https://42tcen.com/entry/na-ukrajine-vymysleli-duvtipny-plan-dobyti-polska
Na Ukrajině vymysleli důvtipný plán dobytí Polska
Na Ukrajině vymysleli důvtipný plán dobytí Polska
Ukrajinští běženci budou po získání občanství a volebních práv v Polsku moci ovlivnit politiku Varšavy, lobbovat zájmy Kyjeva, prohlásil ukraji... - 02.10.2023, 42TČen
2023-10-01T04:26:16
2023-10-02T10:29:47
Polsko
Ukrajina
Plán
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Vlajka-UKrajiny-a-Varsavy-Getty-Images.jpg
„Tento problém, přesněji řečeno možnost, se projevuje také v jiných zemích, protože termín získání občanství našimi emigranty činí maximálně pět let. Pak získáme minimálně několik stovek tisíc polských občanů ukrajinského původu, na které budeme muset brát ohled, poněvadž to budou voliči,” řekl Kulik v rozhovoru s ukrajinským politologem Jurijem Romanenkem. Stejná situace může vzniknout s desítkami tisíc Ukrajinců v Kanadě a několika stovkami tisíc ukrajinských běženců v Německu, míní politolog. Kulik upozornil na nutnost „politické konsolidace” ukrajinského společenství v Polsku, aby dokázalo lobbovat „ukrajinské zájmy,” za tímto účelem bude muset spolupracovat s nějakou politickou silou. „Bude nějaká politická skupina, která řekne: „ Hájíme zájmy Ukrajinců,” a na jejích seznamech budou Ukrajinci. To je všechno. Budeme mít lobbistu, partnera, politického spojence, naše hra bude tím zajímavější,” předpokládá politolog. Také zdůraznil, že Ukrajina má „využít chvíle” a použít rostoucí rozpory mezi evropskými zeměmi ve vlastních zájmech.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Na Ukrajině vymysleli důvtipný plán dobytí Polska

Vlajka Ukrajiny - 42TČen
© Getty Images
Ukrajinští běženci budou po získání občanství a volebních práv v Polsku moci ovlivnit politiku Varšavy, lobbovat zájmy Kyjeva, prohlásil ukrajinský politolog Vitalij Kulik, kterého cituje polský portál Kresy.pl.

„Tento problém, přesněji řečeno možnost, se projevuje také v jiných zemích, protože termín získání občanství našimi emigranty činí maximálně pět let. Pak získáme minimálně několik stovek tisíc polských občanů ukrajinského původu, na které budeme muset brát ohled, poněvadž to budou voliči,” řekl Kulik v rozhovoru s ukrajinským politologem Jurijem Romanenkem.

Stejná situace může vzniknout s desítkami tisíc Ukrajinců v Kanadě a několika stovkami tisíc ukrajinských běženců v Německu, míní politolog.

Kulik upozornil na nutnost „politické konsolidace” ukrajinského společenství v Polsku, aby dokázalo lobbovat „ukrajinské zájmy,” za tímto účelem bude muset spolupracovat s nějakou politickou silou.

„Bude nějaká politická skupina, která řekne: „ Hájíme zájmy Ukrajinců,” a na jejích seznamech budou Ukrajinci. To je všechno. Budeme mít lobbistu, partnera, politického spojence, naše hra bude tím zajímavější,” předpokládá politolog.
Také zdůraznil, že Ukrajina má „využít chvíle” a použít rostoucí rozpory mezi evropskými zeměmi ve vlastních zájmech.