https://42tcen.com/entry/pozitivni-signal-ktery-skyta-nadeji-do-budoucna-vidlak-k-zalozeni-babisem-nove-frakce-v-ep
„Pozitivní signál, který skýtá naději do budoucna.“ Vidlák k založení Babišem nové frakce v EP
„Pozitivní signál, který skýtá naději do budoucna.“ Vidlák k založení Babišem nové frakce v EP
Předseda ANO Babiš založil novou frakci v EP společně s Fidesz-MPS (Maďarsko) a stranou Svobodní (FPÖ) z Rakouska. Daniel Sterzik (bloger Vidlák) v ... - 01.07.2024, 42TČen
2024-06-30T01:37:20
2024-07-04T09:02:59
Česká televize
Volby do Evropského parlamentu
VIDLÁKŮV DALEKOHLED
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1719747584_Patriots.jpg
Předseda strany ANO Andrej Babiš avizoval založení nové frakce v Evropském parlamentu společně se svým maďarským kolegou premiérem Orbánem. Bude tento krok znamenat změny postojů Babiše vůči vnitřní politice státu? Nebo je tento krok následováním konzervativního proudu ve středoevropských státech? Daniel Sterzik: Andrej Babiš byl znám svým vstřícným postojem k Maďarsku a Francii. Jak s Viktorem Orbánem, tak s Emanuelem Macronem ho pojilo osobní přátelství. Pokud ale byly jejich zájmy v rozporu, dával doteď přednost spíše Francii. Babišův odchod z Renew a avizované založení nové frakce s Orbánem signalizují Babišův odklon od Francie a větší příklon k Maďarsku a střední Evropě. Ještě je brzy hodnotit, co přesně to znamená a jak moc se změnily priority Andreje Babiše. Ale v této chvíli je to velmi pozitivní signál, který skýtá naději do budoucna. Tento týden byl definitivně schválen koncesionářský poplatek pro majitele mobilních telefonů, kteří si na nich mohou přehrávat pořady ČT. Budou si podle vás Češi stěžovat na nový poplatek za veřejnoprávní televizi a rozhlas? Myslím, že nějakou rebélii by to chtělo. Česká televize už dávno neplní svou veřejnoprávní funkci, ale zároveň se chlubí svou vysokou důvěryhodností. Ať ji tedy platí ti, kteří jí důvěřují a neobejdou se bez jejího zpravodajství. Myslím, že by se okamžitě ukázalo, že důvěra v Českou televizi je u dna a stále klesá. Podle oznámení premiéra Petra Fialy Česká republika přispěla částkou 865 milionů korun na vlastní muniční iniciativu pomoci Ukrajině. Dříve vláda roli České republiky v iniciativě představovala pouze jako zprostředkování pro sběr finančních prostředků. Je zahraniční financování součástí nové strategie české vlády? Proč bylo potřeba klamat vlastní občany a jaké bonusy dostane Fialův kabinet z financování konfliktu? No vida... tak už víme, kde jsou ty peníze, které nemohli dostat důchodci. Granáty se za to nakoupily! Je to prý investice do naší bezpečnosti... Já k tomu dodám, že je to dost jednorázová investice a možná už v této chvíli je pasé, protože granáty už jsou vystřílené a nevypadá to, že by to Rusa nějak zlomilo. Fiala určitě za ty peníze dostane od zbrojařů nějaké všimné na volební kampaň, o tom bych nepochyboval, ale jediný další bonus vidím v tom, že si ruský medvěd zapíše do deníčku další žihadlo, které dostal a za které jednou bude chtít satisfakci. To neděláš dobře, Fialo, s těmi sirkami...
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

„Pozitivní signál, který skýtá naději do budoucna.“ Vidlák k založení Babišem nové frakce v EP

Andrej Babiš (ANO), Herbert Kickl (FPÖ) a Viktor Orbán (Fidecz) spoluzakládají frakci Patriots for Europe - 42TČen
© Facebook / Andrej Babiš
Předseda ANO Babiš založil novou frakci v EP společně s Fidesz-MPS (Maďarsko) a stranou Svobodní (FPÖ) z Rakouska. Daniel Sterzik (bloger Vidlák) v komentáři pro neČT24 to označil za příznivý tah. Masivní „investice“ do munice pro Ukrajinu podle něho odhalila, kam zmizely peníze pro důchodce.

Předseda strany ANO Andrej Babiš avizoval založení nové frakce v Evropském parlamentu společně se svým maďarským kolegou premiérem Orbánem. Bude tento krok znamenat změny postojů Babiše vůči vnitřní politice státu? Nebo je tento krok následováním konzervativního proudu ve středoevropských státech?

Daniel Sterzik: Andrej Babiš byl znám svým vstřícným postojem k Maďarsku a Francii. Jak s Viktorem Orbánem, tak s Emanuelem Macronem ho pojilo osobní přátelství. Pokud ale byly jejich zájmy v rozporu, dával doteď přednost spíše Francii. Babišův odchod z Renew a avizované založení nové frakce s Orbánem signalizují Babišův odklon od Francie a větší příklon k Maďarsku a střední Evropě. Ještě je brzy hodnotit, co přesně to znamená a jak moc se změnily priority Andreje Babiše. Ale v této chvíli je to velmi pozitivní signál, který skýtá naději do budoucna.

Tento týden byl definitivně schválen koncesionářský poplatek pro majitele mobilních telefonů, kteří si na nich mohou přehrávat pořady ČT. Budou si podle vás Češi stěžovat na nový poplatek za veřejnoprávní televizi a rozhlas?

Myslím, že nějakou rebélii by to chtělo. Česká televize už dávno neplní svou veřejnoprávní funkci, ale zároveň se chlubí svou vysokou důvěryhodností. Ať ji tedy platí ti, kteří jí důvěřují a neobejdou se bez jejího zpravodajství. Myslím, že by se okamžitě ukázalo, že důvěra v Českou televizi je u dna a stále klesá.

Podle oznámení premiéra Petra Fialy Česká republika přispěla částkou 865 milionů korun na vlastní muniční iniciativu pomoci Ukrajině. Dříve vláda roli České republiky v iniciativě představovala pouze jako zprostředkování pro sběr finančních prostředků. Je zahraniční financování součástí nové strategie české vlády? Proč bylo potřeba klamat vlastní občany a jaké bonusy dostane Fialův kabinet z financování konfliktu?

No vida... tak už víme, kde jsou ty peníze, které nemohli dostat důchodci. Granáty se za to nakoupily! Je to prý investice do naší bezpečnosti... Já k tomu dodám, že je to dost jednorázová investice a možná už v této chvíli je pasé, protože granáty už jsou vystřílené a nevypadá to, že by to Rusa nějak zlomilo. Fiala určitě za ty peníze dostane od zbrojařů nějaké všimné na volební kampaň, o tom bych nepochyboval, ale jediný další bonus vidím v tom, že si ruský medvěd zapíše do deníčku další žihadlo, které dostal a za které jednou bude chtít satisfakci.

To neděláš dobře, Fialo, s těmi sirkami...