https://42tcen.com/entry/nemecko-varovali-pred-problemy-s-plynem-do-roku-2027-nebudou-li-podniknuta-opatreni
Německo bylo varováno před problémy s plynem do roku 2027, nebudou-li podniknuta opatření
Německo bylo varováno před problémy s plynem do roku 2027, nebudou-li podniknuta opatření
Německo narazí na nebezpečí citelného nedostatku plynu do zimy 2026/2027, nebude-li vytvořena dodatečná palivová infrastruktura pro zmírnění pote... - 11.08.2023, 42TČen
2023-08-11T09:57:42
2023-08-11T05:13:20
Plyn
Německo
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/05germany-russia-energy-1-superJumbo.jpg
Provozovatelé oznámili, že pro co nejrychlejší zajištění dostačujících dodávek jsou potřebné dodatečné terminály pro zkapalněný zemní plyn (LNG), kapacity pro jeho uchovávání nebo potrubní spojení. V daném okamžiku se zásoby „rozvíjejí pozitivně“, plynojemy jsou naplněny téměř na 90 %, chladná zima však stále ještě může ohrozit energetickou bezpečnost Německa. Přitom podle rozboru INES, budou-li v nadcházející zimě v Německu velmi nízké teploty, mohou být zásoby vyčerpány už do konce ledna příštího roku. V minulém roce na pozadí sankcí a výbuchů na plynovodech Nord Stream se dodávky ruského plynu do Evropy podstatně snížily a ceny paliva vzrostly. Zároveň členské země EU oznámily svůj záměr snížit závislost na ruském palivu. V březnu předsedkyně EK Ursula von der Leyenová prohlásila, že se toho podařilo dosáhnout mj. díky pomoci partnerů – Norska a USA. Německo oznámilo také dosažení energetické nezávislosti na Moskvě, protože do začátku letošního března se zásobilo plynem od jiných dodavatelů. „Před rokem nikdo ani neočekával, že tak snadno z hlediska ekonomického zvládneme tuto situaci, když už nejsou dodávky plynu z Ruska do Německa ani do mnoha částí Evropy,“ podotkl kancléř Olaf Scholz. Dříve připadala na Rusko více než polovina plynu, který Německo importovalo. Podle údajů Spolkové síťové agentury (regulační úřad) byly do června německé plynojemy naplněny o více než 75 %. Toto číslo uvedl regulační úřad jakožto úroveň nezbytnou pro zajištění zásobování plynem v nadcházející zimě. Avšak podle nejnovějších údajů se naplnění plynojemů snížilo pod 70 %.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Německo bylo varováno před problémy s plynem do roku 2027, nebudou-li podniknuta opatření

05germany-russia-energy-1-superJumbo.jpg - 42TČen
© Focke Strangmann/EPA, via Shutterstock
Německo narazí na nebezpečí citelného nedostatku plynu do zimy 2026/2027, nebude-li vytvořena dodatečná palivová infrastruktura pro zmírnění potenciálních problémů spojených s chladným počasím, prohlásil vedoucí skupiny provozovatelů plynojemů INES Sebastian Bleschke, píše agentura Bloomberg.

Provozovatelé oznámili, že pro co nejrychlejší zajištění dostačujících dodávek jsou potřebné dodatečné terminály pro zkapalněný zemní plyn (LNG), kapacity pro jeho uchovávání nebo potrubní spojení. V daném okamžiku se zásoby „rozvíjejí pozitivně“, plynojemy jsou naplněny téměř na 90 %, chladná zima však stále ještě může ohrozit energetickou bezpečnost Německa.

Přitom podle rozboru INES, budou-li v nadcházející zimě v Německu velmi nízké teploty, mohou být zásoby vyčerpány už do konce ledna příštího roku.

V minulém roce na pozadí sankcí a výbuchů na plynovodech Nord Stream se dodávky ruského plynu do Evropy podstatně snížily a ceny paliva vzrostly. Zároveň členské země EU oznámily svůj záměr snížit závislost na ruském palivu. V březnu předsedkyně EK Ursula von der Leyenová prohlásila, že se toho podařilo dosáhnout mj. díky pomoci partnerů – Norska a USA.

Německo oznámilo také dosažení energetické nezávislosti na Moskvě, protože do začátku letošního března se zásobilo plynem od jiných dodavatelů. „Před rokem nikdo ani neočekával, že tak snadno z hlediska ekonomického zvládneme tuto situaci, když už nejsou dodávky plynu z Ruska do Německa ani do mnoha částí Evropy,“ podotkl kancléř Olaf Scholz. Dříve připadala na Rusko více než polovina plynu, který Německo importovalo.

Podle údajů Spolkové síťové agentury (regulační úřad) byly do června německé plynojemy naplněny o více než 75 %. Toto číslo uvedl regulační úřad jakožto úroveň nezbytnou pro zajištění zásobování plynem v nadcházející zimě. Avšak podle nejnovějších údajů se naplnění plynojemů snížilo pod 70 %.