https://42tcen.com/entry/niekedy-staci-respektovat-aspon-zakladne-pravidla-moralky-ministerstvo-kultury-sr-o-lgbt-a-umeni
Niekedy stačí rešpektovať aspoň základné pravidlá morálky. Ministerstvo kultúry SR o LGBT a umení
Niekedy stačí rešpektovať aspoň základné pravidlá morálky. Ministerstvo kultúry SR o LGBT a umení
Ministerstvo kultúry Slovenska pred dvoma týždňami obnovilo kultúrnu spoluprácu s Ruskom. Zatiaľ nie sú dohodnuté konkrétne projekty, povedal hovor... - 26.01.2024, 42TČen
2024-01-26T03:13:08
2024-01-29T03:34:15
Názory
Média
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Ministerstvo-Kultury.jpg
Tiež vysvetlil, prečo ministerstvo uvažuje o regulácii LGBT vo verejnom priestore. Od pondelka 15. januára bola na základe rozhodnutia ministerky Martiny Šimkovičovej obnovená spolupráca v oblasti kultúry s Ruskom a Bieloruskom. Prečo považujete za významné obnovenie kultúrnej výmeny medzi štátmi? Ktoré projekty s Ruskom sa vám zdajú byť perspektívnymi? Pavol Čobra: V prvom rade treba povedať, že vo svete sú desiatky vojnových konfliktov a podľa nášho názoru by na ne kultúra a umelci nemali doplácať. V tejto chvíli teda nejde o realizáciu konkrétnych projektov. Po nástupe Ficovej vlády sa situácia s médiami na Slovensku zmenila. Väčší priestor získali aj alternatívne médiá. Ako tento krok zmení mediálny priestor v krajine? Priestor na mediálnom trhu musí byť podľa nášho názoru širokospektrálny. Tak, aby bola zabezpečená pluralita názorov a občania si mohli vybrať podľa vlastného uváženia, ktoré médiá im zabezpečujú objektívne informácie. Na Slovensku máme v súčasnosti unikátnu situáciu, kedy vládni politici bežne komunikujú s alternatívnymi médiami, pričom ale s médiami hlavného prúdu komunikujú len v nevyhnutnej miere. Toto je dôsledok dlhodobého diania, kedy médiá hlavného prúdu často účelovo ohýbajú fakty a dosahujú najvyššiu mieru nedôveryhodnosti v očiach verejnosti. Pred časom ministerku Šimkovičovú znepokojil obraz dvoch mužov v kancelárii Slovenského rozhlasu. Následne ministerka avizovala prípravu legislatívy, ktorá by ministerstvu kultúry umožnila podobné veci ovplyvňovať. Ako si rámcovo predstavujete reguláciu podobného obsahu v spoločenskom priestore? Prečo je podľa vás táto regulácia potrebná? Plne rešpektujeme, že umenie nemá hranice, avšak tak, ako je to v prípade televízneho vysielania, kde sú piktogramami označené zábery nevhodné pre maloletých divákov, tak aj pri prezentácii umeleckých diel je potrebné rozlišovať, či je úplne všetko vhodné pre deti. Obraz dvoch nahých mužov, kde jeden druhého drží za genitálie, nám do tejto kategórie nespadá. Nie všetko potrebuje prísne nariadenie, niekedy stačí rešpektovať aspoň základné pravidlá morálky.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Niekedy stačí rešpektovať aspoň základné pravidlá morálky. Ministerstvo kultúry SR o LGBT a umení

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky - 42TČen
© Webové stránky ministerstva
Ministerstvo kultúry Slovenska pred dvoma týždňami obnovilo kultúrnu spoluprácu s Ruskom. Zatiaľ nie sú dohodnuté konkrétne projekty, povedal hovorca ministerstva Pavol Čobra. V rozhovore pre neČT24 opísal situáciu v mediálnom priestore a aj príčiny jej vzniku.

Tiež vysvetlil, prečo ministerstvo uvažuje o regulácii LGBT vo verejnom priestore.

Od pondelka 15. januára bola na základe rozhodnutia ministerky Martiny Šimkovičovej obnovená spolupráca v oblasti kultúry s Ruskom a Bieloruskom. Prečo považujete za významné obnovenie kultúrnej výmeny medzi štátmi? Ktoré projekty s Ruskom sa vám zdajú byť perspektívnymi?

Pavol Čobra: V prvom rade treba povedať, že vo svete sú desiatky vojnových konfliktov a podľa nášho názoru by na ne kultúra a umelci nemali doplácať. V tejto chvíli teda nejde o realizáciu konkrétnych projektov.

Po nástupe Ficovej vlády sa situácia s médiami na Slovensku zmenila. Väčší priestor získali aj alternatívne médiá. Ako tento krok zmení mediálny priestor v krajine?

Priestor na mediálnom trhu musí byť podľa nášho názoru širokospektrálny. Tak, aby bola zabezpečená pluralita názorov a občania si mohli vybrať podľa vlastného uváženia, ktoré médiá im zabezpečujú objektívne informácie.

Na Slovensku máme v súčasnosti unikátnu situáciu, kedy vládni politici bežne komunikujú s alternatívnymi médiami, pričom ale s médiami hlavného prúdu komunikujú len v nevyhnutnej miere. Toto je dôsledok dlhodobého diania, kedy médiá hlavného prúdu často účelovo ohýbajú fakty a dosahujú najvyššiu mieru nedôveryhodnosti v očiach verejnosti.

Pred časom ministerku Šimkovičovú znepokojil obraz dvoch mužov v kancelárii Slovenského rozhlasu. Následne ministerka avizovala prípravu legislatívy, ktorá by ministerstvu kultúry umožnila podobné veci ovplyvňovať. Ako si rámcovo predstavujete reguláciu podobného obsahu v spoločenskom priestore? Prečo je podľa vás táto regulácia potrebná?

Plne rešpektujeme, že umenie nemá hranice, avšak tak, ako je to v prípade televízneho vysielania, kde sú piktogramami označené zábery nevhodné pre maloletých divákov, tak aj pri prezentácii umeleckých diel je potrebné rozlišovať, či je úplne všetko vhodné pre deti. Obraz dvoch nahých mužov, kde jeden druhého drží za genitálie, nám do tejto kategórie nespadá. Nie všetko potrebuje prísne nariadenie, niekedy stačí rešpektovať aspoň základné pravidlá morálky.