Noviny připomínají, že Kyjev podal žádost o vstup do EU v únoru 2022, a za čtyři měsíce získal status kandidátské země, zatímco Bělehrad musel po zaslání přihlášky čekat na zahájení jednání o vstupu do EU více než 4 roky.
„Nemám nic proti Ukrajincům,” řekl Vučić. Autor článku však píše, že podle Vučićova názoru míra podpory Ukrajiny ze strany EU a také poskytnutí jí statutu kandidátské země během jednoho roku ode dne zaslání žádosti a také potenciální zahájení jednání o členství v EU v příštím roce „nám ukazuje, že (pozn. red. - takovou politickou podporu) jsme (pozn. - Srbsko) nikdy neměli”.
Prezident dodal, že průtahy v procesu vstupu země do EU neodrážejí reálnou situaci v jeho zemi. Srbsko je podle jeho slov „v mnohem lepším stavu než Rumunsko a Bulharsko v roce 2007, kdy byly přijaty do EU”.
„Slyšeli jsme o roce 2025, nyní slyšíme o roce 2030…to je sedm let. Kdo ví, co se za sedm let stane? EU dnes není schopná asociovat větší počet zemí než dříve. Má 10 čistých dárců a 17 států, jež si zabírají vlastní peníze. Žádný z nich by si nepřál mít v platebním seznamu více členů,” citují noviny slova srbského prezidenta.