https://42tcen.com/index.php/entry/wsj-usa-maji-problemy-s-vyrobou-munice
WSJ: USA mají problémy s výrobou munice
WSJ: USA mají problémy s výrobou munice
Plány USA na zvýšení výroby municí se nedaří kvůli nedostatku čipů, zařízení a kvalifikovaných dělníků, píše The Wall Street Journal. - 02.05.2023, 42TČen
2023-05-01T02:53:28
2023-05-02T08:16:24
Zbraně
USA
Pentagon
Výroba
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/shutterstock-1625767459-800x450.jpg
Výrobci zbraní zvýšili počet směn v podniku, objednali nové zařízení a optimalizovali řetězce dodávek, aby zvýšili výrobu protitankových raket Javelin, dělostřeleckých střel a dalších zbraní, píše autor článku. Ale Pentagon v minulosti jednou financoval, po druhé zapomínal na společnosti vyrábějící munice, v důsledku toho četné z nich zlikvidovaly výrobní linky, nebo vůbec odešli z odvětví, jiní zase přesunuli výrobu do zahraničí. Podle odhadu Pentagonu bude zapotřebí pěti nebo šesti let, aby tento trend byl obrácen zpět. USA slíbily Kyjevu zbraně za více než 36 miliard dolarů, včetně stovky tisíc kusů munice pro houfnice, tanky, mobilní raketomety a moderní řízené raketové systémy. Ukrajinci vyrobí asi 3 tisíce kusů střel denně. Ale jak USA, tak jejich spojenci z NATO nemají velké zásoby, píše autor článku. Pentagon zatím přemýšlí o dalším zdroji hrozby, o zdržování a možná také boji s Čínou. Americká armáda vyčlenila 18 miliard dolarů na dobu několika let s cílem modernizace továren na výrobu bomb a objektů obsluhujících vojenskou techniku. Peníze mají být použity zejména na nové zařízení pro továrnu na výrobu nábojnic, pro továrny na výrobu municí a nábojů. Výroba roste, ale pomaleji než se dříve předpokládalo. Výroba protitankových raket Javelin se například plánuje zvýšit ze dvou tisíc kusů v letošním roce na 3,5 tisíce kusů v roce 2026. Co se týče zdokonaleného řízeného salvového raketometu GMLRS, dnes jich vyrábějí asi 10 tisíc, do roku 2026 to má být již 14 tisíc. Náčelník zásobování armády USA Douglas Bush vysvětlil pomalejší tempo růstu výroby, než se očekávalo, problémy s kapacitami, ale nikoli nedostatkem materiálů. Pentagon se věnuje tomuto problému, zahájil projekt analýzy úrovně a kapacity výroby municí a rovněž vývoj nejlepších metod včetně použití 3D tisku za účelem urychlení výroby zastaralých součástek. Společnosti z obranného průmyslu, říkají, že potřebují větší jasno ohledně budoucí poptávky, dokonce s ohledem na dlouhodobé smlouvy, píše The Wall Street Journal.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

WSJ: USA mají problémy s výrobou munice

Výroba munice - 42TČen
© Shutterstock/Fotosr52
Plány USA na zvýšení výroby municí se nedaří kvůli nedostatku čipů, zařízení a kvalifikovaných dělníků, píše The Wall Street Journal.

Výrobci zbraní zvýšili počet směn v podniku, objednali nové zařízení a optimalizovali řetězce dodávek, aby zvýšili výrobu protitankových raket Javelin, dělostřeleckých střel a dalších zbraní, píše autor článku. Ale Pentagon v minulosti jednou financoval, po druhé zapomínal na společnosti vyrábějící munice, v důsledku toho četné z nich zlikvidovaly výrobní linky, nebo vůbec odešli z odvětví, jiní zase přesunuli výrobu do zahraničí. Podle odhadu Pentagonu bude zapotřebí pěti nebo šesti let, aby tento trend byl obrácen zpět.

USA slíbily Kyjevu zbraně za více než 36 miliard dolarů, včetně stovky tisíc kusů munice pro houfnice, tanky, mobilní raketomety a moderní řízené raketové systémy. Ukrajinci vyrobí asi 3 tisíce kusů střel denně. Ale jak USA, tak jejich spojenci z NATO nemají velké zásoby, píše autor článku.

Pentagon zatím přemýšlí o dalším zdroji hrozby, o zdržování a možná také boji s Čínou. Americká armáda vyčlenila 18 miliard dolarů na dobu několika let s cílem modernizace továren na výrobu bomb a objektů obsluhujících vojenskou techniku. Peníze mají být použity zejména na nové zařízení pro továrnu na výrobu nábojnic, pro továrny na výrobu municí a nábojů.

Výroba roste, ale pomaleji než se dříve předpokládalo. Výroba protitankových raket Javelin se například plánuje zvýšit ze dvou tisíc kusů v letošním roce na 3,5 tisíce kusů v roce 2026. Co se týče zdokonaleného řízeného salvového raketometu GMLRS, dnes jich vyrábějí asi 10 tisíc, do roku 2026 to má být již 14 tisíc.

Náčelník zásobování armády USA Douglas Bush vysvětlil pomalejší tempo růstu výroby, než se očekávalo, problémy s kapacitami, ale nikoli nedostatkem materiálů. Pentagon se věnuje tomuto problému, zahájil projekt analýzy úrovně a kapacity výroby municí a rovněž vývoj nejlepších metod včetně použití 3D tisku za účelem urychlení výroby zastaralých součástek.
Společnosti z obranného průmyslu, říkají, že potřebují větší jasno ohledně budoucí poptávky, dokonce s ohledem na dlouhodobé smlouvy, píše The Wall Street Journal.