<
https://42tcen.com/entry/jedna-galaxie-pozira-druhou-na-obloze-se-objevilo-hruzostrasne-varovani-pro-pozemstany
Jedna galaxie požírá druhou: na obloze se objevilo hrůzostrašné varování pro pozemšťany
Jedna galaxie požírá druhou: na obloze se objevilo hrůzostrašné varování pro pozemšťany
Nedávná fotografie pořízená vesmírným dalekohledem Jamese Webba ukazuje jasně viditelný otazník. Figurka je malá, abychom ji uviděli, je třeba f... - 01.08.2023, 42TČen
2023-08-01T04:05:44
2023-08-02T08:43:11
Galaxie
Obloha
Pozemšťany
Vesmír
Dalekohled Jamese Webba
Země
Hvězdy
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/uuuuuu.gif
Teleskop vyfotografoval oblast, kde vznikají nové hvězdy. Tyto objekty byly objeveny teprve v roce 1977 a probíhá tam hotové peklo. Mladé hvězdy chrlí proudy plazmatu, prskají radiaci na všechny strany a je absolutně nemožné tam žít. Přesně tak se chovalo naše Slunce! Dobře, že jsme tam nebyli. Obrázek byl přijat minulý týden, ale zpočátku na něm neviděli nic zvláštního. Píší, že postgraduální student, který na fotografii hledal rozbité pixely a další přestupky, značně zvětšil obraz, a dokonce vyskočil ze židle: co to je??? Skutečně, co to je? I na (poměrně) seriózních vědeckých portálech píší, že je to varování pro lidstvo. Co to provádíte? Co budete dělat zítra? Proč si podřezáváte větev, na které sedíte? I když otazník lze napsat i za spoustu jiných výroků. Například: „Jak se dostanu na stanici metra?“ Názory se liší pouze v tom, kdo vzkaz zanechal. Jedni připomínají Boha, jiní hovoří o mimozemšťanech. Objekt je vzdálen asi 1470 světelných let. Dejme tomu, že mimozemšťané navštívili Zemi právě před tolika lety, tedy kolem 5. století našeho letopočtu. Viděli, že Římská říše se hroutí, knihovny jsou páleny, lidé zapomněli na morálku a mizeli na stadionech, užívali si primitivních podívaných. „Ach jo, tihle lidé dojdou daleko,“ pomysleli si mimozemšťané a vytvořili takovou věc s předpokladem, že lidstvo vynalezne dobré teleskopy za 1,5 tisíce let a uvidí to. Krásná verze, ale háček je v tom, že otazník byl vynalezen v 16. století a běžně se začal používat až v 18. století. Předtím, pokud se lidé chtěli zeptat, dali na konec věty písmena qo, což znamená „quaestio“, latinsky „ptám se“. Stylizovaný obrys těchto písmen je moderním otazníkem. Takže tady to nesedí. Ale možná jsou mimozemšťané cestovatelé v čase. Sami tvůrci a majitelé Webbova teleskopu konspirační teorii nepodporují a říkají: ve skutečnosti se tento „otazník“ nachází mnohem dál než mladé hvězdy, prostě se dostal do záběru. Jsou to dvě galaxie a jedna požírá druhou. Dokážete si představit, jak hroznýš polyká králíka (raději si to nepředstavujte)? Přibližně tak je to i zde: z pohlcené galaxie zůstal jen ocásek. Široká veřejnost se tak dozvěděla, že galaxie nemusejí být mírumilovné (astronomové to vědí už dávno). Vzpomněli jsme si, že brzy – podle kosmických měřítek – se naše Galaxie srazí se svou sousedkou, mlhovinou Andromedou. A začali jsme si představovat, kdo koho sní.Zkrátka, tento otazník vyvolává spoustu otázek, přátelé!
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Jedna galaxie požírá druhou: na obloze se objevilo hrůzostrašné varování pro pozemšťany

Galaxie - 42TČen
© Foto: NASA
Nedávná fotografie pořízená vesmírným dalekohledem Jamese Webba ukazuje jasně viditelný otazník. Figurka je malá, abychom ji uviděli, je třeba fotku pořádně zvětšit. Malá je však pouze tehdy, když se díváte ze Země. Ve skutečnosti se artefakt rozprostírá na tisíce, ne-li miliony světelných let.

Teleskop vyfotografoval oblast, kde vznikají nové hvězdy. Tyto objekty byly objeveny teprve v roce 1977 a probíhá tam hotové peklo. Mladé hvězdy chrlí proudy plazmatu, prskají radiaci na všechny strany a je absolutně nemožné tam žít. Přesně tak se chovalo naše Slunce! Dobře, že jsme tam nebyli.

Obrázek byl přijat minulý týden, ale zpočátku na něm neviděli nic zvláštního. Píší, že postgraduální student, který na fotografii hledal rozbité pixely a další přestupky, značně zvětšil obraz, a dokonce vyskočil ze židle: co to je??? Skutečně, co to je?

I na (poměrně) seriózních vědeckých portálech píší, že je to varování pro lidstvo. Co to provádíte? Co budete dělat zítra? Proč si podřezáváte větev, na které sedíte? I když otazník lze napsat i za spoustu jiných výroků. Například: „Jak se dostanu na stanici metra?“ Názory se liší pouze v tom, kdo vzkaz zanechal. Jedni připomínají Boha, jiní hovoří o mimozemšťanech. Objekt je vzdálen asi 1470 světelných let. Dejme tomu, že mimozemšťané navštívili Zemi právě před tolika lety, tedy kolem 5. století našeho letopočtu. Viděli, že Římská říše se hroutí, knihovny jsou páleny, lidé zapomněli na morálku a mizeli na stadionech, užívali si primitivních podívaných. „Ach jo, tihle lidé dojdou daleko,“ pomysleli si mimozemšťané a vytvořili takovou věc s předpokladem, že lidstvo vynalezne dobré teleskopy za 1,5 tisíce let a uvidí to.

Krásná verze, ale háček je v tom, že otazník byl vynalezen v 16. století a běžně se začal používat až v 18. století. Předtím, pokud se lidé chtěli zeptat, dali na konec věty písmena qo, což znamená „quaestio“, latinsky „ptám se“. Stylizovaný obrys těchto písmen je moderním otazníkem. Takže tady to nesedí. Ale možná jsou mimozemšťané cestovatelé v čase.

Sami tvůrci a majitelé Webbova teleskopu konspirační teorii nepodporují a říkají: ve skutečnosti se tento „otazník“ nachází mnohem dál než mladé hvězdy, prostě se dostal do záběru. Jsou to dvě galaxie a jedna požírá druhou. Dokážete si představit, jak hroznýš polyká králíka (raději si to nepředstavujte)? Přibližně tak je to i zde: z pohlcené galaxie zůstal jen ocásek. Široká veřejnost se tak dozvěděla, že galaxie nemusejí být mírumilovné (astronomové to vědí už dávno). Vzpomněli jsme si, že brzy – podle kosmických měřítek – se naše Galaxie srazí se svou sousedkou, mlhovinou Andromedou. A začali jsme si představovat, kdo koho sní.

Zkrátka, tento otazník vyvolává spoustu otázek, přátelé!