profilu pak mazal komentáře ostošest. Že pan ministr vydrbal s dezoláty, to jsem si nevymyslel, to o něm jásavě psali pravdomluvní intervjuci. Udělat na základě toho satirické video, bylo už naprostou rutinou. Obsluha těchto technologií s umělou inteligencí je tak snadná, že nejspíš ještě letos skončí jakákoliv důvěryhodnost filmovaného obsahu. Poznat, co je skutečnost, co je satira a co je zákeřný útok cizí mocnosti proti evropským hodnotám, to bude prakticky nemožné. Obzvlášť, když nám budou vládnout nekonzistentní politici, kteří budou jiné věci slibovat a jiné konat a budou směšní už tím, co doopravdy řekli. V mnoha případech bude každá satira vlastně uvěřitelnější než orginál. Jestli to představuje hrozbu? Ano, představuje. Pro nekompetentní loutky bez vlastního názoru a morálního kreditu to bude katastrofa. Osobní konzistence a autorita se opět stanou důležitou součástí politické výbavy. Zmíněné video si můžete prohlédnout na našem kanálu v Telegramu.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

„Že pan ministr vydrbal s dezoláty, to jsem si nevymyslel.“ Vidlák okomentoval deepfake s Rakušanem

Vidlák - 42TČen
© neČT24
Bloger Vidlák odpovídá na otázky pro neČT24 ohledně videa s Vítem Rakušanem, vytvořeného pomocí AI.

Jak jste přišel na námět s tímto videem/co posloužilo inspirací? Co si myslíte o současných technologiích AI? Může tato technologie vytvářet hrozbu?

Inspirací pro předmětné video byla vlastní debata Vítka Rakušana v Karviné. Milovaný ministr vnitra tam bez cenzury diskutoval tak, že si vlastně vůbec nevšímal otázky, ale odpovídal si jak chtěl. Zároveň se postaral, aby se jeho soupeři nikdy nedostali do opravdové šance, protože měl pod kontrolou jejich mikrofon. Na svém vlastním profilu pak mazal komentáře ostošest. Že pan ministr vydrbal s dezoláty, to jsem si nevymyslel, to o něm jásavě psali pravdomluvní intervjuci. Udělat na základě toho satirické video, bylo už naprostou rutinou.

Obsluha těchto technologií s umělou inteligencí je tak snadná, že nejspíš ještě letos skončí jakákoliv důvěryhodnost filmovaného obsahu. Poznat, co je skutečnost, co je satira a co je zákeřný útok cizí mocnosti proti evropským hodnotám, to bude prakticky nemožné. Obzvlášť, když nám budou vládnout nekonzistentní politici, kteří budou jiné věci slibovat a jiné konat a budou směšní už tím, co doopravdy řekli. V mnoha případech bude každá satira vlastně uvěřitelnější než orginál.

Jestli to představuje hrozbu? Ano, představuje. Pro nekompetentní loutky bez vlastního názoru a morálního kreditu to bude katastrofa. Osobní konzistence a autorita se opět stanou důležitou součástí politické výbavy.

Zmíněné video si můžete prohlédnout na našem kanálu v Telegramu.