https://42tcen.com/entry/ministr-vnitra-turecka-prohlasil-ze-cely-svet-nenavidi-usa
Ministr vnitra Turecka prohlásil, že celý svět nenávidí USA
Ministr vnitra Turecka prohlásil, že celý svět nenávidí USA
Turecký ministr vnitra Sülejman Soylu na schůzce s mládeží v Istanbulu prohlásil, že Ameriku nenávidí celý svět, píší noviny Aydinlik. - 19.04.2023, 42TČen
2023-04-19T10:53:07
2023-04-19T09:28:10
USA
Turecko
Ministr vnitra
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/19381661.jpg
„Amerika i nadále ztrácí pověst… celý svět nenávidí Ameriku… Evropa je pěšákem Ameriky, všechny africké státy nenávidí státy, které je vykořisťují,“ uvádějí noviny slova ministra vnitra. Podle jeho slov takový pojem, jako je Evropa, už neexistuje, její roli není třeba přeceňovat. „Existuje Amerika. Evropa je vozem v americkém sledu. Není v ní nic zvláštního,“ pokračoval vysoký turecký úředník. Evropští lídři se neustále diskreditují, obyvatelstvo stárne, Evropa zažívá těžkosti ve výrobě, podotkl Soylu. Zdůraznil, že Západ už nemá svrchovanost. „Už nemají takovou suverenitu, pokouší se ale zachovávat své zvyky… Turecko mění dějiny. Tyto volby jsou volby, v nichž se historie úplně změní. Proto Amerika vyvíjí nátlak, Evropa vyvíjí nátlak. Proto je Kandil (pohoří na severu Iráku, kde se podle informací Ankary ukrývají bojovníci zakázané Strany kurdských pracujících) v panice a PKK vyvíjí nátlak. Není to volba Tayyipa Erdogana, je to volba budoucích generací Turecka, volba úplné nezávislosti Turecka,“ řekl ministr. Prezidentské a parlamentní volby jsou v Turecku naplánovány na 14. května. O úřad hlavy státu se budou ucházet nynější prezident Recep Tayyip Erdogan, který je společným kandidátem Republikánské aliance, Kemal Kilicdaroglu zastupující opoziční Lidovou alianci, předák strany Memleket Muharrem Ince a kandidát za alianci Ata Sinan Ogan.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Ministr vnitra Turecka prohlásil, že celý svět nenávidí USA

Ministr vnitra Turecka Sülejman - 42TČen
© Foto: Ahmet Bolat
Turecký ministr vnitra Sülejman Soylu na schůzce s mládeží v Istanbulu prohlásil, že Ameriku nenávidí celý svět, píší noviny Aydinlik.

„Amerika i nadále ztrácí pověst… celý svět nenávidí Ameriku… Evropa je pěšákem Ameriky, všechny africké státy nenávidí státy, které je vykořisťují,“ uvádějí noviny slova ministra vnitra.

Podle jeho slov takový pojem, jako je Evropa, už neexistuje, její roli není třeba přeceňovat.

„Existuje Amerika. Evropa je vozem v americkém sledu. Není v ní nic zvláštního,“ pokračoval vysoký turecký úředník.

Evropští lídři se neustále diskreditují, obyvatelstvo stárne, Evropa zažívá těžkosti ve výrobě, podotkl Soylu.
Zdůraznil, že Západ už nemá svrchovanost.

„Už nemají takovou suverenitu, pokouší se ale zachovávat své zvyky… Turecko mění dějiny. Tyto volby jsou volby, v nichž se historie úplně změní. Proto Amerika vyvíjí nátlak, Evropa vyvíjí nátlak. Proto je Kandil (pohoří na severu Iráku, kde se podle informací Ankary ukrývají bojovníci zakázané Strany kurdských pracujících) v panice a PKK vyvíjí nátlak. Není to volba Tayyipa Erdogana, je to volba budoucích generací Turecka, volba úplné nezávislosti Turecka,“ řekl ministr.

Prezidentské a parlamentní volby jsou v Turecku naplánovány na 14. května. O úřad hlavy státu se budou ucházet nynější prezident Recep Tayyip Erdogan, který je společným kandidátem Republikánské aliance, Kemal Kilicdaroglu zastupující opoziční Lidovou alianci, předák strany Memleket Muharrem Ince a kandidát za alianci Ata Sinan Ogan.