https://42tcen.com/entry/ruzicka-v-teto-dobe-je-sport-o-100-vice-politizovany-nez-drive
Růžička: V této době je sport o 100 % více politizovaný než za mých časů
Růžička: V této době je sport o 100 % více politizovaný než za mých časů
Kapitán zlatého týmu v Naganu Vladimír Růžička kandiduje do eurovoleb za stranu PRO Jindřicha Rajchla. Proč se rozhodl jít do politiky a co si o po... - 24.05.2024, 42TČen
2024-05-24T12:39:46
2024-05-28T01:42:16
Strana PRO
Názory
Volby do Evropského parlamentu
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Ruzicka1.jpg
Co vás motivovalo ke vstupu do politiky? Růžička: Chtěl bych zlepšit podmínky českého sportu, které poslední léta upadají. Vadí mi současná situace v ČR. Proč jste si vybral právě stranu PRO? Potkal jsem se s místopředsedou strany PRO Matějem Drbohlavem, který mi představil program a myšlení strany. Líbí se mi, že je strana pronárodní a bojuje za zájmy ČR. Co podle vás české občany nejvíce trápí? Jaké problémy jsou prioritní? Celkové zdražování, například extrémní daně z nemovitostí nebo drahé energie. Pravomoci europoslance jsou poměrně omezené. Na jaké otázky byste se v případě zvolení zaměřil? Nejsem na kandidátce od toho, abych se stal europoslancem, ale od toho, abych podpořil správnou myšlenku strany PRO - Jindřicha Rajchla. Váš výrok o tom, že vám vadí neúčast Ruska na hokejovém MS, vyvolal velký poprask. Je dle vás dnes sport více politizovány než za vašich časů? Rozhodně. V této době je sport o 100 % více politizovaný než dříve. Říkal jste také, že nechápete rozhodnutí některých hokejových svazů nepovolávat hráče z ruské KHL. Dokázal byste si představit své angažmá v Rusku? Kdyby se objevila nabídka od nějakého klubu KHL, zvažoval byste ji? Ano. Pro mě je hokej srdeční záležitost a KHL je jedna z nejlepších soutěží na světě. Co si myslíte o šancích české reprezentace na letošním mistrovství světa? Věříte v úspěch? Věřím, že medaili vybojujeme.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Růžička: V této době je sport o 100 % více politizovaný než za mých časů

Vladimír Růžička - 42TČen
© Facebook Vladimír Růžička
Kapitán zlatého týmu v Naganu Vladimír Růžička kandiduje do eurovoleb za stranu PRO Jindřicha Rajchla. Proč se rozhodl jít do politiky a co si o politice ve sportu myslí? Na tyto a další otázky hvězdný hokejista a trenér odpověděl v rozhovoru pro neČT24.

Co vás motivovalo ke vstupu do politiky?

Růžička: Chtěl bych zlepšit podmínky českého sportu, které poslední léta upadají. Vadí mi současná situace v ČR.

Proč jste si vybral právě stranu PRO?

Potkal jsem se s místopředsedou strany PRO Matějem Drbohlavem, který mi představil program a myšlení strany. Líbí se mi, že je strana pronárodní a bojuje za zájmy ČR.

Co podle vás české občany nejvíce trápí? Jaké problémy jsou prioritní?

Celkové zdražování, například extrémní daně z nemovitostí nebo drahé energie.

Pravomoci europoslance jsou poměrně omezené. Na jaké otázky byste se v případě zvolení zaměřil?

Nejsem na kandidátce od toho, abych se stal europoslancem, ale od toho, abych podpořil správnou myšlenku strany PRO - Jindřicha Rajchla.

Váš výrok o tom, že vám vadí neúčast Ruska na hokejovém MS, vyvolal velký poprask. Je dle vás dnes sport více politizovány než za vašich časů?

Rozhodně. V této době je sport o 100 % více politizovaný než dříve.

Říkal jste také, že nechápete rozhodnutí některých hokejových svazů nepovolávat hráče z ruské KHL. Dokázal byste si představit své angažmá v Rusku? Kdyby se objevila nabídka od nějakého klubu KHL, zvažoval byste ji?

Ano. Pro mě je hokej srdeční záležitost a KHL je jedna z nejlepších soutěží na světě.

Co si myslíte o šancích české reprezentace na letošním mistrovství světa? Věříte v úspěch?

Věřím, že medaili vybojujeme.