https://42tcen.com/entry/stejne-pripady-ale-s-uplne-jinou-koncovkou-slovenska-politicka-se-zamysli-nad-demokracii-v-sr
Stejné případy, ale s úplně jinou koncovkou. Slovenská politička se zamýšlí nad demokracií v SR
Stejné případy, ale s úplně jinou koncovkou. Slovenská politička se zamýšlí nad demokracií v SR
Slovenská politička Anna Belousovová se na sociální síti zamyslela nad dvěma případy ve slovenských bezpečnostních složkách. Podle jejího náz... - 22.08.2023, 42TČen
2023-08-22T05:59:35
2023-08-22T06:01:54
Zuzana Čaputová
Slovensko
SIS
Anna Belousovová
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/2023-08-22-17-22-04.png
První případ se týká obviněného policisty Ďurky, kterého odvolaný ministr vnitra Ivan Šimko odmítl jmenovat do funkce v policejní inspekci. Kvůli tomu prezidentka Čaputová Šimka odvolala. Co z toho podle Belousovové vyplývá? Že podle prezidentky Čaputové může obviněný policista zastávat vysokou funkci. Pak je tady ale druhý případ. Trestně stíhán je i šéf Slovenské informační služby Michal Aláč, kterého Čaputová dočasně zprostila výkonu funkce. Z toho plyne, že podle Čaputové nemůže trestně stíhaný funkcionář zastávat vysokou funkci v bezpečnostních složkách. V čem je rozdíl mezi těmito dvěma případy? „Jeden kope za stranu paní prezidentky a ten druhý zřejmě ne. A tomuto se říká demokracie západního typu. Mně to spíše zavání praktikami totality, kterou právě dnes - 21. srpna - všichni povinně odsuzují,“ píše Belousovová. „Ani mě proto nepřekvapuje, že vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa dnes odsuzují ti, kdo se přičinili a přičiňují ke ztrátě posledních zbytků suverenity Slovenska a otevřeně dnes podporují jeho vojenskou okupaci. S jakými přívlastky budou naši potomci jednou v budoucnosti za 55 let spojovat tuto dobu? Najdou odvahu bojovat i s holýma rukama za ideály a lepší svět?“ ptá se. Na příspěvek reagovala i spousta uživatelů sociálních sítí. Neodpustili si ani porovnání s minulou dobou, v některých komentářích je cítit i zklamání. „Jsem šťastná, že v roce 1968 zasáhli, že jsme se nemusely trápit jako děti v takovém skvělém kapitalismu, co nám donesl rok 1989, nenávidím se za to, že jsem chrastila klíči a dopomohla jsem takovým sviním zbohatnout, měli jsme svůj stát, své podniky, všechno bylo naše, teď zbohatlíci vykupují všechno, za chvíli koupí i naše majetky, byty, aby je nějaký zbohatlík pronajímal, fuj nenávidím novodobé buržuje. Naši dědové nám vydobyli socialismus, vybudovali ho po válce, zbavili nás buržujů, a teď jen tak jsme přišli o všechno, co oni vybudovali, to prodali Západu, oni rýžují a my na ně děláme, aby si stavěli vily po celém světě,“ míní jedna z uživatelek. „Invaze nebo okupace? Nic z toho. Po 68 roce zde bylo 20 let klidu a rozvoje. Venkov vzkvétal na rozdíl od dnešního vymírání. Husákovy děti jsou dnes utopií atd... Vivat kapitalismus,“ dodává další. „Nám mohou mladí jen závidět. Po 68 jsme se měli dobře. Nepotřebovali jsme na tóny těch stále omílaných banánů. I ty jsme měli. Nyní mají mladí hypotéky na doživotí na byty. My jsme měli byty zdarma nebo jsme podepsali práci v jednom podniku na 10 let. Sociální vymoženosti o takových se těm SLAVNÝM PROGRESIVCům může zdát,“ připojuje se další.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Stejné případy, ale s úplně jinou koncovkou. Slovenská politička se zamýšlí nad demokracií v SR

2023-08-22-17-22-04.png - 42TČen
© Jakub Kotian
Slovenská politička Anna Belousovová se na sociální síti zamyslela nad dvěma případy ve slovenských bezpečnostních složkách. Podle jejího názoru jsou stejné, ale z jakéhosi důvodu je k nim přistupováno odlišně. Ve svém příspěvku vysvětluje, proč je tomu tak.

První případ se týká obviněného policisty Ďurky, kterého odvolaný ministr vnitra Ivan Šimko odmítl jmenovat do funkce v policejní inspekci. Kvůli tomu prezidentka Čaputová Šimka odvolala. Co z toho podle Belousovové vyplývá? Že podle prezidentky Čaputové může obviněný policista zastávat vysokou funkci.

Pak je tady ale druhý případ. Trestně stíhán je i šéf Slovenské informační služby Michal Aláč, kterého Čaputová dočasně zprostila výkonu funkce. Z toho plyne, že podle Čaputové nemůže trestně stíhaný funkcionář zastávat vysokou funkci v bezpečnostních složkách.

V čem je rozdíl mezi těmito dvěma případy?

„Jeden kope za stranu paní prezidentky a ten druhý zřejmě ne. A tomuto se říká demokracie západního typu. Mně to spíše zavání praktikami totality, kterou právě dnes - 21. srpna - všichni povinně odsuzují,“ píše Belousovová.

„Ani mě proto nepřekvapuje, že vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa dnes odsuzují ti, kdo se přičinili a přičiňují ke ztrátě posledních zbytků suverenity Slovenska a otevřeně dnes podporují jeho vojenskou okupaci. S jakými přívlastky budou naši potomci jednou v budoucnosti za 55 let spojovat tuto dobu? Najdou odvahu bojovat i s holýma rukama za ideály a lepší svět?“ ptá se.

Na příspěvek reagovala i spousta uživatelů sociálních sítí. Neodpustili si ani porovnání s minulou dobou, v některých komentářích je cítit i zklamání.

Jsem šťastná, že v roce 1968 zasáhli, že jsme se nemusely trápit jako děti v takovém skvělém kapitalismu, co nám donesl rok 1989, nenávidím se za to, že jsem chrastila klíči a dopomohla jsem takovým sviním zbohatnout, měli jsme svůj stát, své podniky, všechno bylo naše, teď zbohatlíci vykupují všechno, za chvíli koupí i naše majetky, byty, aby je nějaký zbohatlík pronajímal, fuj nenávidím novodobé buržuje. Naši dědové nám vydobyli socialismus, vybudovali ho po válce, zbavili nás buržujů, a teď jen tak jsme přišli o všechno, co oni vybudovali, to prodali Západu, oni rýžují a my na ně děláme, aby si stavěli vily po celém světě,“ míní jedna z uživatelek.

Invaze nebo okupace? Nic z toho. Po 68 roce zde bylo 20 let klidu a rozvoje. Venkov vzkvétal na rozdíl od dnešního vymírání. Husákovy děti jsou dnes utopií atd... Vivat kapitalismus,“ dodává další.

Nám mohou mladí jen závidět. Po 68 jsme se měli dobře. Nepotřebovali jsme na tóny těch stále omílaných banánů. I ty jsme měli. Nyní mají mladí hypotéky na doživotí na byty. My jsme měli byty zdarma nebo jsme podepsali práci v jednom podniku na 10 let. Sociální vymoženosti o takových se těm SLAVNÝM PROGRESIVCům může zdát,“ připojuje se další.