https://42tcen.com/entry/ruske-ministerstvo-zahranici-uvedlo-podminku-pro-obnoveni-dialogu-se-zapadem
Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo podmínku pro obnovení dialogu se Západem
Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo podmínku pro obnovení dialogu se Západem
Dokud se Západ nevzdá své politiky zadržování Moskvy, dialog se neobnoví, řekl na zasedání Prvního výboru Valného shromáždění OSN Andrej Bě... - 26.10.2023, 42TČen
2023-10-26T02:54:45
2023-10-26T06:00:13
MZV RF
Rusko
Nato
Západ
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/2023-10-26-15-53-41.png
„Regionální bezpečnost v různých částech světa je v posledních letech vystavena nejvážnějším zkouškám, napětí se zvyšuje, sílí militantní rétorika, stále častěji jsou slyšet hlasy představitelů „válečné strany“, existující, dlouholeté regionální konflikty vzplanou s novou silou a objevují se nová ohniska napětí,“ uvedl diplomat. Kromě toho podle Bělousova dochází k hrubému porušování základního principu nedělitelnosti bezpečnosti. „Rádi bychom vyjádřili pevné přesvědčení, že návrat situace do kontrolované úrovně a její normalizace jsou možné pouze na základě dodržování obecně uznávaných norem mezinárodního práva, principů OSN, její Charty, cílů a záměrů, prostřednictvím dosažení dohod o zřeknutí se destabilizující vojenské činnosti a o kontrole zbrojení,“ uvedl. Dokud se podle něj Severoatlantická aliance nevzdá své východně orientované expanzivní agendy a politiky „zadržování“ Ruska, pokusy o obnovení jakéhokoli dialogu jsou zjevně odsouzeny k neúspěchu. „Chtěl bych věřit, že naši západní kolegové konečně začnou naslouchat hlasu rozumu a začnou se řídit principy rovnosti, vzájemného respektu, s přihlédnutím k oprávněným obavám a potřebám v oblasti zajištění vojenské bezpečnosti,“ zdůraznil. Bělousov doporučil neočekávat od Moskvy žádný pokrok v otázkách revize stavu kontroly konvenčních zbraní v Evropě vzhledem k současnému nedostatku důvěry a otevřeného nepřátelství ze strany Washingtonu a kolektivního Bruselu.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo podmínku pro obnovení dialogu se Západem

2023-10-26-15-53-41.png - 42TČen
© Foto Vitalij Bělousov
Dokud se Západ nevzdá své politiky zadržování Moskvy, dialog se neobnoví, řekl na zasedání Prvního výboru Valného shromáždění OSN Andrej Bělousov, zástupce vedoucího ruské delegace a zástupce stálého představitele Ruska v Ženevě.

„Regionální bezpečnost v různých částech světa je v posledních letech vystavena nejvážnějším zkouškám, napětí se zvyšuje, sílí militantní rétorika, stále častěji jsou slyšet hlasy představitelů „válečné strany“, existující, dlouholeté regionální konflikty vzplanou s novou silou a objevují se nová ohniska napětí,“ uvedl diplomat.

Kromě toho podle Bělousova dochází k hrubému porušování základního principu nedělitelnosti bezpečnosti.

„Rádi bychom vyjádřili pevné přesvědčení, že návrat situace do kontrolované úrovně a její normalizace jsou možné pouze na základě dodržování obecně uznávaných norem mezinárodního práva, principů OSN, její Charty, cílů a záměrů, prostřednictvím dosažení dohod o zřeknutí se destabilizující vojenské činnosti a o kontrole zbrojení,“ uvedl.

Dokud se podle něj Severoatlantická aliance nevzdá své východně orientované expanzivní agendy a politiky „zadržování“ Ruska, pokusy o obnovení jakéhokoli dialogu jsou zjevně odsouzeny k neúspěchu.

„Chtěl bych věřit, že naši západní kolegové konečně začnou naslouchat hlasu rozumu a začnou se řídit principy rovnosti, vzájemného respektu, s přihlédnutím k oprávněným obavám a potřebám v oblasti zajištění vojenské bezpečnosti,“ zdůraznil.
Bělousov doporučil neočekávat od Moskvy žádný pokrok v otázkách revize stavu kontroly konvenčních zbraní v Evropě vzhledem k současnému nedostatku důvěry a otevřeného nepřátelství ze strany Washingtonu a kolektivního Bruselu.