https://42tcen.com/entry/mo-rf-nemoci-zajimave-pro-pentagon-jsou-sireny-ve-prospech-farmaceutickych-spolecnosti
MO RF: Nemoci zajímavé pro Pentagon jsou šířeny ve prospěch farmaceutických společností
MO RF: Nemoci zajímavé pro Pentagon jsou šířeny ve prospěch farmaceutických společností
Patogeny, které spadají do zájmové zóny Pentagonu, se pandemicky šíří a zisk z toho mají americké farmaceutické společnosti, řekl na brífinku ... - 17.08.2023, 42TČen
2023-08-16T02:27:15
2023-08-17T02:17:31
Pentagon
Ministerstvo obrany Ruska
Covid-19
farmaceutické společnosti
Nemoc
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1692189083_www.gif
Již dříve ruské ministerstvo obrany opakovaně upozorňovalo, že americké vojenské biologické aktivity představují bezpečnostní hrozbu pro mnoho států světa. Pentagon navzdory uváděným cílům amerických programů týkajících se sledování nemocí a pomoci rozvojovým zemím ve skutečnosti provádí nekontrolovaný výzkum dvojího použití, čímž obchází mezinárodní závazky stanovené Úmluvou o zákazu vývoje, výroby a hromadění bakteriologických (biologických) a toxinových zbraní a o jejich likvidaci (BTWC). „Projekty amerického ministerstva jsou zaměřeny především na zkoumání potenciálních původců biologických zbraní – antraxu, tularémie, koronavirů, ale i patogenů ekonomicky významných infekcí – patogenní ptačí chřipky, afrického moru prasat. Zároveň je patrný jasný trend: patogeny, které spadají do oblasti zájmů Pentagonu, jako je covid-19, ptačí chřipka, africký mor prasat, se následně stávají pandemií a zisky z toho mají americké farmaceutické společnosti,“ řekl. Ruské ministerstvo obrany již dříve informovalo o možném podílu Big Pharmy a Agentury USA pro mezinárodní rozvoj (USAID) na vzniku nového koronaviru. „Klíčovou roli při realizaci projektů týkajících se zkoumání tohoto patogenu má zprostředkovatelská organizace Eco-Health Alliance. Specialisté této společnosti se od roku 2015 věnují studiu diverzity populace netopýrů, hledání nových kmenů koronavirů a mechanismů jejich přenosu ze zvířat na člověka. Celkem bylo prozkoumáno více než 2,5 tisíce jedinců,“ sdělil Kirillov. Připomněl, že dva měsíce před prvními oficiálními zprávami o výskytu nové koronavirové infekce v Číně, 18. října 2019, uspořádala Univerzita Johnse Hopkinse v New Yorku cvičení Event-201, během něhož byly nacvičovány akce potřebné během epidemie dříve neznámého koronaviru. Podle legendy cvičení byl přenesen z netopýrů na člověka prostřednictvím meziorganismu prasete. „Vývoj pandemie přesně podle tohoto scénáře, stejně jako realizace projektů společnosti Eco-Health Alliance, vyvolávají otázky ohledně možného záměrného charakteru covidu-19 a podílu USA na této události,“ zdůraznil generál. Ruské ministerstvo obrany také zveřejnilo jména amerických specialistů zařazených do projektu dvojího užití ohledně zkoumání covidu-19, který (projekt – pozn. red.) probíhal na území Ukrajiny. Jsou to Kyle Cole, Shannon Vaughn a Naor Bar-Zeev. Údaje o nich jsou uvedeny v materiálech pro brífink náčelníka vojsk radiační, chemické a biologické obrany Ozbrojených sil RF generálporučíka Igora Kirillova.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

MO RF: Nemoci zajímavé pro Pentagon jsou šířeny ve prospěch farmaceutických společností

Ochranné obleky - 42TČen
© © AP Photo / Andrew Harnik
Patogeny, které spadají do zájmové zóny Pentagonu, se pandemicky šíří a zisk z toho mají americké farmaceutické společnosti, řekl na brífinku generálporučík Igor Kirillov, náčelník vojsk radiační, chemické a biologické obrany.

Již dříve ruské ministerstvo obrany opakovaně upozorňovalo, že americké vojenské biologické aktivity představují bezpečnostní hrozbu pro mnoho států světa. Pentagon navzdory uváděným cílům amerických programů týkajících se sledování nemocí a pomoci rozvojovým zemím ve skutečnosti provádí nekontrolovaný výzkum dvojího použití, čímž obchází mezinárodní závazky stanovené Úmluvou o zákazu vývoje, výroby a hromadění bakteriologických (biologických) a toxinových zbraní a o jejich likvidaci (BTWC).

„Projekty amerického ministerstva jsou zaměřeny především na zkoumání potenciálních původců biologických zbraní – antraxu, tularémie, koronavirů, ale i patogenů ekonomicky významných infekcí – patogenní ptačí chřipky, afrického moru prasat. Zároveň je patrný jasný trend: patogeny, které spadají do oblasti zájmů Pentagonu, jako je covid-19, ptačí chřipka, africký mor prasat, se následně stávají pandemií a zisky z toho mají americké farmaceutické společnosti,“ řekl.

Ruské ministerstvo obrany již dříve informovalo o možném podílu Big Pharmy a Agentury USA pro mezinárodní rozvoj (USAID) na vzniku nového koronaviru.

„Klíčovou roli při realizaci projektů týkajících se zkoumání tohoto patogenu má zprostředkovatelská organizace Eco-Health Alliance. Specialisté této společnosti se od roku 2015 věnují studiu diverzity populace netopýrů, hledání nových kmenů koronavirů a mechanismů jejich přenosu ze zvířat na člověka. Celkem bylo prozkoumáno více než 2,5 tisíce jedinců,“ sdělil Kirillov.

Připomněl, že dva měsíce před prvními oficiálními zprávami o výskytu nové koronavirové infekce v Číně, 18. října 2019, uspořádala Univerzita Johnse Hopkinse v New Yorku cvičení Event-201, během něhož byly nacvičovány akce potřebné během epidemie dříve neznámého koronaviru. Podle legendy cvičení byl přenesen z netopýrů na člověka prostřednictvím meziorganismu prasete.

„Vývoj pandemie přesně podle tohoto scénáře, stejně jako realizace projektů společnosti Eco-Health Alliance, vyvolávají otázky ohledně možného záměrného charakteru covidu-19 a podílu USA na této události,“ zdůraznil generál.

Ruské ministerstvo obrany také zveřejnilo jména amerických specialistů zařazených do projektu dvojího užití ohledně zkoumání covidu-19, který (projekt – pozn. red.) probíhal na území Ukrajiny.

Jsou to Kyle Cole, Shannon Vaughn a Naor Bar-Zeev. Údaje o nich jsou uvedeny v materiálech pro brífink náčelníka vojsk radiační, chemické a biologické obrany Ozbrojených sil RF generálporučíka Igora Kirillova.