https://42tcen.com/entry/kalinak-simecka-obetuje-cokolvek-aby-splnil-ciel-svojich-panov-ktori-odmietaju-ficovo-vitazstvo
Kaliňák: Šimečka obetuje čokoľvek, aby splnil cieľ svojich pánov, ktorí odmietajú Ficovo víťazstvo
Kaliňák: Šimečka obetuje čokoľvek, aby splnil cieľ svojich pánov, ktorí odmietajú Ficovo víťazstvo
Podpredseda strany Smer-SSD Erik Kaliňák sa pre neČT24 vyjadril k výsledkom volieb a vyhláseniu predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku o to... - 04.10.2023, 42TČen
2023-10-04T12:06:32
2023-10-06T08:22:25
Slovensko
Názory
Smer-SSD
Erik Kaliňák
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1696414304_erik-kalinak-kalinak-1622x1080.jpg
Ako hodnotíte Šimečkovo vyhlásenie, že urobí všetko pre to, aby strane SMER zabránil v zostavení koalície? Vnímam to ako potvrdenie toho, že pán Šimecka sa nestal predsedom PS, aby pomáhal Slovensku a slúžil ľuďom, ale aby splnil úlohu, ktorou ho poverili média a mimovládky a porazil Roberta Fica. Jeho slovám rozumiem tak, že obetuje čokoľvek - svoje hodnoty, program, funkciu len, aby naplnil cieľ jeho pánov, ktorí odmietajú akceptovať, že voľby vyhral Robert Fico napriek tej najmasívnejšej antikampani akú sme v dejinách Slovenska videli zo strany médií, mimovládok a ich zahraničných agentov. Budete zaoberať protiústavným odovzdaním MiGov na Ukrajinu. Budú v tomto smere podniknuté nejaké kroky, alebo to bývalej koalícii prejde? V politickej rovine nebudú akceptované zmluvy na nákup vojenskej techniky, ktoré podpísala úradnícka vláda v demisii lebo na to podľa ústavy nemala právo. Z trestnoprávnej stránky, aktuálne prebieha vyšetrovanie protiústavného odovzdania Migov na základe aj našich trestných oznámení. Uvidíme ako sa s celou situáciou vysporiadajú orgány činné v trestnom konaní. Je možné, že na vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti bude potrebné poznať aj názor ústavného súdu, čo môže vyšetrovanie časovo predĺžiť, ale rozhodne nie je naša politická ambícia zasahovať do vyšetrovania či spravodlivého súdneho procesu.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Kaliňák: Šimečka obetuje čokoľvek, aby splnil cieľ svojich pánov, ktorí odmietajú Ficovo víťazstvo

Erik Kaliňák, podpredseda strany Smer-SD - 42TČen
© Foto: Ján Zemiar
Podpredseda strany Smer-SSD Erik Kaliňák sa pre neČT24 vyjadril k výsledkom volieb a vyhláseniu predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku o tom, že strana urobí všetko pre to, aby Smer nezostavil novú vládu. Dotkol sa tiež otázky protiústavného poskytnutia stíhačiek MiG-29 Ukrajine.

Ako hodnotíte Šimečkovo vyhlásenie, že urobí všetko pre to, aby strane SMER zabránil v zostavení koalície?

Vnímam to ako potvrdenie toho, že pán Šimecka sa nestal predsedom PS, aby pomáhal Slovensku a slúžil ľuďom, ale aby splnil úlohu, ktorou ho poverili média a mimovládky a porazil Roberta Fica. Jeho slovám rozumiem tak, že obetuje čokoľvek - svoje hodnoty, program, funkciu len, aby naplnil cieľ jeho pánov, ktorí odmietajú akceptovať, že voľby vyhral Robert Fico napriek tej najmasívnejšej antikampani akú sme v dejinách Slovenska videli zo strany médií, mimovládok a ich zahraničných agentov.

Budete zaoberať protiústavným odovzdaním MiGov na Ukrajinu. Budú v tomto smere podniknuté nejaké kroky, alebo to bývalej koalícii prejde?

V politickej rovine nebudú akceptované zmluvy na nákup vojenskej techniky, ktoré podpísala úradnícka vláda v demisii lebo na to podľa ústavy nemala právo. Z trestnoprávnej stránky, aktuálne prebieha vyšetrovanie protiústavného odovzdania Migov na základe aj našich trestných oznámení. Uvidíme ako sa s celou situáciou vysporiadajú orgány činné v trestnom konaní. Je možné, že na vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti bude potrebné poznať aj názor ústavného súdu, čo môže vyšetrovanie časovo predĺžiť, ale rozhodne nie je naša politická ambícia zasahovať do vyšetrovania či spravodlivého súdneho procesu.