https://42tcen.com/entry/die-welt-pripustil-primeri-kyjeva-s-moskvou-v-zime-na-natlak-zapadu
Die Welt připustil příměří Kyjeva s Moskvou v zimě na nátlak Západu
Die Welt připustil příměří Kyjeva s Moskvou v zimě na nátlak Západu
Ukrajinská protiofenzíva pokračuje už 60 dní s obrovskými ztrátami OS Ukrajiny a nepatrnými úspěchy, na tomto pozadí se bude muset Kyjev v zimě d... - 02.08.2023, 42TČen
2023-08-02T01:28:29
2023-08-02T09:32:59
Vojenský konflikt
Mírová jednání
Západ
Moskva
Kyjev
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/19520035.jpg
V příspěvku se podotýká, že ukrajinská protiofenzíva pokračuje už 60 dní, Kyjev ale nemůže vytlačit ruské síly z opevněných pozic. Útoky Ukrajinců v okolí Záporoží jsou neúspěšné, píše německý deník. V této souvislosti dospívají novináři k závěru, že na pozadí blížícího se podzimu se naděje Západu na přelom v situaci pomocí přípravy vojáků a dodávek techniky nevylňují. Kromě toho ukrajinským vojskům nestačí technika a letectvo. Zásobování energiemi bude v nadcházející zimě mnohem složitější než před rokem a zásoby rezervistů připravených vydat se na linii dotyku se zmenšily. Takže změnit situaci ve prospěch Kyjeva se sotva podaří, soudí Die Welt. Jak podotkl v rozhovoru pro deník analytik Konrad Muzyka, za pouhých několik měsíců může Ukrajina narazit také na vážný nedostatek munice. To všechno poukazuje na to, že v zimě bude Ukrajina nucena uzavřít příměří s Moskvou na zesílený nátlak Západu, to ale neznamená mír. Podle jeho názoru bude konflikt zablokován jako v Severní a Jižní Koreji. Pro miliony Ukrajinců to znamená realizaci té nejhorší prognózy. Kromě dalšího snižování ekonomiky způsobí neúspěch na frontě pravděpodobně rostoucí zklamání mezi vojáky a obyvateli.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Die Welt připustil příměří Kyjeva s Moskvou v zimě na nátlak Západu

19520035.jpg - 42TČen
© Foto: BelTA/Maksim Gucheck
Ukrajinská protiofenzíva pokračuje už 60 dní s obrovskými ztrátami OS Ukrajiny a nepatrnými úspěchy, na tomto pozadí se bude muset Kyjev v zimě dohodnout na příměří s Moskvou na nátlak Západu. Uvádí se to v příspěvku na webových stránkách německého deníku Die Welt z 2. srpna.

V příspěvku se podotýká, že ukrajinská protiofenzíva pokračuje už 60 dní, Kyjev ale nemůže vytlačit ruské síly z opevněných pozic. Útoky Ukrajinců v okolí Záporoží jsou neúspěšné, píše německý deník.

V této souvislosti dospívají novináři k závěru, že na pozadí blížícího se podzimu se naděje Západu na přelom v situaci pomocí přípravy vojáků a dodávek techniky nevylňují. Kromě toho ukrajinským vojskům nestačí technika a letectvo. Zásobování energiemi bude v nadcházející zimě mnohem složitější než před rokem a zásoby rezervistů připravených vydat se na linii dotyku se zmenšily. Takže změnit situaci ve prospěch Kyjeva se sotva podaří, soudí Die Welt.

Jak podotkl v rozhovoru pro deník analytik Konrad Muzyka, za pouhých několik měsíců může Ukrajina narazit také na vážný nedostatek munice. To všechno poukazuje na to, že v zimě bude Ukrajina nucena uzavřít příměří s Moskvou na zesílený nátlak Západu, to ale neznamená mír.

Podle jeho názoru bude konflikt zablokován jako v Severní a Jižní Koreji. Pro miliony Ukrajinců to znamená realizaci té nejhorší prognózy. Kromě dalšího snižování ekonomiky způsobí neúspěch na frontě pravděpodobně rostoucí zklamání mezi vojáky a obyvateli.