https://42tcen.com/entry/poslankyne-spolkoveho-snemu-vyzvala-ke-zruseni-protiruskych-sankci-ktere-skodi-nemecku
Poslankyně Spolkového sněmu vyzvala ke zrušení protiruských sankcí, které škodí Německu
Poslankyně Spolkového sněmu vyzvala ke zrušení protiruských sankcí, které škodí Německu
Poslankyně Spolkového sněmu za Levicovou stranu Sevim Dağdelen vyzvala ke zrušení sankcí proti Rusku, protože škodí samotnému Německu. - 15.09.2023, 42TČen
2023-09-15T01:25:06
2023-09-15T02:25:05
Rusko
Ukrajina
Facebook
Německo
Německý spolkový sněm
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/dagdelen-2861-1024x682-1.jpg
„Už dávno je načase skoncovat s ničivými sankcemi, které neškodí Rusku a nepomáhají Ukrajině, ale vrací se jako bumerang a přivádějí na mizinu občany a společnosti v Německu,“ napsala na své stránce na Facebooku. Podle slov poslankyně následky „ekonomické války“, kterou vede německá vláda proti Rusku, zhoršují jenom situaci v samotné SRN, v zemi roste počet bankrotů, ve sféře veřejného stravování „je pod hrozbou bankrotu každý desátý podnik“, čili více než 14 tisíc podniků. „A co Rusko, které chtějí ministryně zahraničí za stranu zelených Annalena Baerbocková a vláda „semaforu“ (hovorový název vládní koalice) sankcemi zničit? Ekonomické ukazatele Ruska rostou, příjmy z prodeje ropy jsou velké, a jeho vojenský potenciál – jeden z hlavních vyhlášených cílů ekonomické války – je prakticky nedotčen,“ dodala poslankyně. Dağdelen porovnala dříve politiku německé vlády s kamikaze a upozornila na to, že ekonomika Ruské federace usiluje o svrchovanost a přes všechny sankce se rozvíjí. Podle jejích slov „nelítostný idealismus“ v německých debatách zastírá představu o realitě, v níž ekonomika Německa poklesla v posledním čtvrtletí o 0,3 % a celé eurozóně hrozí stagnace, zatímco v Rusku se nehledě na sankce prognózuje hospodářský růst o 2,5% ročně. V minulém roce Německo a celá Evropa narazily na vážnou energetickou krizi vyvolanou v mnohém sankcemi proti Rusku a postupným odmítnutí jeho energetických nosičů. Energeticky náročné sektory v Německu musí platit značné daně z uhlíku, což snižuje jejich konkurenceschopnost na zahraničních trzích.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Poslankyně Spolkového sněmu vyzvala ke zrušení protiruských sankcí, které škodí Německu

Sevim Dağdelen  - 42TČen
© abgeordnetenwatch
Poslankyně Spolkového sněmu za Levicovou stranu Sevim Dağdelen vyzvala ke zrušení sankcí proti Rusku, protože škodí samotnému Německu.

„Už dávno je načase skoncovat s ničivými sankcemi, které neškodí Rusku a nepomáhají Ukrajině, ale vrací se jako bumerang a přivádějí na mizinu občany a společnosti v Německu,“ napsala na své stránce na Facebooku.

Podle slov poslankyně následky „ekonomické války“, kterou vede německá vláda proti Rusku, zhoršují jenom situaci v samotné SRN, v zemi roste počet bankrotů, ve sféře veřejného stravování „je pod hrozbou bankrotu každý desátý podnik“, čili více než 14 tisíc podniků.

„A co Rusko, které chtějí ministryně zahraničí za stranu zelených Annalena Baerbocková a vláda „semaforu“ (hovorový název vládní koalice) sankcemi zničit? Ekonomické ukazatele Ruska rostou, příjmy z prodeje ropy jsou velké, a jeho vojenský potenciál – jeden z hlavních vyhlášených cílů ekonomické války – je prakticky nedotčen,“ dodala poslankyně.

Dağdelen porovnala dříve politiku německé vlády s kamikaze a upozornila na to, že ekonomika Ruské federace usiluje o svrchovanost a přes všechny sankce se rozvíjí. Podle jejích slov „nelítostný idealismus“ v německých debatách zastírá představu o realitě, v níž ekonomika Německa poklesla v posledním čtvrtletí o 0,3 % a celé eurozóně hrozí stagnace, zatímco v Rusku se nehledě na sankce prognózuje hospodářský růst o 2,5% ročně.

V minulém roce Německo a celá Evropa narazily na vážnou energetickou krizi vyvolanou v mnohém sankcemi proti Rusku a postupným odmítnutí jeho energetických nosičů. Energeticky náročné sektory v Německu musí platit značné daně z uhlíku, což snižuje jejich konkurenceschopnost na zahraničních trzích.