„Očekává se, že Bidenova administrativa poskytne Ukrajině granáty s ochuzeným uranem po týdnech interních diskusí o tom, jak vybavit tanky Abrams, které USA dávají Kyjevu,“ píše deník.
Podle jednoho z úředníků v současné době neexistují žádné zásadní překážky pro schvalování přepravy munice s ochuzeným uranem. Někteří představitelé Bílého domu však vyjádřili obavy, že přesun těchto granátů vystaví Washington kritice, protože představují nebezpečí pro lidské zdraví a životní prostředí.
V březnu Británie oznámila plány na dodávky do Kyjeva tanků Challenger spolu se střelami s ochuzeným uranovým jádrem.
Prezident Vladimir Putin při komentování této iniciativy řekl, že Západ se rozhodl bojovat proti Rusku do posledního Ukrajince nikoli jen slovy, ale skutečnými činy. Jak poznamenal ministr zahraničí Sergej Lavrov, pokud Británie předá Kyjevu granáty s ochuzeným uranem, skončí to pro Londýn špatně. Oficiální zástupkyně resortu Maria Zacharovová označila použití takové munice za projev genocidy vůči obyvatelstvu, proti kterému jsou takové zbraně používány.
Při použití granátů s ochuzeným uranem se na zemi usazuje radioaktivní prach, který je extrémně toxický a nepodléhá dekontaminaci. Jejich použití může vést k propuknutí epidemie rakoviny. Američtí vojáci použili munici s ochuzeným uranem během operace Pouštní bouře v roce 1991, během bombardování Jugoslávie v roce 1999 a po invazi do Iráku v roce 2003.