https://42tcen.com/entry/uzivatele-k-navsteve-zelenskeho-stoji-za-to-abychom-udelali-z-evropy-jednu-velkou-hirosimu
Uživatelé k návštěvě Zelenského: „Stojí za to, abychom udělali z Evropy jednu velkou Hirošimu?“
Uživatelé k návštěvě Zelenského: „Stojí za to, abychom udělali z Evropy jednu velkou Hirošimu?“
Neohlášená návštěva ukrajinského prezidenta Zelenského v Praze se stala jednou z hlavních témat na sociálních sítích. Zazněla prudká skepse v... - 07.07.2023, 42TČen
2023-07-07T04:21:51
2023-07-08T09:31:26
Návštěva
Petr Fiala
Volodymyr Zelenskyj
Praha
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/Petr-Fiala-a-Volodymyr-Zelenskyj.jpg
Ukrajinský prezident dorazil do Prahy vládním speciálem, který doprovázely Gripeny. Ve čtvrtek po setkání s prezidentem Pavlem proběhla jejich společná tisková konference, kde zaznělo poděkování za podporu Ukrajiny a také ujištění, že česká pomoc bude trvat tak dlouho, jak dlouho bude třeba. Nad setkáním dvou státníků se pozastavil v komentáři na Twitteru Robert Masarovič. „Prezident země bez letadla v hluboké úctě a vděku k lidu, co to všechno zaplatil a dál bude dekády splácet, v němém úžasu, co vše tak malá země dokáže a nikoho neženou k odpovědnosti, tak tento prezident narovnal svůj hřbet a pravil: ač v mojí hrdé a suverénní zemi zmizí vše, co nám kdo pošle, máme svá specifika a kulturu, volby jsem zrušil a politické strany zakázal, stále je moje země vzorem pro demokracii, je vzorem i pro vás a musíte nám dát vše, co máte: víc, víc a ještě víc, abychom tu naši demokracii mohli rozvíjet po našem,“ zhodnotil vystupování Zelenského uživatel. Koncem června premiér Fiala uvedl seznam zbraní, které Česká republika poskytla Ukrajině. Podle slov prezidenta Pavla za dobu trvání konfliktu Česko „přispělo celkovou hodnotou 45 miliard“. Vyslovil se pro vstup Ukrajiny do Evropské unie do konce tohoto roku a nezbytnost členství země v NATO po ukončení konfliktu. Petra Pavla nešetřila uživatelka Peťulína Markvartová. Po výčtu seznamu vojenské a finanční pomoci se také zeptala: „Uvědomují si tito kolaboranti, že rozdali tomuto náckovi 45 miliard korun, které vydřeli čeští občané?“ Návštěva Zelenského pokračovala setkáním s premiérem Petrem Fialou. Ten ukrajinského prezidenta také ujistil v tom, že podpora Ukrajiny je prioritou pro českou zahraniční politiku. Česko proto daruje útočné helikoptéry, velkorážní munice a výcvik pilotů. Na další vojenskou podporu reagoval uživatel Martin Chmela slovy: „No jasně. Státní rozpočet je na tom přímo fantasticky, tak se Fiala může chovat jako ožralý milionář.” S ukrajinským prezidentem se sešel i předseda horní komory Parlamentu Miloš Vystrčil, který mu věnoval symbolický klíč od Senátu, který znázorňuje podporu Ukrajiny Parlamentem. Nad tímto gestem se pozastavil uživatel Tomáš Týl. Na svém účtu na Facebooku uvedl: „Až sem jsme klesli. Vrcholní představitelé Senátu ČR líbají paty člověku, který udělal ze své země masový hrob. Ale když si to rozeberete - jeden blázen vedle druhého. Tam není nikdo normální... Utratili jen za loňský rok DESÍTKY MILIONŮ za naprosto zbytečné zahraniční cesty. Ale VY SE MUSÍTE USKROMNIT! Protože platíme válku USA vs. Rusko. Toho času na Ukrajině. Mimochodem, všimli jste si, že se ten vyděrač nezkusil ani setkat s ukrajinskou komunitou v ČR?!” Další uživatel pod přezdívkou Smutný muž ve svém příspěvku na Twitteru položil rétorický dotaz: „Opravdu to, co má Zelenskyj na mladého Bidena, stojí za to, abychom udělali z celé Evropy a možná i z celé planety jednu velkou Hirošimu?“
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Uživatelé k návštěvě Zelenského: „Stojí za to, abychom udělali z Evropy jednu velkou Hirošimu?“

Petr Fiala a Volodymyr Zelenskyj - 42TČen
© Twitter/Petr Fiala
Neohlášená návštěva ukrajinského prezidenta Zelenského v Praze se stala jednou z hlavních témat na sociálních sítích. Zazněla prudká skepse vůči vyjádření státníků o další podpoře Ukrajiny a také dopadu návštěvy ukrajinského lídra na pozadí trvající krize státních financí a daňových reforem.

Ukrajinský prezident dorazil do Prahy vládním speciálem, který doprovázely Gripeny. Ve čtvrtek po setkání s prezidentem Pavlem proběhla jejich společná tisková konference, kde zaznělo poděkování za podporu Ukrajiny a také ujištění, že česká pomoc bude trvat tak dlouho, jak dlouho bude třeba.

Nad setkáním dvou státníků se pozastavil v komentáři na Twitteru Robert Masarovič. „Prezident země bez letadla v hluboké úctě a vděku k lidu, co to všechno zaplatil a dál bude dekády splácet, v němém úžasu, co vše tak malá země dokáže a nikoho neženou k odpovědnosti, tak tento prezident narovnal svůj hřbet a pravil: ač v mojí hrdé a suverénní zemi zmizí vše, co nám kdo pošle, máme svá specifika a kulturu, volby jsem zrušil a politické strany zakázal, stále je moje země vzorem pro demokracii, je vzorem i pro vás a musíte nám dát vše, co máte: víc, víc a ještě víc, abychom tu naši demokracii mohli rozvíjet po našem,“ zhodnotil vystupování Zelenského uživatel.

Koncem června premiér Fiala uvedl seznam zbraní, které Česká republika poskytla Ukrajině. Podle slov prezidenta Pavla za dobu trvání konfliktu Česko „přispělo celkovou hodnotou 45 miliard“. Vyslovil se pro vstup Ukrajiny do Evropské unie do konce tohoto roku a nezbytnost členství země v NATO po ukončení konfliktu.

Petra Pavla nešetřila uživatelka Peťulína Markvartová. Po výčtu seznamu vojenské a finanční pomoci se také zeptala: „Uvědomují si tito kolaboranti, že rozdali tomuto náckovi 45 miliard korun, které vydřeli čeští občané?“

Návštěva Zelenského pokračovala setkáním s premiérem Petrem Fialou. Ten ukrajinského prezidenta také ujistil v tom, že podpora Ukrajiny je prioritou pro českou zahraniční politiku. Česko proto daruje útočné helikoptéry, velkorážní munice a výcvik pilotů. Na další vojenskou podporu reagoval uživatel Martin Chmela slovy: „No jasně. Státní rozpočet je na tom přímo fantasticky, tak se Fiala může chovat jako ožralý milionář.”

S ukrajinským prezidentem se sešel i předseda horní komory Parlamentu Miloš Vystrčil, který mu věnoval symbolický klíč od Senátu, který znázorňuje podporu Ukrajiny Parlamentem. Nad tímto gestem se pozastavil uživatel Tomáš Týl. Na svém účtu na Facebooku uvedl: „Až sem jsme klesli. Vrcholní představitelé Senátu ČR líbají paty člověku, který udělal ze své země masový hrob. Ale když si to rozeberete - jeden blázen vedle druhého. Tam není nikdo normální... Utratili jen za loňský rok DESÍTKY MILIONŮ za naprosto zbytečné zahraniční cesty. Ale VY SE MUSÍTE USKROMNIT! Protože platíme válku USA vs. Rusko. Toho času na Ukrajině. Mimochodem, všimli jste si, že se ten vyděrač nezkusil ani setkat s ukrajinskou komunitou v ČR?!”

Další uživatel pod přezdívkou Smutný muž ve svém příspěvku na Twitteru položil rétorický dotaz: „Opravdu to, co má Zelenskyj na mladého Bidena, stojí za to, abychom udělali z celé Evropy a možná i z celé planety jednu velkou Hirošimu?“