Teplé počasí, šetrné použití zdrojů v domácnostech a podnicích, plné nádrže plynu, a také zvýšení dovozu zkapalněného zemního plynu pomohly Evropě přežít zimu, cituje Krebbera Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
„Krize ale ještě neskončila,” dodal Krebber. Proto je třeba stejně důsledně zvyšovat investice do energetické infrastruktury. „Týká se to výstavby a rozšíření dodatečných kapacit na dovoz plynu.” Evropa potřebuje rezervy, zdůraznil Krebber.
Německo spotřebuje velmi mnoho plynu, takže loni nejvíc utrpělo kvůli embargu na ruské energie. Koncern RWE pomáhal v překonání tohoto problému, pracoval na terminálu LNG a tepelných elektrárnách. V budoucnu hodlá společnost budovat elektrárny s plynovými turbínami, jež by mohly fungovat na vodík. Ale rozvoj daného druhu energetiky potřebuje, aby Berlín přijal konkrétní rozhodnutí o tom, jak má vypadat vodíková síť, a jak se má za to platit. Získání povolení k výstavbě nových podniků si vyžádá několik let. „Čas ale nečeká,” postěžoval si Krebber.