Pentagon a NATO stojí za masovými kybernetickými útoky z Ukrajiny proti RF
Její mluvčí zdůraznil, že služba disponuje možností zjistit konkrétní osoby, organizace a reálné objednavatele napojené na hackerské útoky na ruskou infrastrukturu, aby je pohnala k odpovědnosti.
„Od začátku roku 2022 bylo zaregistrováno více než pět tisíc hackerských útoků na kritickou infrastrukturu v Rusku. Včas podniknutá opatření umožnila odvrátit negativní následky podobných akcí pro naši zemi,” sdělila Služba.
„Při analýze odhalených počítačových nebezpečí byly získány údaje svědčící o použití USA a zeměmi NATO ukrajinského území za účelem masových počítačových útoků na objekty civilního určení v Rusku,” prohlásili na FSB.
„V současné době je síťová infrastruktura Ukrajiny používána jednotkami útočných kybernetických operací západních států, umožňuje jim tajně používat nové druhy kybernetických zbraní,” zdůraznili na FSB.
„Washington chce s cílem utajení své účasti vydat za „ autora” kybernetických útoků výhradně Ukrajinu, a sice hackerskou skupinu IT Army of Ukraine, která podnikla tisíce počítačových útoků na ruské informační zdroje. Tyto útoky jsou vyvíjeny za bezprostřední účasti velení Pentagonu spolu s mezinárodními (Anonymous, Silence) a národními (Goast Clan, USA, Redkach, Turecko, G-n-G, Gruzie, SkwadZOZ, Polsko, a další) hackerskými skupinami,” prohlásili na FSB.
„FSB RF disponuje možností zjistit konkrétní osoby, organizace a také reálné objednavatele napojené na hackerské útoky na ruskou infrastrukturu a na jejich pohnání k odpovědnosti,” zdůraznili v ruské tajné službě.