https://42tcen.com/entry/rusky-plyn-byl-vyhlasen-v-evrope-za-zdroj-non-grata-uvedli-na-ruskem-ministerstvu-zahranici
Ruský plyn byl vyhlášen v Evropě za zdroj non grata, uvedli na ruském ministerstvu zahraničí
Ruský plyn byl vyhlášen v Evropě za zdroj non grata, uvedli na ruském ministerstvu zahraničí
Evropa z politických důvodů odmítla plyn z Ruska - 17.04.2023, 42TČen
2023-04-17T09:23:51
2023-04-17T05:01:16
Rusko
Evropská unie
Plyn
Plynovod
Dodávky
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/noname.jpg
Evropa odmítla z politických důvodů plyn z Ruska, na jehož dodávkách se v mnohém zakládal blahobyt zemí EU, řekl v rozhovoru pro Sputnik velvyslanec ministerstva zahraničí RF pro zvláštní úkoly Jurij Sentjurin. „Přijetí státy EU jednostranných restrikcí a odvetné ruské kroky měly za následek, že pod smyšlenou záminkou diverzifikace došlo k novému rozdělení podílů dodavatelů plynu na evropském trhu. Dost levný a ekologický zemní plyn, který Rusko poctivě dodávalo po desetiletích evropským odběratelům, a na kterém se zakládala v mnohém ekonomická prosperita zemí EU, byl z politických důvodů vyhlášen za zdroj non grata,” řekl diplomat. Upozornil na to, že navzdory ekonomické účelnosti a ve snaze získat plynovou nezávislostí, plus nákup drahého plynu z USA, pokračují četné evropské země včetně Německa, Itálie, Řecka, Nizozemska a Francie v investicích do výstavby nebo rozšíření stávajících kapacit na příjem LNG. „Přitom ignorují názor expertů, že více než polovina těchto kapacit může být již v roce 2030 nepotřebná,” dodal velvyslanec. Připomněl, že Rusko vždy volilo cestu energetické spolupráce založenou na vzájemném respektování, vyváženosti zájmů a vzájemné výhodě.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Ruský plyn byl vyhlášen v Evropě za zdroj non grata, uvedli na ruském ministerstvu zahraničí

Plynovod a vlajka EU - 42TČen
© KsanderDN/Shutterstock
Evropa z politických důvodů odmítla plyn z Ruska

Evropa odmítla z politických důvodů plyn z Ruska, na jehož dodávkách se v mnohém zakládal blahobyt zemí EU, řekl v rozhovoru pro Sputnik velvyslanec ministerstva zahraničí RF pro zvláštní úkoly Jurij Sentjurin.

„Přijetí státy EU jednostranných restrikcí a odvetné ruské kroky měly za následek, že pod smyšlenou záminkou diverzifikace došlo k novému rozdělení podílů dodavatelů plynu na evropském trhu. Dost levný a ekologický zemní plyn, který Rusko poctivě dodávalo po desetiletích evropským odběratelům, a na kterém se zakládala v mnohém ekonomická prosperita zemí EU, byl z politických důvodů vyhlášen za zdroj non grata,” řekl diplomat.

Upozornil na to, že navzdory ekonomické účelnosti a ve snaze získat plynovou nezávislostí, plus nákup drahého plynu z USA, pokračují četné evropské země včetně Německa, Itálie, Řecka, Nizozemska a Francie v investicích do výstavby nebo rozšíření stávajících kapacit na příjem LNG.

„Přitom ignorují názor expertů, že více než polovina těchto kapacit může být již v roce 2030 nepotřebná,” dodal velvyslanec.

Připomněl, že Rusko vždy volilo cestu energetické spolupráce založenou na vzájemném respektování, vyváženosti zájmů a vzájemné výhodě.