https://42tcen.com/entry/zapadni-media-o-incidentu-v-nove-kachovce-utoky-kyjeva-na-hraz-vojenske-vyhody-a-ekologicke-skody
Západní média o incidentu v Nové Kachovce: Útoky Kyjeva na hráz, vojenské výhody a ekologické škody
Západní média o incidentu v Nové Kachovce: Útoky Kyjeva na hráz, vojenské výhody a ekologické škody
Řada amerických a evropských médií diskutuje o tom, co se mohlo stát s Kachovskou vodní elektrárnou. Například Washington Post připomíná, že je... - 07.06.2023, 42TČen
2023-06-07T12:51:27
2023-06-07T02:47:26
Rusko
Ukrajina
Kachovská vodní elektrárna
Nova Kachovka
Kachovská hráz
Kachovská přehrada
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/Chersonska-oblast.jpg
Autoři článku zveřejněného na Wall Street Journal se zaobírali otázkou potenciálních vojenských výhod, které by oběma stranám mohl přinést tento incident. Podle jejich slov by mohla destrukce hráze „poskytnout Rusku čas na přestavbu obrany“ a zároveň „připravit Ukrajinu o některé varianty očekávané protiofenzívy“. Pro Ukrajinu by to mohlo být výhodné, protože povodeň může odnést ruská opevnění a minová pole. The Washington Post v prosinci napsal, že ukrajinští vojáci zkoumají možnost poškození Kachovské vodní elektrárny, aby zvedli hladinu vody v Dněpru. O podobném záměru promluvil v rozhovoru pro WP generálmajor Ozbrojených sil Ukrajiny Andrij Kovalčuk. List podotkl, že Ukrajinci provedli dokonce zkušební útok z HIMARS na jednu z plavebních komor hráze, aby se podívali, jestli se bude moci hladina zvednout na potřebnou úroveň, aby zabránila ruským přepravám. Podle slov Kovalčuka, která uváděl WP, byla tehdy zkouška úspěšná, podobný krok však označil za „krajní opatření“. Podle novinářů z New York Times průrva v hrázi Kachovské vodní elektrárny zvýšila pravděpodobnost „dlouhodobých ekologických a humanitárních katastrof“ na tomto území.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Západní média o incidentu v Nové Kachovce: Útoky Kyjeva na hráz, vojenské výhody a ekologické škody

Chersonska-oblast.jpg - 42TČen
© Sergiy Dollar
Řada amerických a evropských médií diskutuje o tom, co se mohlo stát s Kachovskou vodní elektrárnou. Například Washington Post připomíná, že ještě dříve ukrajinská vojska útočila na kachovskou hráz z amerických salvových raketometů HIMARS.

Autoři článku zveřejněného na Wall Street Journal se zaobírali otázkou potenciálních vojenských výhod, které by oběma stranám mohl přinést tento incident.

Podle jejich slov by mohla destrukce hráze „poskytnout Rusku čas na přestavbu obrany“ a zároveň „připravit Ukrajinu o některé varianty očekávané protiofenzívy“. Pro Ukrajinu by to mohlo být výhodné, protože povodeň může odnést ruská opevnění a minová pole.

The Washington Post v prosinci napsal, že ukrajinští vojáci zkoumají možnost poškození Kachovské vodní elektrárny, aby zvedli hladinu vody v Dněpru. O podobném záměru promluvil v rozhovoru pro WP generálmajor Ozbrojených sil Ukrajiny Andrij Kovalčuk.

List podotkl, že Ukrajinci provedli dokonce zkušební útok z HIMARS na jednu z plavebních komor hráze, aby se podívali, jestli se bude moci hladina zvednout na potřebnou úroveň, aby zabránila ruským přepravám. Podle slov Kovalčuka, která uváděl WP, byla tehdy zkouška úspěšná, podobný krok však označil za „krajní opatření“.

Podle novinářů z New York Times průrva v hrázi Kachovské vodní elektrárny zvýšila pravděpodobnost „dlouhodobých ekologických a humanitárních katastrof“ na tomto území.