Místo upuštění společenské nenávisti vymýšlejí, jak utáhnout šrouby. Štěpánek k následkům střelby
Místopředseda Trikolory Petr Štěpánek se nad tím zamyslel pro neČT24.
„Myslím, že se dohodneme na společném standardu, který by byl uplatňován v našem vysokém školství," poznamenal ministr v pátek 22. prosince. Podle slov Beka se setkání začátkem ledna zúčastní experti ministerstva vnitra a policie. Bude se řešit instalace bezpečnostních rámů a problematika držení střelných zbraní.
Čtvrteční střelba v budově Filozofické fakulty si vyžádala životy čtrnácti obětí. Střelec David Kozák si vzal život. Dvacet pět v důsledku napadení střelce utrpělo zranění. Podle policie jsou v nemocnici ve stabilním stavu. Vedení fakulty vyhlásilo děkanské volno do 2. ledna, vyučující nyní nemají přístup do budovy.
K následkům tragického útoku v Praze a připravovaným bezpečnostním změnám se pro neČT24 vyjádřil místopředseda Trikolory a mediální expert Petr Štěpánek.
„Je to začarovaný kruh. Na začátku je do krajnosti vybičovaná atmosféra netolerance k jiným názorům, ostrakizace, zesměšňování, dehonestace, vytlačování z veřejného prostoru a posléze i kriminalizace kdekoho, kdo si myslí něco jiného, ba nedejbože to nahlas říká, než je jeden jediný hlavním politickým a mediálním proudem fedrovaný názor na cokoliv, na Ukrajinu, na Trumpa, na EU, na Green Deal, na LGBT-BFLMPSVZ, na Putina, možno libovolně rozšiřovat.
Přidejme k tomu ještě nechutnou válečnickou rétoriku, korunovanou nadávkami typu chcimír, či zamořování veřejného prostoru dalšími a dalšími progresivistickými ptákovinami a zvrácenostmi, a tragickým vyústěním je, že se téměř zákonitě objeví blázen se zbraní v ruce. A jak na to reagují majitelé jediného zaručeně správného názoru na cokoliv? Namísto, aby zařadili zpátečku a upustili z přetopeného kotle společenské nenávisti a netolerance, ještě pod kotel přikládají a vymýšlejí, jak ještě více utáhnout šrouby. A tak pořád dokola. Jak tohle může skončit?” ptá se v komentáři Petr Štěpánek.
Během příštího měsíce má být schválena i vládní novela zákona o zbraních a střelivu, informoval o tom na tiskové konferenci k tragickým událostem v Praze ministr vnitra Vít Rakušan. Přesto, že novelu podporuje dokonce i část opozice, někteří odborníci zpochybňují přínos legislativy v případě útoků osamělých střelců.
„Ten případ mi přijde jako u Breivika. Připravoval se na to systematicky, nechlubil se na sociálních sítích. Tyto lidi neodhalíte,” poznamenal Tomáš Trávníček, předseda spolku Lex - Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní. Útočník v Praze měl povolení k držení osmi zbraní, svůj zbrojní průkaz přitom získal letos na jaře.