https://42tcen.com/entry/gazprom-neft-poprve-natankovala-lod-olejem-z-ruskeho-mcdonald-se
Gazprom něfť poprvé natankovala loď olejem z „ruského McDonald’se"
Gazprom něfť poprvé natankovala loď olejem z „ruského McDonald’se"
„Gazprom něfť poprvé v Rusku natankovala loď ekologickým palivem z přepáleného oleje sítě Vkusno - a točka (pozn. red. ruský analog McDonald’... - 20.07.2023, 42TČen
2023-07-20T03:20:06
2023-07-20T07:37:13
Loď
Gazprom
Olej
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/olej.jpg
„Operátor bunkerného byznysu Gazprom něfti Gazpromněfť Marin Bunker uskutečnil v Rusku první natankování mořského transportu palivem na základě biologických komponent. Zkušební natankování palivem s nízkou uhlíkovou stopou se konalo v Petrohradském přístavu,” praví se v zprávě pro tisk. Biologické palivo bylo vyvinuto na základě nízkosirného lodního paliva Gazprom něfti a přepáleného oleje, vysvětlil mluvčí společnosti. Nové palivo je v souladu s technickými pravidly a může být použito ve většině mořských a říčních lodí, sdělil mluvčí Gazprom něfti. „Zvažujeme další rozšíření výroby včetně díky biologickému palivu. Zkušební natankování v Petrohradě ukázalo, že nové zelené palivo je podle technických parametrů v naprostém souladu s tradičními ropnými výrobky, přičemž jeho použití značně snižuje uhlíkovou stopu,” cituje tisková služba společnosti generálního ředitele Gazpromněfť Marin Bunker Antona Soboleva.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Gazprom něfť poprvé natankovala loď olejem z „ruského McDonald’se"

Olej - 42TČen
© media.club4x4.ru
„Gazprom něfť poprvé v Rusku natankovala loď ekologickým palivem z přepáleného oleje sítě Vkusno - a točka (pozn. red. ruský analog McDonald’s), sdělila společnost.

„Operátor bunkerného byznysu Gazprom něfti Gazpromněfť Marin Bunker uskutečnil v Rusku první natankování mořského transportu palivem na základě biologických komponent. Zkušební natankování palivem s nízkou uhlíkovou stopou se konalo v Petrohradském přístavu,” praví se v zprávě pro tisk.

Biologické palivo bylo vyvinuto na základě nízkosirného lodního paliva Gazprom něfti a přepáleného oleje, vysvětlil mluvčí společnosti.

Nové palivo je v souladu s technickými pravidly a může být použito ve většině mořských a říčních lodí, sdělil mluvčí Gazprom něfti.

„Zvažujeme další rozšíření výroby včetně díky biologickému palivu. Zkušební natankování v Petrohradě ukázalo, že nové zelené palivo je podle technických parametrů v naprostém souladu s tradičními ropnými výrobky, přičemž jeho použití značně snižuje uhlíkovou stopu,” cituje tisková služba společnosti generálního ředitele Gazpromněfť Marin Bunker Antona Soboleva.