https://42tcen.com/entry/green-deal-bude-revidovany-kandidat-na-ministra-huliak-reagoval-na-utoky-a-uviedol-svoje-priority-1
Green deal bude revidovaný. Kandidát na ministra Huliak reagoval na útoky a uviedol svoje priority
Green deal bude revidovaný. Kandidát na ministra Huliak reagoval na útoky a uviedol svoje priority
Starosta obce Očová, predseda zoskupenia Národnej koalície/Nezávislí a čerstvo zvolený poslanec Národnej rady za SNS Rudolf Huliak bol nominovaný d... - 19.10.2023, 42TČen
2023-10-19T12:58:37
2023-10-20T05:37:58
Slovensko
Názory
SNS
Rudolf Huliak
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Rudolf-Huliak-FB.png
Pán poslanec, dá sa ciele Zeleného údelu aspoň čiastočne dosiahnuť tak, aby nepoškodzovali národné záujmy a hospodárstvo Slovenska? Green deal a ostatné dohody čo boli prijaté budú predmetom auditu celej vlády. Je potrebné zosumarizovať doterajšie plnenie a jeho vplyvy na strategické podniky a hospodárstvo Slovenska ako celku. Po tomto vyhodnotení budeme vedieť lepšie a kreatívnejšie reagovať na prípadné nedostatky a negatívny vplyv. Čo by ste v súčasnej politike vidieka a životného prostredia na Slovensku zmenili? Ako prvé bude podrobená analýze ekonomická časť ministerstva a personálne obsadenie. Určite budú preverené dotácie pre neziskové organizácie ako aj ciele, ktoré plnili. Taktiež budú popreverované pouzatvárané práce na dohody, kde evidujeme možné šetrenie s financiami. Prečo práve teraz sa proti Vám postavili komunita LGBT a médiá hlavného prúdu? Súvisí to s tým, že pred časom v rozhovore s Mimi Šramovou ste spomínali, že by ste nemali nič proti trestnému zákonu o mravnom ohrození mládeže kvôli širokej propagácii sexuálnych menšín? Mediálny lynč má viac faktorov. Najväčším z nich môžeme považovať, že už viac ako 4 roky poukazujeme na neodborné prerozdeľovanie finančných prostriedkov medzi záujmové skupiny bez výrazného prínosu pre spoločnosť. Pochybná zonácia národných parkov ako aj téma obhospodarovania veľkých šeliem na Slovensku. Toto je dôvod prečo ľudia a odborná spoločnosť dali silný mandát na to, aby som hájil ich záujmy, záujmy vidieka a obyčajných ľudí v parlamente, prípadne vo vláde. Prezidentka Zuzana Čaputová informovala šéfa strany SMER-SD Roberta Fico, že nevymenuje Rudolfa Huliaka na post ministra životného prostredia kvôli jeho dlhodobým postojom proti environmentálnej politike Slovenska a voči klimatickej krízi. Strana SNS reagovala, že svoju nomináciu na ministra životného prostredia nezmení.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Green deal bude revidovaný. Kandidát na ministra Huliak reagoval na útoky a uviedol svoje priority

Rudolf Huliak - 42TČen
© Facebook / Rudolf Huliak
Starosta obce Očová, predseda zoskupenia Národnej koalície/Nezávislí a čerstvo zvolený poslanec Národnej rady za SNS Rudolf Huliak bol nominovaný do funkcie ministra životného prostredia. V rozhovore pre neČT24 vymenoval priority v politike vidieka a reagoval na mediálne útoky proti svojej osobe.

Pán poslanec, dá sa ciele Zeleného údelu aspoň čiastočne dosiahnuť tak, aby nepoškodzovali národné záujmy a hospodárstvo Slovenska?

Green deal a ostatné dohody čo boli prijaté budú predmetom auditu celej vlády. Je potrebné zosumarizovať doterajšie plnenie a jeho vplyvy na strategické podniky a hospodárstvo Slovenska ako celku. Po tomto vyhodnotení budeme vedieť lepšie a kreatívnejšie reagovať na prípadné nedostatky a negatívny vplyv.

Čo by ste v súčasnej politike vidieka a životného prostredia na Slovensku zmenili?

Ako prvé bude podrobená analýze ekonomická časť ministerstva a personálne obsadenie. Určite budú preverené dotácie pre neziskové organizácie ako aj ciele, ktoré plnili. Taktiež budú popreverované pouzatvárané práce na dohody, kde evidujeme možné šetrenie s financiami.

Prečo práve teraz sa proti Vám postavili komunita LGBT a médiá hlavného prúdu? Súvisí to s tým, že pred časom v rozhovore s Mimi Šramovou ste spomínali, že by ste nemali nič proti trestnému zákonu o mravnom ohrození mládeže kvôli širokej propagácii sexuálnych menšín?

Mediálny lynč má viac faktorov. Najväčším z nich môžeme považovať, že už viac ako 4 roky poukazujeme na neodborné prerozdeľovanie finančných prostriedkov medzi záujmové skupiny bez výrazného prínosu pre spoločnosť. Pochybná zonácia národných parkov ako aj téma obhospodarovania veľkých šeliem na Slovensku. Toto je dôvod prečo ľudia a odborná spoločnosť dali silný mandát na to, aby som hájil ich záujmy, záujmy vidieka a obyčajných ľudí v parlamente, prípadne vo vláde.

Prezidentka Zuzana Čaputová informovala šéfa strany SMER-SD Roberta Fico, že nevymenuje Rudolfa Huliaka na post ministra životného prostredia kvôli jeho dlhodobým postojom proti environmentálnej politike Slovenska a voči klimatickej krízi. Strana SNS reagovala, že svoju nomináciu na ministra životného prostredia nezmení.