https://42tcen.com/entry/esesak-hunka-a-jeho-rodina-se-skryvaji-po-skandalu-v-kanadskem-parlamentu-oznamila-media
Esesák Hunka a jeho rodina se skrývají po skandálu v kanadském parlamentu, oznámila média
Esesák Hunka a jeho rodina se skrývají po skandálu v kanadském parlamentu, oznámila média
Ukrajinský esesák Jaroslav Hunka a jeho rodina se skrývají po skandálu v kanadském parlamentu, oznámila televizní stanice CBS s odvoláním na přít... - 30.09.2023, 42TČen
2023-09-30T02:36:36
2023-09-30T05:45:59
Kanada
Skandál
Jaroslav Hunka
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Jaroslav-Hunka-Youtube.jpg
„Bojí se ukázat,“ podotkla. Spolubesednice CBS dodala, že nevěděla nic o esesácké minulosti Hunky, a podle slov Bonenfantové jeho rodinu neinformovali o plánu kanadských úřadů udělat mu podobné přivítání v parlamentu. „Mysleli si, že se bude nacházet v jednom prostoru (s Volodymyrem Zelenským),“ dodala Bonenfantová. V minulém týdnu vypukl skandál kvůli pozvání do kanadského parlamentu u příležitosti Zelenského návštěvy 98letého Jaroslava Hunky. Tleskajícímu obecenstvu byl představen jako veterán boje proti Rusům, ukázalo se však, že je to ve skutečnosti bývalý voják divize Halič vojsk SS – útvaru ukrajinských nacionalistů, kteří nejen bojovali s Rudou armádou, ale i páchali zvěrstva vůči Židům, Polákům, Bělorusům a Slovákům. Kanadský premiér Justin Trudeau se za incident omluvil, a odpovědnost za pozvání Hunky do parlamentu převzal předseda dolní sněmovny Anthony Rota, který pak podal demisi kvůli skandálu. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že kanadské úřady musí buď samy postavit esesáka před soud, anebo ho vydat soudu jiné zemi.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Esesák Hunka a jeho rodina se skrývají po skandálu v kanadském parlamentu, oznámila média

Jaroslav Hunka - 42TČen
© Youtube
Ukrajinský esesák Jaroslav Hunka a jeho rodina se skrývají po skandálu v kanadském parlamentu, oznámila televizní stanice CBS s odvoláním na přítelkyni rodiny Barbe Bonenfantovou.

„Bojí se ukázat,“ podotkla.

Spolubesednice CBS dodala, že nevěděla nic o esesácké minulosti Hunky, a podle slov Bonenfantové jeho rodinu neinformovali o plánu kanadských úřadů udělat mu podobné přivítání v parlamentu.

„Mysleli si, že se bude nacházet v jednom prostoru (s Volodymyrem Zelenským),“ dodala Bonenfantová.

V minulém týdnu vypukl skandál kvůli pozvání do kanadského parlamentu u příležitosti Zelenského návštěvy 98letého Jaroslava Hunky. Tleskajícímu obecenstvu byl představen jako veterán boje proti Rusům, ukázalo se však, že je to ve skutečnosti bývalý voják divize Halič vojsk SS – útvaru ukrajinských nacionalistů, kteří nejen bojovali s Rudou armádou, ale i páchali zvěrstva vůči Židům, Polákům, Bělorusům a Slovákům.

Kanadský premiér Justin Trudeau se za incident omluvil, a odpovědnost za pozvání Hunky do parlamentu převzal předseda dolní sněmovny Anthony Rota, který pak podal demisi kvůli skandálu.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že kanadské úřady musí buď samy postavit esesáka před soud, anebo ho vydat soudu jiné zemi.