https://42tcen.com/entry/na-ukrajine-byl-odhalen-rozsahly-system-prodeje-deti-do-zahranici
Na Ukrajině byl odhalen rozsáhlý systém prodeje dětí do zahraničí
Na Ukrajině byl odhalen rozsáhlý systém prodeje dětí do zahraničí
Na Ukrajině bylo odhaleno rozsáhlé schéma prodeje novorozenců do zahraničí pod rouškou náhradního mateřství, uvedla ve čtvrtek kancelář gener�... - 03.08.2023, 42TČen
2023-08-03T01:52:52
2023-08-03T09:45:52
Ukrajina
Obchodování s dětmi
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1691063779_.gif
„Obchodování s dětmi – bylo odhaleno rozsáhlé schéma předávání novorozených dětí do zahraničí pod rouškou náhradního mateřství,“ uvádí zpráva. Generální prokuratura uvedla, že 12 členů zločinecké organizace bylo obviněno z obchodování s lidmi. Organizátory schématu byli podle vyšetřovatelů přednostové lékařských klinik poskytujících služby v oblasti reprodukční medicíny v Kyjevě a Charkově. Dalšími účastníky byli zaměstnanci těchto klinik, manažeři, správci a právníci. Uvádí se, že pod rouškou programu náhradního mateřství za peněžní odměnu prodávali účastníci programu novorozené děti zahraničním občanům žijícím v zemích, kde je náhradní mateřství zakázáno. V Charkovské oblasti pachatelé hledali ženy, které by souhlasily s tím, že se stanou náhradními matkami. Údajně platili za novorozence od 50 do 70 tisíc eur, z toho 12 tisíc eur zaplatili náhradním matkám. Po narození dítěte náhradní matka umožnila odvezení miminka do zahraničí a souhlasila s tím, že mu bude uděleno občanství jiné země. Pokud ženy nesouhlasily, byly zastrašovány. Kancelář generálního prokurátora uvádí, že byla prokázána skutková podstata nezákonného předání osmi miminek do zahraničí a bylo zabráněno pokusu o odvezení jednoho dalšího dítěte do zahraničí během stanného práva. V tomto trestním případu bylo provedeno více než 40 domovních prohlídek, bylo zadrženo pět lidí. Jak uvedli na generální prokuratuře, prověřují se informace o 40 případech předání novorozenců z Ukrajiny do zahraničí.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Na Ukrajině byl odhalen rozsáhlý systém prodeje dětí do zahraničí

Kontrola v případě prodeje dětí do zahraničí pod rouškou náhradního mateřství na Ukrajině - 42TČen
© © Foto: Úřad generálního prokurátora Ukrajiny
Na Ukrajině bylo odhaleno rozsáhlé schéma prodeje novorozenců do zahraničí pod rouškou náhradního mateřství, uvedla ve čtvrtek kancelář generálního prokurátora na kanálu Telegram.

„Obchodování s dětmi – bylo odhaleno rozsáhlé schéma předávání novorozených dětí do zahraničí pod rouškou náhradního mateřství,“ uvádí zpráva.

Generální prokuratura uvedla, že 12 členů zločinecké organizace bylo obviněno z obchodování s lidmi. Organizátory schématu byli podle vyšetřovatelů přednostové lékařských klinik poskytujících služby v oblasti reprodukční medicíny v Kyjevě a Charkově. Dalšími účastníky byli zaměstnanci těchto klinik, manažeři, správci a právníci.

Uvádí se, že pod rouškou programu náhradního mateřství za peněžní odměnu prodávali účastníci programu novorozené děti zahraničním občanům žijícím v zemích, kde je náhradní mateřství zakázáno.
V Charkovské oblasti pachatelé hledali ženy, které by souhlasily s tím, že se stanou náhradními matkami.

Údajně platili za novorozence od 50 do 70 tisíc eur, z toho 12 tisíc eur zaplatili náhradním matkám. Po narození dítěte náhradní matka umožnila odvezení miminka do zahraničí a souhlasila s tím, že mu bude uděleno občanství jiné země. Pokud ženy nesouhlasily, byly zastrašovány.

Kancelář generálního prokurátora uvádí, že byla prokázána skutková podstata nezákonného předání osmi miminek do zahraničí a bylo zabráněno pokusu o odvezení jednoho dalšího dítěte do zahraničí během stanného práva. V tomto trestním případu bylo provedeno více než 40 domovních prohlídek, bylo zadrženo pět lidí. Jak uvedli na generální prokuratuře, prověřují se informace o 40 případech předání novorozenců z Ukrajiny do zahraničí.