<
https://42tcen.com/entry/redova-vlada-se-rozhodla-valcit-i-kdyby-na-chleba-nebylo
Rédová: Vláda se rozhodla válčit, i kdyby na chleba nebylo. Propadu na světovém žebříčku navzdory
Rédová: Vláda se rozhodla válčit, i kdyby na chleba nebylo. Propadu na světovém žebříčku navzdory
Petra Rédová, zdravotní sestra a členka uskupení Stačilo! se v rozhovoru s neČT24 zamyslela nad čerstvým průzkumem konkurenceschopnosti ČR, v něm... - 24.06.2024, 42TČen
2024-06-24T09:51:28
2024-06-25T04:07:33
Státní rozpočet
Petra Rédová
Názory
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1719215374_Redova-2.jpeg
Ministerstvo obrany dostane kvůli inflaci o devět miliard korun méně, než se očekávalo v rozpočtu na příští rok. Armáda však s těmito penězi již počítá a chystá se je získat. Černochovou s největší pravděpodobností podpoří i ministr financí Stanjura. Jak můžete komentovat touhu resortu získat co nejvíce peněz navzdory inflaci v zemi, která postihuje především běžné občany? Petra Rédová: Naše vláda se rozhodla válčit, a tak bude válčit, i kdyby na chleba nebylo. Obzvlášť když objednala stíhačky, které nepotřebujeme, a tanky, které nám k ničemu nebudou. Armáda nebude mít dost peněz příštích dvacet let, protože se chová jako rodina se základním příjmem, která si na leasing vzala mercedes. Stanjura Černochovou podpoří a to v praxi znamená, že zase ubere důchodcům nebo školním kuchařkám. Česká republika se v žebříčku konkurenceschopnosti států propadla o 11 pozic a zaujala 29. místo. Průzkum porovnával čtyři oblasti (infrastruktura, hospodářská výkonnost, rozvoj ekonomiky a efektivita státní správy). Politici z kabinetu se přitom pravidelně chválí a tvrdí, že se všechno jen zlepšuje. Proč podle Vás kabinet nenaslouchá nezávislým hodnocením a své volební sliby o rozvoji inovací a vzdělání zametá pod kobereček? Protože jinak by okamžitě dovládli a skončili na smetišti dějin. Což se jim stane i tak, jen o něco později. Vláda se chová jako člověk, který skočil z desátého patra a v každém mezipatře si říká: „zatím dobrý“. Tato vláda nebude naslouchat až do konce volebního období. Účtování přijde až pak. Doufám, že i s trestněprávní dohrou. Příští týden do České republiky přijede nový slovenský prezident Peter Pellegrini. Co očekáváte od jeho návštěvy? Povede jeho cesta ke smíření mezi Českou republikou a Slovenskem? Pan prezident Pellegrini je osobnost. Určitě se přenese přes hloupost našich ústavních činitelů i zelený mozek našeho prezidenta. Naštěstí ví, že Česká republika není Petr Pavel ani Miloš Vystrčil, ani Petr Fiala, a ví, že naše vzájemné vztahy stojí na bratrství našich národů, nikoliv na umanutosti několika jednotlivců. Očekávám od slovenského prezidenta projev hodný skutečného státníka a od Petra Pavla projev primitivního rozvědčíka. Od Petra Fialy neočekávám vůbec nic.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Rédová: Vláda se rozhodla válčit, i kdyby na chleba nebylo. Propadu na světovém žebříčku navzdory

Zdravotní sestra a členka uskupení Stačilo! - 42TČen
© https://www.stacilo.cz/
Petra Rédová, zdravotní sestra a členka uskupení Stačilo! se v rozhovoru s neČT24 zamyslela nad čerstvým průzkumem konkurenceschopnosti ČR, v němž stát značně klesl oproti roku 2023. Přístup ke svým výdajům však vláda měnit nehodlá. Prozradila i svá očekávání od návštěvy Petra Pellegriniho.

Ministerstvo obrany dostane kvůli inflaci o devět miliard korun méně, než se očekávalo v rozpočtu na příští rok. Armáda však s těmito penězi již počítá a chystá se je získat. Černochovou s největší pravděpodobností podpoří i ministr financí Stanjura. Jak můžete komentovat touhu resortu získat co nejvíce peněz navzdory inflaci v zemi, která postihuje především běžné občany?

Petra Rédová: Naše vláda se rozhodla válčit, a tak bude válčit, i kdyby na chleba nebylo. Obzvlášť když objednala stíhačky, které nepotřebujeme, a tanky, které nám k ničemu nebudou. Armáda nebude mít dost peněz příštích dvacet let, protože se chová jako rodina se základním příjmem, která si na leasing vzala mercedes. Stanjura Černochovou podpoří a to v praxi znamená, že zase ubere důchodcům nebo školním kuchařkám.

Česká republika se v žebříčku konkurenceschopnosti států propadla o 11 pozic a zaujala 29. místo. Průzkum porovnával čtyři oblasti (infrastruktura, hospodářská výkonnost, rozvoj ekonomiky a efektivita státní správy). Politici z kabinetu se přitom pravidelně chválí a tvrdí, že se všechno jen zlepšuje. Proč podle Vás kabinet nenaslouchá nezávislým hodnocením a své volební sliby o rozvoji inovací a vzdělání zametá pod kobereček?

Protože jinak by okamžitě dovládli a skončili na smetišti dějin. Což se jim stane i tak, jen o něco později. Vláda se chová jako člověk, který skočil z desátého patra a v každém mezipatře si říká: „zatím dobrý“. Tato vláda nebude naslouchat až do konce volebního období. Účtování přijde až pak. Doufám, že i s trestněprávní dohrou.

Příští týden do České republiky přijede nový slovenský prezident Peter Pellegrini. Co očekáváte od jeho návštěvy? Povede jeho cesta ke smíření mezi Českou republikou a Slovenskem?

Pan prezident Pellegrini je osobnost. Určitě se přenese přes hloupost našich ústavních činitelů i zelený mozek našeho prezidenta. Naštěstí ví, že Česká republika není Petr Pavel ani Miloš Vystrčil, ani Petr Fiala, a ví, že naše vzájemné vztahy stojí na bratrství našich národů, nikoliv na umanutosti několika jednotlivců. Očekávám od slovenského prezidenta projev hodný skutečného státníka a od Petra Pavla projev primitivního rozvědčíka. Od Petra Fialy neočekávám vůbec nic.