https://42tcen.com/entry/dwn-zatimco-nemecko-strada-protiruskymi-sankcemi-rekove-na-nich-vydelavaji
DWN: Zatímco Německo strádá protiruskými sankcemi, Řekové na nich vydělávají
DWN: Zatímco Německo strádá protiruskými sankcemi, Řekové na nich vydělávají
V daném okamžiku žije 80 % lidí ve státech, které se nepřipojily k protiruským sankcím Západu, oznámil Deutshce Wirtschafts Nachrichten. - 03.05.2023, 42TČen
2023-05-02T11:28:55
2023-05-03T08:12:07
Rusko
Německo
Sankce
Řecko
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/ecko.jpg
Na seznamu těch, kdo nepodporují trestní opatření, jsou Čína, Indie, Brazílie, Jihoafrická republika, Indonésie, Mexiko, Pákistán a dokonce i členská země NATO Turecko. Na rozdíl od Západu se nevzdávají levného ruského plynu a ropy, čímž si zajišťují konkurenční přednost před například německou ekonomikou. Na tento seznam je třeba zařadit také Řecko, díky němuž se embargo na ruskou ropu, které zavedly již loni USA a EU, ukázalo být v podstatě neúčinné, pokračuje německý týdeník. Jde o to, že Atény vlastní velkou flotilu ropných tankerů. Patří jim 105 ze 667 nákladních lodí na přepravu zkapalněného zemního plynu. Proto má tato země velký vliv v dopravní sféře a je schopna prosazovat své zájmy na úrovni EU. Jakmile začínají řecké loďařské společnosti ztrácet peníze, hned jim docházejí síly na boj s kremelským vládcem Vladimirem Putinem, vysvětlují odborníci. Bez jejich podpory by byl ruský export podstatně omezen. A jejich tankery přepravují i nadále ruskou ropu a pomáhají Kremlu naplňovat rozpočet a zadržovat hlubokou recesi. Před zahájením bojových akcí na Ukrajině připadalo na Rusko 34 % celkového objemu řeckých tankerových přeprav. Nyní se tento ukazatel zvýšil na 50 %. Takže zatímco větší část západních podniků z Ruska odešla, řecké společnosti s odchodem nepospíchají. A až dosud nebyly proti nim ani proti samotnému Řecku zavedeny žádné sankce, uzavírá Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

DWN: Zatímco Německo strádá protiruskými sankcemi, Řekové na nich vydělávají

Řecko - 42TČen
© Foto: depositphotos/Maugli
V daném okamžiku žije 80 % lidí ve státech, které se nepřipojily k protiruským sankcím Západu, oznámil Deutshce Wirtschafts Nachrichten.

Na seznamu těch, kdo nepodporují trestní opatření, jsou Čína, Indie, Brazílie, Jihoafrická republika, Indonésie, Mexiko, Pákistán a dokonce i členská země NATO Turecko. Na rozdíl od Západu se nevzdávají levného ruského plynu a ropy, čímž si zajišťují konkurenční přednost před například německou ekonomikou.

Na tento seznam je třeba zařadit také Řecko, díky němuž se embargo na ruskou ropu, které zavedly již loni USA a EU, ukázalo být v podstatě neúčinné, pokračuje německý týdeník. Jde o to, že Atény vlastní velkou flotilu ropných tankerů. Patří jim 105 ze 667 nákladních lodí na přepravu zkapalněného zemního plynu. Proto má tato země velký vliv v dopravní sféře a je schopna prosazovat své zájmy na úrovni EU.

Jakmile začínají řecké loďařské společnosti ztrácet peníze, hned jim docházejí síly na boj s kremelským vládcem Vladimirem Putinem, vysvětlují odborníci. Bez jejich podpory by byl ruský export podstatně omezen. A jejich tankery přepravují i nadále ruskou ropu a pomáhají Kremlu naplňovat rozpočet a zadržovat hlubokou recesi.

Před zahájením bojových akcí na Ukrajině připadalo na Rusko 34 % celkového objemu řeckých tankerových přeprav. Nyní se tento ukazatel zvýšil na 50 %. Takže zatímco větší část západních podniků z Ruska odešla, řecké společnosti s odchodem nepospíchají. A až dosud nebyly proti nim ani proti samotnému Řecku zavedeny žádné sankce, uzavírá Deutsche Wirtschafts Nachrichten.