https://42tcen.com/entry/v-kanade-vypukl-skandal-kvuli-potlesku-pro-nacistu
V Kanadě vypukl skandál kvůli potlesku pro nacistu
V Kanadě vypukl skandál kvůli potlesku pro nacistu
Kanadské oddělení neziskové organizace na ochranu lidských práv a boj s antisemitismem Centrum Simona Wiesenthala (Simon Wiesenthal Center, zkratka SWC... - 25.09.2023, 42TČen
2023-09-25T09:07:32
2023-09-25T10:14:39
Volodymyr Zelenskyj
Kanada
Nacismus
Divize SS Halič
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/eeee.gif
Americká agentura Associated Press upozornila předtím na přítomnost Hunky v síni během projevu Zelenského v kanadském parlamentě, Jedna fotografie z projevu Zelenského, na které zvedá sevřenou pěst směrem k obecenstvu, vedle stojí kanadský premiér Justin Trudeau, je podepsána: „Zelenskyj a Trudeau vítají přítomného v parlamentě Jaroslava Hunku, který v letech Druhé světové války sloužil v První ukrajinské divizi.” „Centrum přátel Simona Wiesenthala (pozn. red. oddělení Centra Simona Wiesenthala v Torontu) je hluboce znepokojeno tím, že kanadský parlament vyslovil uznání… ukrajinskému veteránovi, který sloužil v nacistické vojenské jednotce během Druhé světové války a podílel se na masových vraždách Židů a dalších lidí. Centrum je pobouřeno tím, že poslanci … mu v pátek tleskali vestoje,” praví se v prohlášení organizace. „Je třeba se omluvit všem, kdo přežili Holocaust, a veteránům Druhé světové války, kteří bojovali proti nacistům, je třeba vysvětlit, jak tento člověk… získal uznání předsedy sněmovny reprezentantů,” praví se v prohlášení Centra přátel Simona Wiesenthala. První ukrajinská divize, neboli 14. dobrovolnická pěší divize SS Halič, je taktický vojenský útvar nacistického Německa z ukrajinských dobrovolníků. V článku se praví, že se předseda sněmovny reprezentantů kanadského parlamentu Anthony Rota omluvil za uvítání bývalého příslušníka divize SS Halič. Prohlásil, že dostal později „dodatečnou informaci,” kvůli které „lituje svého rozhodnutí.” Podle jeho slov v parlamentě nevěděli, že pozvali esesáka, a že považuje sebe za „plně odpovědného.”
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

V Kanadě vypukl skandál kvůli potlesku pro nacistu

Volodymyr Zelenskyj a Justin Trudeau - 42TČen
© Foto: Patrick Doyle/The Canadian Press via AP
Kanadské oddělení neziskové organizace na ochranu lidských práv a boj s antisemitismem Centrum Simona Wiesenthala (Simon Wiesenthal Center, zkratka SWC) odsoudilo uvítání bývalého příslušníka divize SS Halič 98letého Ukrajince Jaroslava Hunky v kanadském parlamentě.

Americká agentura Associated Press upozornila předtím na přítomnost Hunky v síni během projevu Zelenského v kanadském parlamentě, Jedna fotografie z projevu Zelenského, na které zvedá sevřenou pěst směrem k obecenstvu, vedle stojí kanadský premiér Justin Trudeau, je podepsána: „Zelenskyj a Trudeau vítají přítomného v parlamentě Jaroslava Hunku, který v letech Druhé světové války sloužil v První ukrajinské divizi.”

„Centrum přátel Simona Wiesenthala (pozn. red. oddělení Centra Simona Wiesenthala v Torontu) je hluboce znepokojeno tím, že kanadský parlament vyslovil uznání… ukrajinskému veteránovi, který sloužil v nacistické vojenské jednotce během Druhé světové války a podílel se na masových vraždách Židů a dalších lidí. Centrum je pobouřeno tím, že poslanci … mu v pátek tleskali vestoje,” praví se v prohlášení organizace.

„Je třeba se omluvit všem, kdo přežili Holocaust, a veteránům Druhé světové války, kteří bojovali proti nacistům, je třeba vysvětlit, jak tento člověk… získal uznání předsedy sněmovny reprezentantů,” praví se v prohlášení Centra přátel Simona Wiesenthala.

První ukrajinská divize, neboli 14. dobrovolnická pěší divize SS Halič, je taktický vojenský útvar nacistického Německa z ukrajinských dobrovolníků.

V článku se praví, že se předseda sněmovny reprezentantů kanadského parlamentu Anthony Rota omluvil za uvítání bývalého příslušníka divize SS Halič. Prohlásil, že dostal později „dodatečnou informaci,” kvůli které „lituje svého rozhodnutí.” Podle jeho slov v parlamentě nevěděli, že pozvali esesáka, a že považuje sebe za „plně odpovědného.”