Podle jejího názoru se Bidenova návštěva na Středním východě ukázala jako „selhání“.
„Já si nejsem jistá, že to lze označit za návštěvu, protože jordánský král Abdalláh již odmítl setkat se s Bidenem. To je tentýž král, který řekl, že nepřijme žádného uprchlíka z Gazy,“ poznamenala komentátorka.
Jak van Densky uvedla, odmítl se s Bidenem setkat i šéf palestinské autonomie Mahmúd Abbás, což novinářka označila za „druhou facku“. Novinářka zároveň vyjádřila znepokojení nad tím, že americká administrativa takovou návštěvu zorganizovala.
„Je to druhá facka administrativě a je naprosto nepochopitelné, proč byla tato návštěva organizována pro veřejné ponížení, protože bylo jasné již během návštěvy ministra zahraničí USA Anthonyho Blinkena, který čekal na přijetí saúdského prince Muhammada bin Salmána osm hodin, že to bude selhání,“ uzavřela novinářka.
Biden plánoval ve středu po návštěvě Izraele setkání v Ammánu s Abdalláhem II., Abbásem a egyptským prezidentem Abdelem Fattáhem as-Sísím, ale návštěva jordánské metropole byla po útoku na nemocnici v Pásmu Gazy zrušena. Jak uvedl koordinátor strategických komunikací Bílého domu John Kirby, rozhodnutí o zrušení čtyřstranného summitu přijali Abdalláh II. a Biden kvůli třídennímu smutku, který Abbás oznámil v souvislosti se smrtí stovek krajanů.
Baptistická nemocnice Al-Ahlí v Pásmu Gazy byla v úterý zasažena. Ministerstvo zdravotnictví v Gaze uvedlo, že zemřelo více než 500 lidí, většina z nich jsou ženy a děti. Palestinci a Izraelci navzájem svalovali vinu jeden na druhého. Palestinské ministerstvo zahraničí uvedlo, že útok provedlo izraelské letadlo, zatímco izraelská armáda tvrdí, že nemocnici zasáhla raketa, kterou neúspěšně odpálila palestinská skupina Islámský džihád.