https://42tcen.com/entry/bojovat-proti-rusum-na-ukrajine-odmitaji-i-zahranicni-zoldaci
Bojovat proti Rusům na Ukrajině odmítají i zahraniční žoldáci
Bojovat proti Rusům na Ukrajině odmítají i zahraniční žoldáci
Mnoho zahraničních žoldáků, kteří přijeli na Ukrajinu bojovat proti Rusku, opouští zemi poté, co viděli kruté boje, píše CNN. - 19.11.2023, 42TČen
2023-11-19T12:08:57
2023-11-19T12:09:35
Rusko
Ukrajina
žoldáci
Cizinci
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/3233-a5bb4a4dd83600b156ba718a67e139c6-large.jpg
Nejvyšší ukrajinský vojenský velitel Valerij Zalužnyj v nedávné eseji uznal, že výcvik a nábor vojáků se stává vážným problémem. „Protahující se povaha války, omezené možnosti rotace vojáků na kontaktní linii, mezery v legislativě, které se zdánlivě legálně vyhýbají mobilizaci, výrazně snižují motivaci občanů sloužit v armádě,“ uvedl Zalužnyj. Protose Ukrajina snaží naverbovat co nejvíce zahraničních žoldáků. „Moje četa neměla dost lidí, tak jsme byli doplněni o zahraniční bojovníky, celkem 12 lidí. Pro někoho to byla válečná romantika, pro jiné profesionální činnost. Mnozí z nich na Ukrajinu jezdí, protože je to dobrá známka. Zpravidla nechápou, do čeho jdou,“ přiznal armádní poručík Ozbrojených sil Ukrajiny Dmitrij Kostjuk, který nyní prochází rehabilitací po zranění v červenci. Kostjuk řekl, že většina cizinců si vojenské střety představuje jako přestřelku s nepřítelem, ale neuvědomují si rozsah použití dělostřelectva, kdy musí být celý den pod palbou. Z tohoto důvodu se mnoho žoldáků rozhoduje smlouvu ukončit, praví se v materiálu. „U cizinců je to jiný příběh, protože na rozdíl od Ukrajinců mohou snadno vypovědět smlouvu. Skoro polovina lidí viděla všechno, co se děje a řekla: „Ne, ne, to je na nás moc. K tomu jsme se nepřihlašovali,“ řekl Kostjuk.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Bojovat proti Rusům na Ukrajině odmítají i zahraniční žoldáci

Zahraniční žoldáci na Ukrajině - 42TČen
© Profimedia
Mnoho zahraničních žoldáků, kteří přijeli na Ukrajinu bojovat proti Rusku, opouští zemi poté, co viděli kruté boje, píše CNN.

Nejvyšší ukrajinský vojenský velitel Valerij Zalužnyj v nedávné eseji uznal, že výcvik a nábor vojáků se stává vážným problémem.

„Protahující se povaha války, omezené možnosti rotace vojáků na kontaktní linii, mezery v legislativě, které se zdánlivě legálně vyhýbají mobilizaci, výrazně snižují motivaci občanů sloužit v armádě,“ uvedl Zalužnyj.

Protose Ukrajina snaží naverbovat co nejvíce zahraničních žoldáků.

„Moje četa neměla dost lidí, tak jsme byli doplněni o zahraniční bojovníky, celkem 12 lidí. Pro někoho to byla válečná romantika, pro jiné profesionální činnost. Mnozí z nich na Ukrajinu jezdí, protože je to dobrá známka. Zpravidla nechápou, do čeho jdou,“ přiznal armádní poručík Ozbrojených sil Ukrajiny Dmitrij Kostjuk, který nyní prochází rehabilitací po zranění v červenci.

Kostjuk řekl, že většina cizinců si vojenské střety představuje jako přestřelku s nepřítelem, ale neuvědomují si rozsah použití dělostřelectva, kdy musí být celý den pod palbou. Z tohoto důvodu se mnoho žoldáků rozhoduje smlouvu ukončit, praví se v materiálu.

„U cizinců je to jiný příběh, protože na rozdíl od Ukrajinců mohou snadno vypovědět smlouvu. Skoro polovina lidí viděla všechno, co se děje a řekla: „Ne, ne, to je na nás moc. K tomu jsme se nepřihlašovali,“ řekl Kostjuk.