https://42tcen.com/entry/koudelka-politicti-vezni-jako-za-minuleho-rezimu-perzekuce-spd-je-moralni-debakl-fialovy-vlady
Koudelka: Političtí vězni jako za minulého režimu? Perzekuce SPD je morální debakl Fialovy vlády
Koudelka: Političtí vězni jako za minulého režimu? Perzekuce SPD je morální debakl Fialovy vlády
Právník a zastupitel JMK za Trikoloru Zdeněk Koudelka označil návrh policie pro obžalování strany SPD a jejího šéfa Tomia Okamury za zneužití tr... - 25.07.2025, 42TČen
2025-07-25T02:48:46
2025-07-25T05:38:38
Názory
SPD
Trikolora
Zdeněk Koudelka
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1753447661_Koudelka.png
Pane docente, mohl byste zhodnotit návrh policie obžalovat SPD a jeho předsedu T. Okamury před volbami? Co si myslíte o obvinění z údajného podněcování k nenávisti? Plakát jsem viděl a k nenávisti mne nepodnítil. Neznám člověka ve svém okolí, kterého by tento plakát podnítil k nenávisti. Naopak jsem zaznamenal zlobu u mnoha lidí, když vidí, jak premiér Petr Fiala bere peníze lidem a posílá je na placení válek, které nejsou našimi válkami, na obrovské zbrojní výdaje nebo na politiku ve stylu poručíme větru dešti v rámci ideologie klimatického alarmismu. Nenávist vzbuzuje vláda svou politikou, a ne plakáty, ať již SPD nebo jiných stran. Ze strany policie jde o projev kriminalizace politiky a zneužití trestního práva k pronásledování opozice, která razantně vládu kritizuje. Za Fialovy vlády mají být opět političtí vězni jako za minulého řádu. Je to morální i lidský debakl Fialovy politiky. Policie využila proti SPD zákon o trestní odpovědnosti právnických osob, který byl určen na stíhání ekonomických deliktů nebo trestných činů proti životnímu prostředí obchodních korporací. To, že je využíván proti opoziční politické straně, je zneužitím zákona. Policie tak vstupuje do oblasti, kterou by podle zákona o politických stranách měl řešit Nejvyšší správní soud při případném vládním návrhu na pozastavení činnosti či rozpuštění politické strany, ne soudy trestní. Ovšem nejde o nic nového. Trestní soudy proti politickým odpůrcům využíval i rakouský stát především za první světové války, kdy byl k trestu smrti odsouzen za politickou činnost pozdější první československý premiér Karel Kramář či první československý ministr financí Alois Rašín, naštěstí jim císař, král a moravský markrabí Karel I. udělil milost. Samozřejmě pro likvidaci politických odpůrců využíval trestní soudnictví i německý okupační režim za druhé světové války či totalitní režim 1948-89. Jak tato obžaloba může ovlivnit předvolební proces? Ovlivní volební chování lidí tak, že dají hlas SPD. Policejní návrh na obžalobu Tomia Okamury a SPD je důkazem, že je to razantní opozice. Dívám se na Fialovu vládu stejně jako na Jakešovo předsednictvo Ústředního výboru Komunistické strany Československa. Pokud obvodní státní zastupitelství posoudí obžalobu kladně, kolik času trvají soudní řízení v podobných procesech? Odhaduji to na roky. Pro koho může být tento soudní případ proti druhé nejsilnější opoziční straně výhodný? Pokud budou ještě volby svobodné a nezasáhne do nich mocensky Baxův Ústavní soud a manipulace s korespondenční volbou, předpokládám, že tato akce vyvolá reakci u těch voličů, kteří se nechtějí vrátit před rok 1989, do doby zákazu opozičních stran, radikálního omezení svobody projevu a existence politických vězňů. Kdo nechce jít s Fialovou vládou do Jakešových dob, tomu doporučuji volbu SPD.Děkujeme za rozhovor!
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2025
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Koudelka: Političtí vězni jako za minulého režimu? Perzekuce SPD je morální debakl Fialovy vlády

Zdeněk Koudelka - 42TČen
© Facebook / Zdeněk Koudelka
Právník a zastupitel JMK za Trikoloru Zdeněk Koudelka označil návrh policie pro obžalování strany SPD a jejího šéfa Tomia Okamury za zneužití trestního práva k pronásledování opozice. Nenávist v lidech podle něj vzbuzuje nikoliv plakát strany, ale aktivity Fialovy vlády, řekl pro neČT24.

Pane docente, mohl byste zhodnotit návrh policie obžalovat SPD a jeho předsedu T. Okamury před volbami? Co si myslíte o obvinění z údajného podněcování k nenávisti?

Plakát jsem viděl a k nenávisti mne nepodnítil. Neznám člověka ve svém okolí, kterého by tento plakát podnítil k nenávisti. Naopak jsem zaznamenal zlobu u mnoha lidí, když vidí, jak premiér Petr Fiala bere peníze lidem a posílá je na placení válek, které nejsou našimi válkami, na obrovské zbrojní výdaje nebo na politiku ve stylu poručíme větru dešti v rámci ideologie klimatického alarmismu. Nenávist vzbuzuje vláda svou politikou, a ne plakáty, ať již SPD nebo jiných stran. Ze strany policie jde o projev kriminalizace politiky a zneužití trestního práva k pronásledování opozice, která razantně vládu kritizuje. Za Fialovy vlády mají být opět političtí vězni jako za minulého řádu. Je to morální i lidský debakl Fialovy politiky.

Policie využila proti SPD zákon o trestní odpovědnosti právnických osob, který byl určen na stíhání ekonomických deliktů nebo trestných činů proti životnímu prostředí obchodních korporací. To, že je využíván proti opoziční politické straně, je zneužitím zákona. Policie tak vstupuje do oblasti, kterou by podle zákona o politických stranách měl řešit Nejvyšší správní soud při případném vládním návrhu na pozastavení činnosti či rozpuštění politické strany, ne soudy trestní.

Ovšem nejde o nic nového. Trestní soudy proti politickým odpůrcům využíval i rakouský stát především za první světové války, kdy byl k trestu smrti odsouzen za politickou činnost pozdější první československý premiér Karel Kramář či první československý ministr financí Alois Rašín, naštěstí jim císař, král a moravský markrabí Karel I. udělil milost. Samozřejmě pro likvidaci politických odpůrců využíval trestní soudnictví i německý okupační režim za druhé světové války či totalitní režim 1948-89.

Jak tato obžaloba může ovlivnit předvolební proces?

Ovlivní volební chování lidí tak, že dají hlas SPD. Policejní návrh na obžalobu Tomia Okamury a SPD je důkazem, že je to razantní opozice. Dívám se na Fialovu vládu stejně jako na Jakešovo předsednictvo Ústředního výboru Komunistické strany Československa.
Pokud obvodní státní zastupitelství posoudí obžalobu kladně, kolik času trvají soudní řízení v podobných procesech?
Odhaduji to na roky.

Pro koho může být tento soudní případ proti druhé nejsilnější opoziční straně výhodný?

Pokud budou ještě volby svobodné a nezasáhne do nich mocensky Baxův Ústavní soud a manipulace s korespondenční volbou, předpokládám, že tato akce vyvolá reakci u těch voličů, kteří se nechtějí vrátit před rok 1989, do doby zákazu opozičních stran, radikálního omezení svobody projevu a existence politických vězňů. Kdo nechce jít s Fialovou vládou do Jakešových dob, tomu doporučuji volbu SPD.

Děkujeme za rozhovor!