https://42tcen.com/entry/americky-rozvedcik-zareagoval-na-putinova-slova-o-jadernych-zkouskach
Americký rozvědčík zareagoval na Putinova slova o jaderných zkouškách
Americký rozvědčík zareagoval na Putinova slova o jaderných zkouškách
Po slovech Vladimira Putina o možném odvolání ratifikace Smlouvy o všeobecném zákazu jaderných zkoušek by se měl Washington chovat méně opovážl... - 10.10.2023, 42TČen
2023-10-10T03:09:11
2023-10-10T07:52:55
Smlouva o všeobecném zákazu jaderných zkoušek
Vladimir Putin
Scott Ritter
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/2023-10-10-16-06-28.png
„Nastal čas, kdy je třeba přinést trochu zdravého rozumu do jaderné politiky Spojených států… Amerika potřebuje lídra schopného vystoupit proti těm, kdo i nadále hájí jadernou pozici zrozenou fantazií o přebývající americké privilegovanosti,“ napsal. Ritter také uznal, že kdyby se obnovily závody ve zbrojení, USA by v nich prohrály, protože Rusko pokročilo v této sféře daleko. „Jak zdůraznil Putin, Rusko již modernizovalo své jaderné síly. Kdyby obnovily Spojené státy závody v jaderném zbrojení a jaderné zkoušky, zahájilo by Rusko tyto závody s nepřekonatelným náskokem v systémech dopravy jaderných zbraní,“ podotkl. Odborník vysoce ocenil také ruskou okřídlenou raketu Burevestnik, strategický raketový komplex s mezikontinentální balistickou raketou na tuhé palivu třídy Sarmat a jaderné torpédo Poseidon. V minulém týdnu na zasedání Mezinárodního diskusního klubu Valdaj prezident RF Vladimir Putin prohlásil, že se Rusko může zachovat zrcadlově vůči USA, které neratifikovaly smlouvu o zákazu zkoušek jaderných zbraní. Smlouva o všeobecném zákazu jaderných zkoušek byla podepsána v roce 1996. Některé země včetně USA a Číny ji dosud neratifikovaly. Rusko tak učinilo v roce 2000. Zmíněné země převzaly přitom dobrovolný závazek podobné zkoušky neprovádět. V březnu náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov podotkl, že situace kolem smlouvy vyvolává stále větší obavy kvůli jednání USA.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Americký rozvědčík zareagoval na Putinova slova o jaderných zkouškách

2023-10-10-16-06-28.png - 42TČen
© Pixabay
Po slovech Vladimira Putina o možném odvolání ratifikace Smlouvy o všeobecném zákazu jaderných zkoušek by se měl Washington chovat méně opovážlivě a zrevidovat svou jadernou politiku, uvedl bývalý rozvědčík OS USA Scott Ritter.

„Nastal čas, kdy je třeba přinést trochu zdravého rozumu do jaderné politiky Spojených států… Amerika potřebuje lídra schopného vystoupit proti těm, kdo i nadále hájí jadernou pozici zrozenou fantazií o přebývající americké privilegovanosti,“ napsal.

Ritter také uznal, že kdyby se obnovily závody ve zbrojení, USA by v nich prohrály, protože Rusko pokročilo v této sféře daleko.

Jak zdůraznil Putin, Rusko již modernizovalo své jaderné síly. Kdyby obnovily Spojené státy závody v jaderném zbrojení a jaderné zkoušky, zahájilo by Rusko tyto závody s nepřekonatelným náskokem v systémech dopravy jaderných zbraní,“ podotkl.

Odborník vysoce ocenil také ruskou okřídlenou raketu Burevestnik, strategický raketový komplex s mezikontinentální balistickou raketou na tuhé palivu třídy Sarmat a jaderné torpédo Poseidon.

V minulém týdnu na zasedání Mezinárodního diskusního klubu Valdaj prezident RF Vladimir Putin prohlásil, že se Rusko může zachovat zrcadlově vůči USA, které neratifikovaly smlouvu o zákazu zkoušek jaderných zbraní.

Smlouva o všeobecném zákazu jaderných zkoušek byla podepsána v roce 1996. Některé země včetně USA a Číny ji dosud neratifikovaly. Rusko tak učinilo v roce 2000. Zmíněné země převzaly přitom dobrovolný závazek podobné zkoušky neprovádět. V březnu náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov podotkl, že situace kolem smlouvy vyvolává stále větší obavy kvůli jednání USA.