https://42tcen.com/entry/tato-asocialni-vlada-skonci-presne-tak-jak-si-zaslouzi-bednarova-shrnula-podstatu-kauzy-nerudove
„Tato asociální vláda skončí přesně tak, jak si zaslouží.“ Bednářová shrnula podstatu kauzy Nerudové
„Tato asociální vláda skončí přesně tak, jak si zaslouží.“ Bednářová shrnula podstatu kauzy Nerudové
Učitelka Martina Bednářová okomentovala pro neČT24 kauzu s predátorskými časopisy Danuše Nerudové, kandidátky za hnutí STAN do eurovoleb. Upozorn... - 14.05.2024, 42TČen
2024-05-14T12:52:55
2024-05-16T04:26:46
Názory
Školství
Martina Benářová
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Danuse-Nerudova-2021-crop2.jpg
Paní Bednářová, některým politikům, jako je Danuše Nerudová, jsou odpuštěny jejich „chyby“ za publikování v predátorských časopisech. Stačí, aby dnes uznali tuto „neslušnou“ skutečnost a vyjádřili lítost. S čím jsou spojeny tyto dvojí standardy? Změnil by se průběh Vašeho procesu, kdybyste se vzdala Vašeho názoru na konflikt na Ukrajině? Martina Bednářová: Ne některým politikům. Buďme přesní – politikům vládní pětikoalice a jejich příznivcům. A ne je odpuštěno, nýbrž oni si sami odpustí, slušní lidé jim ale neodpustí nikdy a při první možné příležitosti jim vystaví účet. Klamání, podvody, dezinformace, lži povýšili na komunikační standard. A když už jsou jejich lži tak nehorázné, že už i jim samotným je to trapné, tak se prostě omluví a považují věc za vypořádanou. Bohužel lhaní naší politické garnitury (čti gaunertury) je alarmující s dalekosáhlými negativními důsledky pro všechny občany. Opět namátkou - nezvyšování daní, důchody, migrační pakt, rusofobní výmysly, podpora Ukrajiny na úkor vlastního národa, vše s ohromným dopadem na socioekonomickou situaci občanů. Ano, ptáte se správně. Průběh procesu by se zcela jistě změnil, pan státní zástupce na mě apeloval, abych se veřejně vzdala svých názorů, abych projevila sebereflexi a lítost, omluvila se a oni na oplátku upustí od požadavku mého potrestání. Původně jsem byla přesvědčená, že jde o nějaký nejapný žert, ale pan státní zástupce Cimbala to myslel zcela vážně. Názorná ilustrace současné vládní morálky – licitování s pravdou. Jak hodnotíte současný školní systém a jeho specifika, včetně snížení platů (ne)pedagogických pracovníků, snahy o zrušení řady základních zkoušek z maturity či zavedení hodin genderové výuky? Cokoliv se nyní týká úrovně vzdělání, není in. Cílem je i přes veškeré proklamace opačného významu stvořit neukotvená, vykořeněná individua věčně o sobě pochybující, bez schopnosti kriticky myslet, analyzovat, vyhodnocovat, předvídat. Protože intelektově i vědomostně omezení lidé jsou lehce manipulovatelní. Pro kantora, který se celý svůj život snaží rozvíjet v dětech logiku, kritické myšlení a názorovou samostatnost, je tato současná situace až bolestná. Neziskovky, které dětem motají hlavu genderem, LGBT, multikulti, ekoteroristé apod., jsou ve školách vítáni, ale pedagog, který podněcoval žáky, aby přemýšleli, vadil. Já přesto se svým naturelem, vírou ve slušnost, spravedlnost a zdravý rozum doufám, že tato asociální protilidová vláda, která je příčinou veškerého zla a tmářství, které nás pohltilo, skončí přesně tak, jak si zaslouží.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

„Tato asociální vláda skončí přesně tak, jak si zaslouží.“ Bednářová shrnula podstatu kauzy Nerudové

Danuše Nerudová, ekonomka a nezávislá kandidátka do EP - 42TČen
© Wikimedia Commons
Učitelka Martina Bednářová okomentovala pro neČT24 kauzu s predátorskými časopisy Danuše Nerudové, kandidátky za hnutí STAN do eurovoleb. Upozornila na dvojí metr koaličních politiků a promluvila o klíčových problémech ve školství.

Paní Bednářová, některým politikům, jako je Danuše Nerudová, jsou odpuštěny jejich „chyby“ za publikování v predátorských časopisech. Stačí, aby dnes uznali tuto „neslušnou“ skutečnost a vyjádřili lítost. S čím jsou spojeny tyto dvojí standardy? Změnil by se průběh Vašeho procesu, kdybyste se vzdala Vašeho názoru na konflikt na Ukrajině?

Martina Bednářová: Ne některým politikům. Buďme přesní – politikům vládní pětikoalice a jejich příznivcům. A ne je odpuštěno, nýbrž oni si sami odpustí, slušní lidé jim ale neodpustí nikdy a při první možné příležitosti jim vystaví účet. Klamání, podvody, dezinformace, lži povýšili na komunikační standard. A když už jsou jejich lži tak nehorázné, že už i jim samotným je to trapné, tak se prostě omluví a považují věc za vypořádanou. Bohužel lhaní naší politické garnitury (čti gaunertury) je alarmující s dalekosáhlými negativními důsledky pro všechny občany. Opět namátkou - nezvyšování daní, důchody, migrační pakt, rusofobní výmysly, podpora Ukrajiny na úkor vlastního národa, vše s ohromným dopadem na socioekonomickou situaci občanů.

Ano, ptáte se správně. Průběh procesu by se zcela jistě změnil, pan státní zástupce na mě apeloval, abych se veřejně vzdala svých názorů, abych projevila sebereflexi a lítost, omluvila se a oni na oplátku upustí od požadavku mého potrestání. Původně jsem byla přesvědčená, že jde o nějaký nejapný žert, ale pan státní zástupce Cimbala to myslel zcela vážně. Názorná ilustrace současné vládní morálky – licitování s pravdou.

Jak hodnotíte současný školní systém a jeho specifika, včetně snížení platů (ne)pedagogických pracovníků, snahy o zrušení řady základních zkoušek z maturity či zavedení hodin genderové výuky?

Cokoliv se nyní týká úrovně vzdělání, není in. Cílem je i přes veškeré proklamace opačného významu stvořit neukotvená, vykořeněná individua věčně o sobě pochybující, bez schopnosti kriticky myslet, analyzovat, vyhodnocovat, předvídat. Protože intelektově i vědomostně omezení lidé jsou lehce manipulovatelní. Pro kantora, který se celý svůj život snaží rozvíjet v dětech logiku, kritické myšlení a názorovou samostatnost, je tato současná situace až bolestná. Neziskovky, které dětem motají hlavu genderem, LGBT, multikulti, ekoteroristé apod., jsou ve školách vítáni, ale pedagog, který podněcoval žáky, aby přemýšleli, vadil.

Já přesto se svým naturelem, vírou ve slušnost, spravedlnost a zdravý rozum doufám, že tato asociální protilidová vláda, která je příčinou veškerého zla a tmářství, které nás pohltilo, skončí přesně tak, jak si zaslouží.